heavy66 Online heavy66 komentáře u knih

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Aberdeen je jen o maličko větší než Plzeň, ale vražd tu mají jak v Bagdádu. Zase prší a fouká vítr, všechno je hnusné, špinavé, smradlavé. Pokud nás autor vezme do přírody, tak jen proto, aby nám ukázal další zmlácenou a rozřezanou mrtvolu. Inspektoři Insch a Steelová si přehazují seržanta Logana jak pingpongový míček, takže slouží oběma a nonstop. Abnormálně depresivní četba, a napínavý závěr s uvěřitelnou pointou.

01.10.2023 4 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Moje babička mi říkávala, že při jídle se nečte, ale já mám svůj oblíbený rituál. Přijdu z práce, připravím si něco k jídlu a zasednu k večeři s knihou. Po několika kapitolách Žulového města jsem si na babičku vzpomněl. Tohle fakt při jídle číst nechcete! V Aberdeenu jsem nikdy nebyl a tahle kniha není bedekrem, který by lákal k návštěvě. Příběh je napínavý a čtivý, pro antoušky, sadistické nekrofily a pracovníky patologických ústavů nezbytnou příručkou celoživotního vzdělávání!

01.10.2023 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Ta brazilská stopa v Theově pátrání vás nesmí zmýlit, to jenom autor zdraví dalšího vražedného magora Chrise Cartera!
Konec Hračkáře je slušně řečeno urychlený, jak bych to jenom popsal.....

„Haló, Andrew, tady John, váš šéfredaktor, pamatujete se na mě, že ano?! Slíbil jste mi toho Freddyho Kruegera (he, he) do Vánoc, a už máme jaro, za týden Velikonoce, tak co je s Vámi?"
"Zdravím, Johne, no jistě, já vím, omlo..., omlouvám se, mám to skoro hotové, ale on, tedy Theo..., do toho nějak zabředl...., víte, ty jeho analýzy. Tak já to do zítřka dopíšu a pošlu, slibuju!"

23.09.2023 4 z 5

Vzpoura pověšených Vzpoura pověšených Bruno Traven

Syrový brutální příběh o těžbě mahagonu v Mexiku v minulém století. Ani se věřit nechce, že tohle mohla být běžná praxe v zemi, která byla alespoň na papíře fungujícím státním útvarem. Bruno Traven musel být při tom, to se nedá vymyslet. Na revoluční myšlenky jsme u nás citliví, ale v tomto případě nemohli indiánští otroci jednat jinak!

23.09.2023

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Tahle kniha na mě čekala každé prázdniny v domácí knihovně u babičky a dědy na vesnici. Každé prázdniny jsem ji poctivě přečetl a líbila se mi. Dneska, kdo ví? Tak ji raději nehledám, abych si nekazil vzpomínky na dětství.

23.09.2023

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Z montanské divočiny se Theo přesouvá do městské divočiny Los Angeles. Jsem Theovi v patách, sleduju každý jeho krok a mám pocit, že se bořím do stejně hlubokého, zetlelého a smrdutého bahna jako v montanském lese. Výhodou je, že tady si policie nemyslí, že to udělal medvěd, tady to svádějí na dětského bubáka, Freddy Kruegera. Hračkář je nakažlivě napínavý příběh, jako hypertonik bych ho číst neměl, ale zahoďte zdraví nebezpečnou knihu, když už jste ji jednou otevřeli!

19.09.2023 4 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Známý filozof a psycholog Erich Fromm rozebírá lidské city psychologicky, společensky, protože je vědec, analytik, rozumí problematice, chápe souvislosti, takže ví, co je láska!
Před časem jsem na internetu četl vyznání dívky Kateřiny ze 2.třídy. "Láska je růžová, sluníčko, hřejivá, maminka a tatínek."
Řekl bych, že Kateřina to ví také!

16.09.2023

Lenosti... buď pozdravena! Lenosti... buď pozdravena! Corinne Maier

Populární kniha vtipně odhaluje principy a zásady fungování korporátních firem a velkých státem vlastněných společností. Kniha napsaná francouzskou autorkou o francouzské korporátní kultuře, platí po celém světě, i u nás v práci! A to tenkrát ještě neznali home office!

Do státního úřadu nastoupí nový šéf, svolá svoje podřízené a hovoří k nim. "Pracovní morálka zde v úřadě je na nízké úrovni, to se musí zlepšit! Odteď platí nový týdenní harmonogram závazný pro všechny. Pondělí, odpočinek po víkendu! Úterý, příprava na úřední den! Středa, úřední den! Čtvrtek, odpočinek po úředním dnu! Pátek, příprava na víkend! Má někdo nějaké dotazy?"
Zvedne se jedna ruka. "V tu středu tu jako budeme tvrdnout do kolika?"

16.09.2023 5 z 5

Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo Kompletní historie Black Sabbath - Kde číhá zlo Joel McIver

Velkoformátová kniha, která je více o fotografiích než o nových informacích o mojí oblíbené hard&heavy kapele. Před lety jsem pobýval na firemním školení v Birminghamu. Anglické kolegy jsem žádal, zda bychom se mohli podívat do Aston Area.
"Co tam chceš vidět, to je obyčejná dělnická čtvrť, nic pěkného!"
"No přece, pocházejí odtud Black Sabbath!", volám nadšeně.
"Aha, no jo vlastně!", zněla vlažná reakce domorodců.

16.09.2023 4 z 5

Odstřelovač v akci Odstřelovač v akci Charles Stronge

Historie specifické vojenské dovednosti a výzbroje od původních lovců sluk a amerických hraničářů z Války za nezávislost, přes rekordmany První a Druhé světové, až po současné specialisty, jako britský desátník Craig Harrison, který dokázal dvěma výstřely eliminovat dva talibánské kulometníky na vzdálenost 2,5 kilometru! Mezi mnoha akčními filmy s odstřelovačskou tématikou vede životopisný snímek Americký sniper o střelecké legendě Chrisi Kyle, v režii Clinta Eastwooda, který také vyšel v knižní podobě.

Padající anděl Padající anděl William Hjortsberg

Soukromý detektiv Harry Angel přijímá zakázku vypátrat zmizelého zpěváka jménem Johnny Favorite. Detektivní příběh se mění na krvavý thriller, říznutý satanismem a woodoo. Ve filmové verzi z roku 1987 excelovali Mickey Rourke v roli soukromého detektiva a Robert De Niro, který svým nenapodobitelným minimalistickým způsobem ztvárnil Pána temnoty.

Bílá Hora Bílá Hora Josef Pekař

Sto let stará, podrobná a zajímavá studie českého historika Josefa Pekaře. Bílá hora, znamení hanby, nám Pražákům denně připomínáno s každým spojem tramvaje č.22, která na cestě z Hostivaře přes celé město má na svém čelním skle název konečné stanice! Bílá hora, na tři sta let konečná stanice pro český národ, symbol nejednoty, politikaření a zbabělosti. Díky tramvaji č.22 nikdy nezapomeneme!

09.09.2023 4 z 5

Jóga pro každého Jóga pro každého Kareen Zebroff

Pozici Šavásany-mrtvoly nebo Bhudžangásany-kobry všichni známe!
Přátelé, pozor, v této knize najdete Baddhakónásanu, neboli sed blaženosti, což je úžasná, silně návyková pozice, praktikovaná indickými ševci! Protáhne kyčle a kolena, opraví močový měchýř, posílí vnitřní stranu stehen, dokonce pomůže při porodu a zajistí pravidelnou menstruaci. Indičtí ševci by mohli vyprávět!

09.09.2023 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

"Polámal se mraveneček,
ví to lánská obora,
padl k zemi jako šraňky,
viróza - ta potvora! "

Zdravotnická příručka o úraze a první pomoci pro nejmenší čtenáře nás provází od dětství. Jen ty verše se mi po letech pletou, to je holt věkem!

09.09.2023 5 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Komunální příběhy lásky a nenávisti na mě působily jako špendlíky zaražené pod nehty! Prokletá bezmoc tváří v tvář obyčejnému zlu v podobě tupého idiota, který má moc ubližovat a pronásledovat. Při čtení mě svědilo celé tělo, měl jsem sto chutí toho chlapa praštit. Frýbová umí!

09.09.2023

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Císařovnu jsme s kamarádem četli tajně na gymplu jako erotickou literaturu. Na rozdíl od školní povinné četby obsahovala velmi otevřené sexuální scény. Politika a intriky nás nezajímaly, i když příběh nebyl špatný. Žít bych tam nechtěl, soudím, že současná Čína je důstojným nástupcem té staré.

09.09.2023 4 z 5

Sirény z Titanu Sirény z Titanu Kurt Vonnegut Jr.

Sirény se tváří jako seriozní sci-fi román o meziplanetární letech, cestování časem a teleportaci. Ve skutečnosti je to drogová vize způsobená nějakým hodně veselým matrošem. Padákový námořní lyžař Kurt Vonnegut v rauši předpověděl šedesátá léta a válku ve Vietnamu. Sirény jsou pokračováním Marťanské kroniky, trochu podobné Orwellovu 1984, ale veselejší.

07.09.2023 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Vtipné, zábavné, rumové a samozřejmě třešňové! Třešně tvoří takový faktor strachu, co kdyby se ta nákaza z Kuby vrátila zpátky k nám, i demokratické volby mohou nepříjemně překvapit, jak z historie víme!
Měl jsem podobného dědečka. Na Kubu jsme spolu sice nejeli, on byl pozoruhodnou kombinací prvorepublikového dragouna a poválečného komunisty. Když jsme mu s bratrem kladli záludné otázky o legitimitě jeho oblíbeného režimu, křičel, "Vy puberťáci, až něco v životě dokážete, pak můžete kritizovat!" Stejně jako v případě autorky, naše babička byla svatá žena, která včas servírovanou večeří jeho revoluční vášně krotila! Budiž jim oběma země lehká!

27.08.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nesmíme zapomínat na staršího z bratrů Čapků, Josefa! Na Povídání o pejskovi a kočičce je patrné, jak ho bavilo psát pohádky, s jakou láskou a zájmem tvořil pro malé čtenáře! A generace dětí mu jeho lásku oplácejí a předávají pejska a kočičku dalším dětem. Přestože se jedná o jednoduché příběhy pro nejmenší, většina čtenářů si je pamatuje do dospělého věku.

26.08.2023 5 z 5

Chtěl bych mít také obě kapsy plné klenotů jako pan Čapek! Mám na mysli klenoty literární samozřejmě! Povídky jsou tématicky rozmanité - od klasických soudniček, přes ukázky analytického vyšetřování, až po akční a nechutné mordy. Jsou zde veselé kousky, i smutné až tragické, a všechny oplývají lidskostí, laskavostí a jazykovým mistrovstvím.

22.08.2023 5 z 5