Havrnka Havrnka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi strhující příběh. Nevyhledávám knihy a ani filmy s válečnou tématikou, ale tato kniha mi byla doporučena do výzvy. A jsem ráda, že jsem našla odvahu ji číst. Nenásilnou formou podaný příběh jsem přečetla jedním dechem. Jen dlouho jsem hledala slova ke komentáři. Mezi přečtením knihy a napsáním komentáře uplynulo několik měsíců. A stejně nejsem schopná najít ta správná slova. Jen poděkování autorově. Děkuji!!!

20.07.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Humor pana Ebena je jedinečný!

14.09.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Paní Klevisová si ceny za nejlepší české detektivky právem zaslouží!!! Skvělé čtení!

22.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Nejlepší z trilogie s kriminalistkou Linhartovou. Strhující děj a velmi smutný závěr.
Trilogii paní Trpkové hodnotím celkově jako zdařilou.

07.10.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od paní Kornerové a moc se mi líbila. Velmi poutavý příběh rodiny, který se odehrává na pozadí nelehkého období našich dějin. Všem doporučuji k přečtení.

11.01.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Zase jedna zdařilá česká detektivka.

14.09.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan byla moje první kniha sci-fi literatury. Nemám moc fantazie, ale děj knihy mě vytáhl do boje za záchranu astronauta. Za mě moc zajímavé.

26.08.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky. Velmi se mi líbil styl psaní. Prolínání pohledů obou hlavních aktérů knihy bylo přehledné a kniha tím získala spád.

05.11.2019 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Přátelé, moc dobré!!! "Starý" dobrý Bryndza je zpět! Krátké kapitoly dávají ději spád a napětí, a to pan Bryndza umí. Doporučuji

14.01.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Do knihy jsem se nemohla ze začátku začíst. Ale postupně jsem se ponořila do osudů rozvětvené rodiny dědy Leopolda.
Daleko více se mi líbily knihy Hana, Slepá mapa a Tiché roky.

28.08.2021 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak zase jedna z knih, která polechtá bránici. Skvělé.

24.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantická kniha pro ponuré podzimní večery. Velmi se mi líbil popis procházek Kodaní, že jsem měla chuť se do tohoto města vypravit.

05.12.2022 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Hezký, čtivě napsaný příběh. Knihu jsem četla poprvé skoro před čtyřiceti lety a I dnes jsem jičetla jedním dechem.

05.12.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha. Velmi se mi líbila a doporučuji všem k přečtení. Tato kniha autorky se mi líbila nejvíc za všech, které jsem od J.Moyes četla.

21.01.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Toto byla moje druhá kniha autorky. Trochu temný příběh odkrývající starou rodinnou historii.

16.05.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Tato kniha s Kate Marshall outdoorové byla o 100 % lepší než první díl. Napětí se postupně zvyšovala a nedalo se od knihy odtrhnout. Už se chystám na další pokračování.

30.11.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje první kniha autorky. Kniha mě velmi mile překvapila. Děj detektivky byl plný napětí a hlavně se odehrával v krásném prostředí Beskyd.

11.11.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásný, strhující příběh.

28.11.2019 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Kniha opět nezklamala. Napínavý, místy až děsivý děj. U tohoto dílu jsem špatně odhadla pachatele. Můj typ byl Dennis, ale skutečný pachatel mě překvapil. Opět struhující dílo. Děkuji autorům.

21.10.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

První kniha s kriminalistkou Linhartovou se mi líbila víc. Zde se děj rozbíhá pomalu a není tak strhující jako v první knize.

07.10.2023 4 z 5