hapac hapac komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Druhé setkání (v krátké době) s p. Třeštíkovou. Musím říct, že mi knížka opravdu sedla, zajímavé příběhy žen vzájemně pospojované. Ano, je třeba se soustředit, aby se člověk do děje nezamotal, ale opravdu jsem si početla. Je taky pravda, že jsem se tak zcela neztotožnila s žádnou z postav. Přesto mi kniha přišla pod ruku asi ve správnou dobu. Možná, že si pak člověk více váží svého celkem vzato trošku "nudného" života. Opět chválím hezký obal a myslím, že za nějaký čas si knihu ještě jednou přečtu.

04.01.2019 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tak a je konec, příběh posledního dílu utekl jako voda. Jsem ráda, že se mi kniha resp. celá série dostala do rukou a zpříjemnila mi pár večerů.

25.10.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Moje oblíbena kniha - vtipná, milá a Helenka v podání B.Hrzánové byla prostě úžasná.

14.09.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tahle kniha mne docela zasáhla (myslím v pozitivním slova smyslu). Kniha, která zdaleka není o hokeji, ale o lidech, jejich vzájemných vztazích, touhách a taky o osudu. Prásk!

12.09.2018 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Moje první knížka od P.Soukupové, námět určitě zajímavý, ale chování hlavních postav mi dost vadilo. Zvláště tedy dcera Hana - jak tu bylo již dříve napsáno - problém komunikace v rodině, stále napjatá atmosféra, no nechtěla bych s nimi žít. Jestli takhle se dnes žije - má žít, tak to je mi tedy líto. Za mě tak 3,5.

12.06.2018 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká, čtivá knížka, dojemný příběh silné ženy.

16.05.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha, výborně se četla, nerada jsem ji odkládala. Jak je tu už mnohokrát napsáno - silný emoční zážitek.

05.01.2018 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Knihu jsem si chtěla přečíst podruhé a určitě se mi líbila ještě víc než při prvním čtení. Přečetla jsem si tu řadu moc hezkých recenzí, s kterými se ztotožňuji a lépe to ani napsat neumím. Zbyňkova nespavost - pro mne jedno velké téma, které mne taky provází životem. A i ty ostatní témata jako rodina, rodinné vztahy, práce, půda či život na vesnici a ve městě, tak mě to moc bavilo a nezbývalo než knihu číst a číst a dočíst ji v hluboké noci. Myslím si, že i přesto že se někomu může zdát kniha málo akční, tak se tu prolíná celá řada důležitých lidských témat, které nás životem provází a proplout jimi se ctí, tak abychom se za sebe nestyděli, není lehké. Moc děkuji za hezké čtení a krásné popisy naší úžasné jihočeské krajiny.

07.11.2023

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Opět pěkné počteníčko. Zkrátka Jenny Colgan je jistota hezkého příběhu.

11.04.2022 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Opravdu se jedná o ojedinělou knihu, která by měla být povinnou knihou pro další generace. Ano tak to bylo - jedinečně, stručně a výstižně podáno.

07.09.2021 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Čtivé, moc jsem si román užila.

07.09.2021 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Pokud bych měla popsat jenom jedním slovem, tak to je zvláštní. Chvílemi se mi to líbilo, chvílemi moc ne. Pocit mám tedy takový rozporuplný a jednou mi to stačilo.

07.09.2021 3 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Moje srdeční záležitost, knížka s čestným místem v knihovně.

07.09.2021 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Báječný historický román, který mne baví již od samého začátku.

07.09.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Oblíbená autorka, která překvapila místem děje a vůbec zajímavých příběhem. Moc by se mi to líbilo i jako film.

31.08.2021 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Kniha trošku jiná než ta předchozí, ale opět úžasné fotografie a skvěle vedený rozhovor s neobyčejnými (nebo vlastně obyčejnými) lidmi napříč republikou.

27.08.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečteno kvůli výzvě, ale bylo to prima.

27.08.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásný příběh o ženě, která svojí pílí, odvahou a neskutečnou vnitřní silou může být vzorem a inspirací i pro nás ženy současnosti.

27.08.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příběh z míst, které bych určitě ráda jednou navštívila. Knížku si vezměte k horkému čaji, zachumlejte se do teplé deky a bude to docela prima.

11.01.2021 4 z 5

Pod Zelenou bránou Pod Zelenou bránou Jana Klimečková

Těšila jsem se na příběh z Pardubic, což se i stalo. Kniha se mi četla celkem dobře, ale povaha hlavní postavy mi dost vadila - na jedné straně na svou dobu pracovitá, ale na druhé straně namyšlená, vypočítavá, toužící po bohatství, chudý ji nestál za pohled. Slovo parforsní hon ve mne po pár stránkách vyvolával lehký tik.

12.05.2020 3 z 5