hapac hapac komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika a to právem, protože je to neuvěřitelně aktuální příběh. Ač čtivý, tak zároveň děsivý.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Milý humor, krásný jazyk, ráda si to zopakuji jako audioknihu.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Z Hájíčkových knih se mi líbila nejvíce. Osud vesnice, na který se podepsala výstavba Temelína mne oslovil a vzhledem k tomu, že jsme s hlavní hrdinkou nejen stejného jména, ale i věku a navíc pocházím také z vesnice, tak mi to vše bylo takové blízké. Ztratit kořeny je hrozně těžké (v jiné době, na jiném místě, za jiných událostí to postihlo i naši rodinu - a to vykořenění cítím dodnes i já).

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Klasika a to doslova, vzpomínám si na příběh čtený panem Filipovským a seriál ten byl také skvělý. Klasika, která vás obohatí v každém věku.

07.09.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uff, to jsem ráda, že to je jenom fikce, ač i teď to občas není žádná hitparáda, tak když si uvědomím, co by mohlo nastat (i třeba v jiné podobě, než je vylíčené v knize), tak mne jímá hrůza. Možná, že je dobré takové připomenutí co kdyby....

06.09.2021 4 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

Příběhy ze zmizelé Šumavy, které vás nemohou nedojmout. Příběhy, které mne lákají zmizelá místa navštívit a jsou velkou inspirací pro dovolené i víkendové výlety. P. Kintzl a p. Fischer jsou velmi milí a setkání s nimi při křtu jejich druhého dílu v Českém Krumlovu bylo hezkým zážitkem.

11.01.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh a když píši hodnocení po poměrně dlouhé době, tak se mi příběh vybavuje a stále dojímá.

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Krásný a zároveň drsný příběh, který mne zavedl na úžasnou Aljašku, četlo se mi hezky a užila jsem si to.

07.09.2020 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Docela dlouho jsem se k přečtení knihy chystala (odradilo mne takové to haló, které knížku provázelo a také styl knihy napsaný formou rozhovoru, který mne moc nebaví), ale musím zcela po pravdě říci, že se mne rozhovor líbil. Byla to "zpověď" otevřená, věřím, že i upřímná, zkrátka milá a čtivá. Patřím také k těm tzv. neznabohům, kteří, ale věří v někoho, s úctou vstupují do kostela a dle svého největšího svědomí ctí desatero. Názory jsou to na zástupce církve progresivní a hodně moderní, které však ctí tradice. Pro mne se tak osoba Zbygniewa Czendlika stala velmi, velmi sympatickou a knihu si ráda zase někdy přečtu, stojí to za to.

29.08.2019 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Verše plné lásky, obdivu, něhy, verše pro tu naši maminku, taky vzpomínka na dětství.

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Pohodová knížka, ze které sálá léto, sluníčko, pohoda....a film je pro mne tím nejhezčím letním osvěžením.

07.09.2021 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Překlad M. Hilského v přednesu V. Preisse - nevšední zážitek, takže moje čtení večer v posteli už taková jízda nebyla, ale prostě jsem neodolala, knihu koupila a četla. Četla a divila se, jak jsou tyto verše stále aktuální, to až skoro bolí.

18.02.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Jak píše Market - není to beletrie ani odborná literatura, ale příběh je poutavý a postava Oscara Schindlera je obdivuhodná - skvělý obchodník, který přesto měl svědomí, odvahu a hodně lidskosti a dokázal zcela neuvěřitelným způsobem zachránit tolik lidských životů.

04.12.2019 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Noah Gordon je skvělý vypravěč a jeho Ranhojič, Šaman nebo Lékařka patří k mým oblíbeným knihám. Kniha Katalánec je nejen o vztahu k přírodě, půdě, ale i o přátelství a především o poctivé a tvrdé práci vinaře. Lahodný mok v podobě skvělého vína je pak jeho odměnou.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná knížka, krásný film. Jako vždy pohlazení po duši - poetická vzpomínka na dětství.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Uf, tak to byl pro mne čtenářský zážitek, ještě teď mne cosi svírá. Skvěle vykreslené postavy a jejich osudy. Jak jasně, stručně v krátkých kapitolách popsána taková lidská tragédie na konci války. Strhující.

11.04.2019 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Vůbec jsem netušila do čeho jdu, ale název mne zaujal. Obsah byl tedy překvapením a to víc než milým. Černý humor to tedy byl parádní.

27.08.2021 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Možná příliš krátké, ale jak jinak než backmanovské.

11.01.2021 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Spolu s hlavní postavou jsem putovala po Českém Krumlovu a užívala si tento letní příběh. Sice i nadále pro mne zůstává Rybí krev tou nej knihou, ale bylo to hóódně dobré.

11.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Měla jsem moc velké očekávání, ale to zvláštní pnutí v těle, které jsem měla např. u Hany, tak to se nekonalo. Určitě to není vůbec špatná kniha, byla tam místa, která byla krásně popsaná a zajímavá, ale byla tam místa, která mne moc nebrala nebo jsem občas tápala v ději. Nějak jsem se nemohla ztotožnit s žádnou z postav - snad Barka, Jurek....Není pochyb o tom, že je to kniha ze zajímavého období v kraji, kde život byl víc než těžký.

12.05.2020 4 z 5