Hanys_ Hanys_ komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bylo to takové pohlazení na duši. Příběh Kyi se čte fakt dobře, člověk ji fandí (ikdyž některé její rozhodnutí byly dost naivní i na holku bez vzdělání) a za mě i dost zajímavě popsaný ten soudní proces. 7.5/10

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Dvojka je jiná, ale zase dobrá. Hodně politiky, podzemní město a dost překvapivý závěr.

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Výborný thriller očima týrané ženy. Začíná to jako love story, aby se to postupem času ubralo úplně jiným směrem než jsem čekal. Napínavé, nečekané a bez zbytečných happy-endů.

07.03.2020 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Jako, na to že to je utopický román starý necelých 100 let, tak to klobouk dolů. Dost zajímavý svět Huxley stvořil (děti se vyrábějí, už od mala jsou kastovány do různých tříd - alfy, bety. divoši jsou lidi, kteří žijí postaru, atd) a ikdyž to nepůsobí tak depresivně jako o pár let později Orwellovo 1984, tak z toho taky chvilkama mrazí.

06.02.2024 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Chtěl jsem začít nějakou novou detektivní sérii, volba padla na tuzemské příběhy Josefa Bergmana. Jenže nevím. Buď byla chyba číst tohle po Harry Holeovi, nebo to prostě fakt není tak dobré. Je to takové mdlé, ten případ nevtahuje, kdo byl vrahem mi už ke konci vlastně bylo jedno. Další díly u mě zatím nehrozí.

06.07.2023 2 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Naprosto geniální začátek série (snad se dostanu k dalším dílům). V podstatě taková učebnice dějepisu začátku 20. století. Zatím top tohohle roku.

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jestli byl pro mě Mlýn top roku 2019, tak Na smrt je top roku 2020. Karika si napsal svůj Once upon a ....

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nejlepší knížka, kterou jsem loni (2019) četl. A že jich bylo.

25.01.2020 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Až jsem měl pocit, že čtu realný životopis nějaké herečky. Hodně dobré.

23.11.2023 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Celkem se to ve mě pere. Marquez a popisy událostí mají sílu, ale ty hlavní postavy jsou prostě divné. No a čekat 50 let na svou lásku, když mezitím vyprášil každou sukni, to snad ani jako nejde moc brát vážně.

08.10.2023 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další Lapena, další "maloměsto" a sousedské vztahy. A zase skvělé. A jako vždycky jsem se vůbec netrefil s teorií, jak to bylo. 8.5/10

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Těšil jsem se dlouho a hodně. Nakonec se ale z knihovny vyklubalo podobné "zklamání" jako z Neviditelného života Addie". Tohle není tak teen, ikdyž někdy ... každopádně se mi ale dlouho nestalo, že by mě kniha donutila po přečtení takhle popřemýšlet nad životem. Tímhle asi svůj kol splnila. 6.5/10

09.03.2023 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Stranger Things vibes. V ústavu místy až nepříjemné čtení, město pak naopak takový civilní King, tak jak ho mám rád třeba v Dallas 63. 7.5/10

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Taková Agatha Christie styl, a asi spíš slabší Lapena než jsem zvyklý. Ale pořád zatraceně návyková oddechovka. 7.5/10

29.12.2022 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Asi nejslabší díl série. Už jsem se těmi fyziko popisy dost složitě prokousával a v druhé půlce se mi to chvilkama dost táhlo. Ale i přes ty výtky je tahle série fakt něco. 7.5/10

19.07.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Taková obyčejná dědina. Dočtené dneska a za mě Petra zase hodně dobře. Česká povaha v kostce (knížce).

10.11.2021 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Za mě je Stehlík jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četl. Naprosto nepředvídatelné, čtivé, zábavné. Dávkoval jsem si ji po troškách, ať mi vydrží co nejdýl. Btw film jsem viděl asi o týden později a nemá ani třetinovou sílu jako knížka.

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Strašně mě to bavilo a vím jak jsem byl zklamaný, že v knihovně nemají druhý díl.

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Vlastně na tom je nejlepší ten nápad. Zase ta alternativní historie "co by kdyby". Protože bez toho je to spíš jen průměrná detektivka, která na jeden zátah určitě zabaví a nebolí číst (na to je Kyša moc zručný), ale je spíš s podivem, z čeho všeho se tu pomalu dělá literární událost roku.

06.02.2024 3 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Velké překvápko, vzhledem k místnímu hodnocení. Nalákalo mě, že knížka dostala nedávno (červen) ocenění za nejlepší překladovou literaturu v Anglii a fakt to má něco do sebe. Hodně atmosférický svět, depresivní postapo se silným příběhem.

19.08.2023 4 z 5