HankaJóga HankaJóga komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Velmi krásně napsaná kniha o obdivuhodné ženě, která pomáhá lidem na každém kroku. A to nemluvím jen o lékařské pomoci, ale hlavně té lidské. Za svou obětavost, nezjištnost a za to, jak se dokázala poprat s nepřízní osudu má dr. Kalálová můj velký respekt. Víc takových lidí i v této době, bych přála nám všem.

17.04.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Může nějaká kniha z koncentračního tábora vyznít optimisticky? Ale ano, může. Pokud nevěříte, tak si Tatéra z Osvětimi určitě přečtěte. Je to kniha plná odhodlání a touhy po životě, že vás jistě pohladí po duši. Opravdu nádherné čtení.

17.04.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Asi nejmilejší kniha, kterou jsem letos četla. Tak příjemně mě naladila, že jsem se stále usmívala a kamarádky se mě ptaly, z čeho pramení má dobrá nálada a já na to, že čtu milou knížku. Moc je zajímalo, o čem ta knížka je a když jsem jim řekla, že o muži, který se snaží spáchat sebevraždu, tak začaly pochybovat o mém duševním zdraví. Ale kdo si knížku přečte, tak určitě pochopí.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná kniha s hlubokým poselstvím, kterou bych doporučila každému. Její přečtení zabere jen pár minut a možná v ní najdete odpovědi na otázky o smyslu života, o tom proč jsme na světě a jaký je náš životní úkol.

15.01.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Další skvělá kniha mého oblíbeného autora. Sama jsem trochu chaotik a člověk, který nemá moc v oblibě stereotypy a přece jsem si k Britt-Marii nakonec našla cestu a dokonce ji i místy obdivovala a rozhodně bych ji už nikdy nenazvala babiznou. Příjemné odpočinkové čtění, které vás ale donutí přemýšlet o životě a lidech kolem sebe. Určitě doporučuji!

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knihu jsem četla v rámci výzvy a vybrala jsem si ji k tématu žánr, který běžně (nikdy předtím) nečtu. Tedy moje první fantasy a úplně jsem se do příběhu i hlavních hrdinů zamilovala a hltala každou stránku a hned po přečtení jsem si v knihovně vypůjčila druhý díl, takže se možná díky této sérii stanu milovnicí fantasy. Určitě si Naslouchače zkuste přečíst, i když tento žánr běžně nečtete - stojí to za to!

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Úžasná kniha, jen mě velmi překvapilo, s jakým odstupem a nadhledem dokázal autor vylíčit všechny ty hrůzy války a utrpení Židů, jako by byl jen pozorovatelem a vypravěčem a ne hlavním "hrdinou". Velmi jsem ocenila i přiložený deník Wilma Hosenfelda, který ukázal, že i mezi důstojníky wehrmachtu byli lidé a ne jen fanatičtí šílenci.

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Velmi zajímavě napsaná knížka. Místy jsem si připadala jako malá holčička, která plní babičiny úkoly a rozplétá pohádkové příběhy a propojuje jejich postavy se skutečnými sousedy, tak mě pan Backman vtáhl do děje. Opravdu příjemné čtení a autor se zařadil mezi mé oblíbené.

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Nádherný lidský příběh. Hlavní hrdinka si mě úplně získala a v mnohém mi připomněla moji babičku a vlastně mě přivedla k přemýšlení o síle rodinných pout i mé vlastní rodině. Už se těším na vánoce.

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knížka, která mi zpříjemnila toto léto. Moji velkou láskou je jóga a zajímám se i o buddhismus a tahle knížka naprosto úžasným způsobem přiblíží jeho základní myšlenky a určitě dokáže zaujmout a pohladit po duši i člověka, který se o buddhismus vůbec nezajímá.

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Knihu a hlavně její konec si budu asi dlouho pamatovat, i když se mi nečetla úplně lehce, tak jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Autorka píše opravdu zajímavým způsobem a krásným jazykem o netradičních tematech. Doporučuji k přečtení, ale asi to není kniha, která by se každému líbila, ale věřím, že pokud ji přečtete, tak na ni jen tak nezapomenete.

16.10.2018 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Poetický příběh městské ženy, která postupně objevuje krásu venkovského života a prostých venkovských lidí. Nádherný milostný příběh s dojemným koncem určitě stojí za přečtení.

29.09.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavě napsaná kniha. Nejdřív jsem si přečetla Běsu a musím přiznat, že se mi líbila víc. Nějak jsem dokázala víc pochopit hlavní postavy a ztotožnit se s nimi. Ale i Malinku bych k přečtení doporučila. Považuji ji za hlubokou sondu do problematiky adopce ze strany adoptovaných děti i adoptivnich rodičů. Musím ale přiznat, že pokud bych se pro adopci rozhodovala, dost možná bych si to po přečtení této knihy rozmyslela.

17.04.2019 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi čtivá kniha. Neobvyklé a moc zajímavé pojetí tématu rasové diskriminace. Pravda, opravdu je to moc černo-bílé, ale vůbec mi to nevadilo. Líbil se mi i ne úplně uzavřený konec knihy. Hned po jejím přečtení jsem se podívala i na film The help a můžu ho také vřele doporučit.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem dostala jako dárek a tak jsem se pustila do čtení, ačkoliv mysteriózní detektivky a vlastně detektivky vůbec obvykle nečtu, protože většinou hned po pár prvních stranách vím, jak to všechno dopadne. Tato kniha je však jiná. Moc se mi líbila forma, kterou je psaná a v postavách jsem se dokázala vyznat hned po prvních pár stranách a jak to všechno dopadne mi došlo až v momentě, kdy se k vraždě přiznal někdo jiný. Opravdu poutavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem a byla jsem velmi překvapená, jak příjemné a napínavé čtení to bylo.

29.09.2019 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Krásný, smutný příběh s dobrým koncem. Hlavní hrdinové se museli vyrovnat s velkou tragédii jako je smrt dítěte. Laura i Ivan to zvladali každý po svém a sám a to je nakonec úplně rozdělilo a to se bohužel v reálném životě také často stává, takže to byl i dost uvěřitelný příběh. Příběh Laury a Borise už tak uvěřitelný nebyl, ale o to přece zas tolik nejde. Celkový dojem z knihy byl dobrý a určitě to není moje poslední kniha této autorky.

29.09.2019 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kniha na mě moc zapůsobila a úplně mě vtáhla do světa autistických dětí, které chtějí v rámci svých možností normálně žít a od nás ostatních nepotřebují soucit, ale lásku a pochopení. Líbila se mi forma otázek a odpovědí. Skvělá kniha.

29.09.2019 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Velmi milá kniha, na kterou jsem narazila jen díky výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Dojemný příběh vedoucí knihovny a kocourka, žijícího v knihovně, mě úplně dostal a to nejsem žádná velká milovnice koček.

15.01.2018 5 z 5

Vánoční příběhy pro potěchu duše Vánoční příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Předčítali jsme si doma nahlas s dcerou a manželem v předvánočním čase a krásně jsme se na vánoční svátky díky této knize naladili. Opravdu milé, roztomilé příběhy, které pohladí po duši.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

V první polovině jsem měla velký problém se do knihy začíst, druhá polovina knihy už byla jiný kafe, ale bohužel snad poprvé musím říct, že se mi film líbil víc než kniha.

07.02.2019 4 z 5