hanka616 hanka616 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak jedna zlá věta dokáže poznamenat dítě, jak jedno špatné rozhodnutí poznamená celý život, jak vás poznamená a změní tagédie, jakou obět umí žena přinést z lásky k dítěti...o tom ta kniha je a i když je smutná, tak je napsána citlivě a bez zbytečného klišé.

10.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Když na mě kniha vykukovala ze všech stran, tak jsem se rozhodla, že si ji koupím. Úmyslně jsem si vůbec nepřečetla o čem kniha je, nepřečetla jsem jedinou recenzi a hodnocení, takže jsem vlasně nevěděla do čeho jdu. Knihu jsem začala číst v čekárně u lékaře, ale když jsem se tam skoro rozbrečela, tak jsem musela knihu odložit a pokračovat až doma. Doma už jsem ji neodložila a přečetla za jeden den. Smutná, nádherná, opravdová.

14.08.2018 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velice smutná kniha. A i když mi bylo při čtení knihy hrozně úzko, nemohla jsem ji odložit a přečetla jsem ji za jeden večer. Konec mě rozsekal a musela jsem si pak vzít úplnou oddechovku.

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Trochu mě překvapilo poměrně nízké hodnocení této knihy, mě se kniha líbila od první stránky a to se mi stává opravdu málo. Velké plus je také to, že až do konce jsem netušila, co se vlastně stalo, což se mi u tohoto žánru často nestává :-) Autorka skvěle popisuje zločin očima rodiny, vyšetřovatelů, svědkyně a její rodiny...přečteno za jeden den.

22.06.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak mě to prostě nebavilo, vždy se snažím knihu dočíst, protože prostě nemám ráda nedočtené knihy, ale u této to prostě nešlo a v polovině jsem jí odložila. Četla jsem od této autorky ještě jiné dvě a ty se mi líbily, tak to bude asi spíš můj problém, než že by byla kniha tak moc špatná.

19.06.2020 1 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Hezké oddechové čtení spíše pro ženy. Mnohem víc se mi líbila část z minulosti, u té současné jsem se chvílemi nudila.

10.06.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha o tatérovi, který měl v podstatě "štěstí", dá-li se to tak nazvat. Ta hrůza a utrpení muselo být něco, co si nikdo z nás neumí ani představit. Lale měl štěstí v tom, že přežil, našel lásku a byl schopen při tom všem utrpení v sobě najít tolik síly, že si zachoval lidskost i odvahu.

10.07.2019

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi silná kniha, když jsem četla příběh Minky....ta hrůza na vás přímo dýchá, pokud knihu čte matka, tak se neubrání slzám a představám o tom, co musely matky a jejich děti prožívat. Rozhodně stojí za přečtení.

17.11.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přijde mi, že pokud někdo tuto knihu přečetl a líbila se mu, tak by se to snad měl bát říci...
Mě kniha nevadí, byl to pro mě relax u kterého se nemusí moc přemýšlet a vypnete. Líbila se mi.

02.02.2016 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knihu jsem měla doma už hodně dlouho, ale pořád jsem se bála, jestli ji zvládnu číst, takže když jsem konečně sebrala odvahu, rozhodně nelituji. Hrozně se mi líbilo, jak je kniha psaná z několika úhlů. Na začátku si budete říkat, že byste to nikdy neudělali...jenže když pak čtete vyprávění zoufalé matky, která zjistí, že bez dárce její dítě zemře, tak si tak jistí rozhodně nebudete. Konec byl tak smutný, že jsem brečela nahlas jako malá holka.

10.06.2020 5 z 5

Eugenie mi není úplně sympatická a bylo vidět, že si svá malá trápení ráda hýčkala, když se pak stane skutečná tragédie, tak začíná žít, milovat a je šťastná. Kniha mi četla dobře, ale není to nic, co bych si počase ráda přečetla znovu.

13.02.2020 4 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Hezky popsáno, co s člověkem udělá psychické týrání. Navíc ty děti... Líbily se mi i dvě časové linie, kdy autorka popisuje začátek manželství a jeho konec i cestu k tomu konci.

12.08.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Humor, který nestárne. Laskavá, milá, vtipná kniha u které jsem se smála hodně nahlas.

16.02.2016

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moc hezké, knihu jsem dostala k Vánocům a byla přečtena opravdu rychle.

02.02.2016 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Líbila se mi mnohem víc, než všechny osatní s touto tématikou.

02.02.2016 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha je to pěkná a hezky napsaná. Nicméně naprosto nereálná, ale pokud hledáte oddychovou knihu se sympatickou hlavní hrdinkou, která se neuvěřitelně popere s těžkým osudem, tak směle do ní. Třešničkou na dortu je nečekané rozuzlení.

05.01.2021 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Je to vlastně kniha o smrti, smutku, bolesti, těžkosti, ale také o naději a hledání světla ve tmě.

16.08.2020 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilčina cesta se mi líbila mnohem víc než Tatér z Osvětimi. A to přesto, že byla mnohem drsnější a smutnější. Chvílemi jsem se snažila vžít se do toho, co Cilka prožívala, ale to prostě není možné. Budete si říkat, jak strašné to bylo, ale myslím, že vůbec nikdo z nás nemá ani malou představu o tom, jaké to bylo ve skutečnosti.

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Kniha se četla hezky a vůbec mi nevadilo, že hlavní hrdince se všechno dařilo a měla kolem sebe spoustu lidí, kteří jí neváhali ve všem pomáhat ve dne v noci. Konec dopředu víte, ale jako oddychovku na dovolenou doporučuji.

10.02.2020 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Opravdu krásná kniha, ale první strany nudné, pak už jsem knihu četla jedním dechem, vyprávění z minulosti bylo o poznání lepší, ale také mnohem smutnější. Je pro mě naprosto hrozné, co se dělo a jako matky dvou dětí se mě to velmi dotýkalo.

13.01.2020 5 z 5