handulli Online handulli komentáře u knih

Lord v nesnázích Lord v nesnázích Mary Jo Putney

Když si odmyslím několik nepřesností, kniha se mi docela líbila. Ovšem to zmrtvýchvstávání na konci knihy už bylo docela dost přitažené za vlasy.

27.08.2017 3 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Kniha je čtivá a napínavá, vraha jsem uhodla až pár desítek stránek před koncem. Je to tak 4,5* právě za to, že je knížka čtivě napsaná a docela mi dělalo problém ji odložit. Knížka má spád a autorce se daří udržet napětí až do konce. Nicméně je v knize několik nelogických postupů a jednání postav. Nechci moc prozrazovat pro ostatní čtenáře, ale v momentě, kdy policie pochopí modus operandi výběru obětí, tak zpočátku ani hlavního podezřelého moc neshání. Postavu vraha neproklepnou, nepídí se po tom, kde je, ale třeba bratra první oběti vyhledat nechají. Na konci knížky mi pak už přišlo, že si policisté trochu sedí na vedení. Ale to je ke kritice vše. Knížku bych doporučila.

11.04.2017 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Příjemná oddechovka. Knížka se četla sama, i když byl děj předvídatelný.
Z celé série se mi ale nejvíce líbil 2. díl.

04.03.2017 4 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Od LK jsem zatím přečetla jen 3 knihy, ale vždy se v nich objevil silný kontrast bohatství a chudoby s přeslazeným happyendem. Opakovaný namet mi vadil, až jsem nakonec její knihy přestala cist. Nicméně série ze současnosti mě zaujala a jsem ráda, že jsem se k autorce vrátila.
Kniha mě prvních 50 stran vůbec nezaujala,jak byla roztahaná, ale nemam ve zvyku knihu nedočíst, tak jsem ji ještě dala šanci a nakonec jsem byla spokojena. Jen myslím, ze Gage a Liberty si zasloužili vice než jen půlku knihy. Hardy byl pro mě zklamáním, snad se můj názor na něj v dalším díle poopraví. A klobouk dolu před Gagem, jak byl trpělivý.
Příjemné romantické čtení.

09.03.2016 4 z 5

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Na Medeiros průměrná kniha, ale za ten konec 4 hvězdy.

12.02.2016 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Napínavá čtivá kniha, ale souhlasím s tím, že byla až moc překombinovaná, tudíž jsem se na konci téměř ztrácela v tom, kdo je doopravdy kdo a co se mu v minulosti stalo.
Líbilo se mi, že děj nebyl od začátku předvídatelný. Uhádla jsem ho až tak 80 stran od konce. 2. díl si určitě ráda přečtu.

01.02.2016 5 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

Na začátku jsem měla docela problém se zorientovat v množství postav. Občas jsem se musela v textu vracet, abych si připomněla, o koho se jedná. Kniha má ale spád až do samého konce a Newmanovo nápad je znamenitý. Alternativní dějiny, praví krvesajové,...

15.09.2015 5 z 5

Vůně Francie Vůně Francie Amanda Hampson

* 3,5
Od knihy jsem očekávala něco jiného, proto jsem byla zpočátku překvapená a trochu zklamaná. Po polovině knihy jsem si na autorčin styl psaní zvykla a závěr se mi moc líbil. Jen ten začátek byl takový nijaký.

21.07.2019 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Anotace mě navnadila, ale samotné čtení mě nebavilo, nedokázala jsem se začíst.

03.01.2019 1 z 5

Žabí polibek Žabí polibek Garth Nix

I když jsem už hodně mimo žánr dětských knih, rozhodla jsem se knihu nejdřív přečíst než jí koupím jako dárek pro neteř. Když přihlédnu k tomu, že je to spíš dětská kniha, tak je to 3,5*, ale nakonec jsem to zaokrouhlila nahoru. Přecijen má kniha nápad, spád a až na ten úvod, který mě nebavil než se vydali na Výpravu a závěr, ve kterém se i na YA fantasy poměrně snadno vypořádali s Rikardem, se mi příběh líbil.

28.10.2018 4 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Amanda Quick (p)

Tak jak mám Amandu ráda, tak tohle se jí nepovedlo. Nejdřív jsem se nemohla začíst a ztrácela jsem se v postavách. Hlavní hrdinové mi vůbec nepřirostli k srdci. Zápletka mi přišla překombinovaná. Nevadí mi knížky, kde je děj trochu nereálný, ale tady mi to přišlo už moc.
Pro mě zklamání; těšila jsem se na knížku situovanou netradičně do 30. let, ale jak tu už někdo poznamenal, doba se v knížce příliš neodráží.
Knížka se určitě přečíst dá, ale je to Amandy podprůměr.

20.03.2018 2 z 5

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Čtivá letní romance. Prolínání přítomnosti s minulostí mi nevadilo, bylo jen na začátku knihy. Taky mi nevadil popis výroby vína, nicméně coby laik si z toho moc nepamatuju. Mně se to líbilo a pokud se někdo chce odreagovat, tak doporučuju. Už se těším na další knihu od autorky.

08.08.2016 4 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

Kniha mě nenadchla. Zajímavé mi přišly především pasáže, kde autorka líčí dějiny. Děj se dost vlekl a ani hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. Navíc se v knize objevuje docela dost překlepů a stylistických chyb, nevím, jestli je to pouze v dotisku, který jsem četla, nebo i v 1. vydání, ale dost mě to při čtení iritovalo. Takže nakonec dvě hvězdy za ty popisy historických událostí, a za to, že autorka umí psát - jen proto jsem knihu dočetla i přes vcelku nudný děj.

04.08.2016 2 z 5

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Příjemné čtení, zajímavé prostředí i postavy. Zpočátku mě kniha moc nebavila, ale s tím, jak se stupňovaly všechny ty incidenty kolem Reece, kniha začala být napínavá a ke konci se nešlo odtrhnout. Bohužel ale musím hodnotit knihu jako celek, proto průměrné hodnocení.
Jelikož si ráda čtu knížky a poté zhlédnu film, neudělala jsem výjimku ani tady. Kniha je stopro lepší než film. Přestože film hrubou dějovou linku věrně kopíruje (ovšem jisté nesrovnalosti oproti knize jsou, některé pasáže ve filmu úplně chybí), obávám se, že kdybych nečetla knihu, tak bych se ve filmu asi dost ztrácela.

22.01.2016 3 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

První půlka knihy mě moc nebavila, nedokázala jsem se dostat do děje. Už už jsem si říkala, že tohle je nejslabší knížka od LJ (přečetla jsem od ní 11 knížek), ale od druhé půlky nabrala knížka spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A opět byl konec strhující s nečekaným rozuzlením. Plný počet hvězdiček nemůžu dát jednak za ten začátek a jednak za určité nedostatky. (spoiler) Nevěřím, že se někdo může dostat takhle rychle a snadno z disociativní poruchy a schizofrenie, pokud vůbec. Nepřijde mi, že by policie dostatečně "proklepla" Caitlyn coby hlavní podezřelou, zvlášť když přibývali mrtví. Např. dům jí policie prohlédne úplně na konci, když už vymřela skoro celá Montgomeryovic rodina. A i postava Adama na mě nepůsobila úplně věrohodně.

Knížka je ale hodně čtivá a ty nečekané konce u LJ, kdy to všechno do sebe nečekaně zapadne, mě pořád baví.

12.01.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Láska nebeská s náctiletými. Líbilo se mi to. Knížka je hrozně čtivá a příběhy jsou navzájem provázané. Jen jsem nečekala, že je to o středoškolácích.

14.12.2015 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Vleklý děj, vůbec žádné napětí, .... Vztah, který se rozvíjel mezi Abrou a Elim, mi připadal takový zvláštní, nevěrohodný. Neseděla mi taky většina jejich dialogů. Naopak zdařilé podle mě byly popisy Eliho depresivních stavů na začátku knihy. Suma sumárum: Knížka se určitě přečíst dá, ale já mám raději v knihách spád, napínavý děj a romantiku. A to mi tady chybělo. Myslím, že je to vcelku zmařený potenciál dobrého nápadu.

11.12.2015 2 z 5

Polibek měsíce Polibek měsíce Lisa Jackson

Příjemné čtení. Trošku mi vadilo, že je tato knížka obdobou 1. dílu - od nadpřirozenými silami obdařenými odvážnými hlavními hrdinkami až po zradu příbuzného. Nicméně tuto skutečnost vyvažuje autorčin dar pera, a proto je navzdory předvídatelnému ději kniha čtivá. Líbilo se mi, že se v tomto díle setkáme i s hrdiny prvního dílu. Navíc mi přišlo, že Sorcha narozdíl od Morgany skutečně umí "čarovat". Jen mě mrzí, že Domino přestalo vydávat romance, takže to nevypadá, že bychom se v nejbližší době dočkali 3. dílu věnovaného Wareovi. Což je škoda, jeho postava mě v tomto díle zaujala a určitě bych se ráda dočetla i o jeho osudu.

25.08.2015 4 z 5

Bestie v sametu Bestie v sametu Jack Yeovil (p)

Měla jsem problém zorientovat se v množství postav, takže mi občas unikaly souvislosti - možná moje nepozornost. Za mě takový průměr, předchozí knihy se mi líbily o něco víc.

18.03.2019 3 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Tak tohle nebyl můj šálek čaje. Do čtení jsem se od počátku musela nutit. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí, obzvlášť arogantní Liam. Dost zvláštní mi přišel i ten obrat v jejich "vztahu" - od sexu bez závazků vzápětí k manželství...
Celkově mi děj přišel velmi slabý, a jak už tu padlo - rozdrobený.
V podstatě se mi líbily jen ty pasáže vyprávění. Asi už se k této sérii nebudu vracet, přijde mi, že má sestupnou tendenci :-(

28.07.2018 2 z 5