hancass hancass komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Jednoznačně jedna z mých nejlepších knih, které jsem poslední roky četla. Trochu rozsáhlá, pardon vlastně krátká, protože jsem ji hltala jedním dechem. Skvělý překlad.

09.03.2015 5 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Vandenberg opět nezklamal. Perfektní děj, pěkně napsáno.

14.02.2015 5 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Jak říká jedno moudré přísloví: peníze nejsou všechno. Je lépe prožít život v Česku, být chudá jak kostelní myš, než se topit ve zlatě (vatě) a nenechat si od chlapů poroučet, že nemohu řídit auto, že nemohu promluvit s jiným mužským a flirtovat, že nemohu mít vysokohorské vzdělání, že nemohu to i ono. A že Alah to tak pro nás ženské zařídil. Ale to soukromé letadlo by se hodilo.

14.02.2015 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Není jednoduché vylíčit pocity z tohoto románu dle skutečných událostí. Fascinující sonda do myšlení jednoho z důležittých nacistických zločinců. Druhá světová válka, holocaust, nacismus, koncentráky, SS, neuvěřitelná krutost, bezcitnost. Nechtěla bych to prožít na vlastní kůži. Zloduchů jako Rudolf Lang-Höss je kolem nás, na světě kdekoliv i nyní dost a nemusí být jen na nejvyšších postech. Toto dílo je varováním, abychom je včas zastavili, ale kdo to dokáže?

01.02.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nádherná a čtivá kniha. Afganistan, Talibán a srdce pláče.

24.01.2015 5 z 5

Neuvěřitelně skvělá kniha a vynikající autor, nepřekonatelný klasik světové historické literatury.

22.12.2014 5 z 5

Dům alchymistův Dům alchymistův Gustav Meyrink (p)

Pozoruhodná a mystická kniha, ostatně jako celé dílo G.Meyrinka. Kafka i Meyrink jsou mí oblíbené autoři spojení s Prahou věčným poutem a dokázali ji zahalit do tajemství a náznaků okultismu. Není to jednoduché čtení a pro každého, ale doporučuji všem přemýšlivým a vnímavým čtenářům.

19.12.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Doslova omylem jsem sáhla po oddychovce a kupodivu světe div se, ono to fungovalo. Začetla jsem se, ani jsem neproklínala jednoduchost a průhlednost příběhu a četla, tedy hltala tu báječnou prázdninovou atmosferu příběhu. No, byly chvíle, kdy jsem se viděla na pustém ostrově. Fajn, ať žijí dojáky.

06.12.2014 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Neuvěřitelně nádherná kniha mnoha tajemství ze staré Prahy doby asanace. Záhadný Pernath, kabala, mystika, Žídovská čtvrť, neuchopitelná atmosféra zašlé doby. Kniha mě dostala a abych ji pochopila, přečetla jsem ji dvakrát. Famózní průlet časem, těžko popsatelný, ale dokonalý. Sen smíchán se skutečností.

28.11.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Za pouhé tři dny jsem přečetla tuto skvělou knihu a spokojenost. Rozhodně stojí za přečtení.

23.11.2014 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Jako oddychovka docela dobrá, vyprávění neurazí, ale ani nenadchne,

09.11.2014 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Vynikající kniha, mnohem lepší než Hrozny hněvu. Absulutní klasika. Myslím, že Aaron Lewis nepochopila myšlenky amerického genia a měla by se více soustředit na četbu, nebo si raději číst pohádky, které je schopná vstřebat.

19.10.2014 5 z 5

Skvěle napsaná historická kniha, četla jsem již dvakrát. Nejlepší díl ze serie.

21.09.2014 5 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Kniha mě nadchla, vynikající příběh, děsivá atmosfera. Nesouhlasím s čtenářem pikilo a jeho příliš negativní kritikou Smrťáka. Jinak v Barceloně jsem byla a přes tuto knihu na mě opět dýchly vzpomínky z toho nádherného města.

24.08.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Asi jsem náročná, očekávala jsem něco ve stylu Nesbo, ale to se nekonalo. Nuda a zmatek.

24.08.2014 3 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Vyjímečná kniha, báječně komponovaný příběh na pozadí tragické doby, doporučuji.

03.08.2014 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Zklamání a nuda.

02.08.2014 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Výborná, vynikající, věčná. Kniha, která pobaví. Nesouhlasím se slečnou Makytou, asi četla jinou knihu. Vejce a já je prostě nej!

02.08.2014 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Přiznávám, že jako školní četbu jsem ji nemusela, léty jsem vyzrála a pochopila krásu příběhů naší paní Boženy. Přečteno třikrát a vždy se slzami v očích. Nezatracujte prosím naši klasiku.

02.08.2014 5 z 5

Neronův Řím Neronův Řím Michael Weber

Syrové prostředí honosného Říma, postavy jsou prokreslené a povrchní zároveň, baží jen po sexu, moci a bohatství, stejně jako v dnešním světě. Těžko hodnotit silný příběh, posoudím až si přečtu pokračování knihy. Dala bych 5 bodů, ale pro rozvleklost některých kapitol snižuji o bod.

02.08.2014 4 z 5