hancass hancass komentáře u knih

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Vyjímečná kniha, zřejmě dosud nejlepší od pana Urbana. Nesnižuji kvalitu knih Lord Mord a Sedmikostelí, ale tato je napsána z života a není jen čirou fabulací jako ostatní díla. Přímo z ní dýchá vůně naší odváté slavné prvorepublikové doby, pach spáleného benzínu aut Praga a nelehkých lidským životů doby plné zvratů.

12.09.2015 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Vynikající kniha, mnohem lepší než Hrozny hněvu. Absulutní klasika. Myslím, že Aaron Lewis nepochopila myšlenky amerického genia a měla by se více soustředit na četbu, nebo si raději číst pohádky, které je schopná vstřebat.

19.10.2014 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pan Hartl prostě umí! Umí pracovat s emcemi. Povedená kniha ze života, která mě na týden doslova pohltila.

15.03.2017 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Bizarní román, geniálně šílená jízda fantazií i realitou, která mě dostala. Je vidět, že autor se při psaní výtečně bavil, pochopil lidské slabosti i neřesti a nebál se nám všem nastavit zrcadlo. Škoda, že zemřel tak mladý. K této knize se budu ještě vracet, nestačí přečíst jen jednou a pochopit.

03.07.2015 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Hodně povedená knížka od autora, který umí a svými díly se stává novodobým klasikem. Líbila se mi i Rybí krev, ale Selský baroko mě fakt vtáhlo do děje postupným rozplétáním příběhů z naší nedávné minulosti. Osobně bych ji dala jako povinnou četbu pro střední školy.

25.04.2015 5 z 5

Neronův Řím Neronův Řím Michael Weber

Syrové prostředí honosného Říma, postavy jsou prokreslené a povrchní zároveň, baží jen po sexu, moci a bohatství, stejně jako v dnešním světě. Těžko hodnotit silný příběh, posoudím až si přečtu pokračování knihy. Dala bych 5 bodů, ale pro rozvleklost některých kapitol snižuji o bod.

02.08.2014 4 z 5

Já, Herodes Já, Herodes Antonín Polách

Báječně napsaná kniha s velmi kontroverzní postavou dějin je podána plasticky a realisticky. Autor nezakrývá temné stránky této neblahé osobnosti. Milovníkům antické historie ji vřele doporučuji, je srovnatelná s nejlepšími díly světové produkce na toto téma.

02.08.2014 5 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Parádní počteníčko, prostě klasika. Také doporočuju skouknout kultovní film od Polanského podle předlohy... Je tak sugestívní, že až děsí.

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Doslova omylem jsem sáhla po oddychovce a kupodivu světe div se, ono to fungovalo. Začetla jsem se, ani jsem neproklínala jednoduchost a průhlednost příběhu a četla, tedy hltala tu báječnou prázdninovou atmosferu příběhu. No, byly chvíle, kdy jsem se viděla na pustém ostrově. Fajn, ať žijí dojáky.

06.12.2014 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Úchvatná kniha. Kdo miluje historické čtení, neměl by ji vynechat. Seriál je skvělý, ale kniha je kniha.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Klasika detektivní literatury.

02.10.2016 5 z 5

Lvíče Lvíče Josef Škvorecký

Trochu pomalý příběh, zpočátku jsem hledala jeho smysl. Ale konec je skvělý a nepředvídatelný.

24.01.2016 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Za pouhé tři dny jsem přečetla tuto skvělou knihu a spokojenost. Rozhodně stojí za přečtení.

23.11.2014 5 z 5

Skvěle napsaná historická kniha, četla jsem již dvakrát. Nejlepší díl ze serie.

21.09.2014 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Zklamání a nuda.

02.08.2014 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Pěkná knížka, přečetla jsem za tři dny jedním dechem. A ráda si přečtu od autorky další.

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Vandenberg opět nezklamal. Perfektní děj, pěkně napsáno.

14.02.2015 5 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Jak říká jedno moudré přísloví: peníze nejsou všechno. Je lépe prožít život v Česku, být chudá jak kostelní myš, než se topit ve zlatě (vatě) a nenechat si od chlapů poroučet, že nemohu řídit auto, že nemohu promluvit s jiným mužským a flirtovat, že nemohu mít vysokohorské vzdělání, že nemohu to i ono. A že Alah to tak pro nás ženské zařídil. Ale to soukromé letadlo by se hodilo.

14.02.2015 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nádherná a čtivá kniha. Afganistan, Talibán a srdce pláče.

24.01.2015 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Jako oddychovka docela dobrá, vyprávění neurazí, ale ani nenadchne,

09.11.2014 4 z 5