Hanathor Hanathor komentáře u knih

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knížce bych dala 3,5 hvězdy,kdybych mohla. Dostala jsem se k ní kvůli čtenářské výzvě, anotace mi přišla zajímavá.
Po pár prvních stránkách jsem měla chuť knihu odložit. Celé to bylo jakési zdlouhavé a nezajímavé. Naštěstí se to postupně rozjelo a od půlky dál se kniha četla sama.
Je pravda,že je kniha jiná. Oceňuji, že autoři nám neprozradili celou pointu hned na začátku.
Na druhou stranu z konce mám velmi smíšené pocity.. jsem jediná, kdo ho nepochopil..?

05.07.2023 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi čtivá kniha, jak má Bardugo zvykem :) Příběh se odvíjel jinak, než jsem zpočátku čekala, nicméně jsem zvědavá na další díly.

13.06.2023 4 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Dobře čtivá kniha, která je zároveň moc hezky graficky obohacená. Bohužel teda další díly nepřeloženy..

09.06.2023 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Měla jsem trochu obavy, aby nebyl styl psaní moc odlišný. Pokud bych nevěděla, že to psala Sněgoňová, nepoznala bych rozdíl. Knihu jsem zhltla téměř najednou a hned jsem si běžela do knihovny pro další díl :)

06.06.2023 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Rozhodně doporučuji přečíst.
(Z testu na začátku knihy jsem měla krásný 1 bod :) )

06.06.2023 5 z 5

Ze začátku jsem měla z knihy velmi smíšené pocity.. Příběh na mě působil, že bude stejný jako v prvním díle, akorát malinko jinak.
Nakonec tomu tak nebylo, konec byl úplně .. ach! Doufám,že se dočkáme i filmu :)
Jediné, co bych vytkla, jsou (na můj vkus) dlouhé pasáže při popisu některých her, světů, atd.

22.05.2023 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Moc krásná knížka pohádek :) Věřím, že je poučná pro děti i dospělé. A ty ilustrace..

12.05.2023 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Docela často se mi stává, že v knihovně objevím knihu, podle které byl natočen film nebo seriál, který mám ráda. Taková odchází se mnou domů, včetně téhle :)
Četla se moc dobře (jedná se spíš o oddychovku), přestože seriál z ní převzal jen námět a jména pár hlavních postav. Co mi ale vadilo, byl font, kterým byly psané pasáže z minulosti. Zabírají tak třetinu knihy a jsou psané bezpatkovým písmem. Špatně se mi orientovalo v řádcích. Myslím, že kurzíva by byla lepší volba.

07.05.2023 4 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Knížka mě moc bavila. Kromě vtipných historek z farmy je v ní i něco málo ze světa. Fajn oddychová četba na pobavení.

05.05.2023 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Moje druhá kniha od této autorky a jsem znovu uchvácena skvěle promyšleným a napsaným příběhem. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, hlavně Agnieszka.
Milovníci fantasy by si od Naomi rozhodně měli nějakou knihu přečíst.

17.04.2023 5 z 5

Všem fanouškům HP doporučuji přečíst :)

12.04.2023 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Zajímavý příběh v zajímavém prostředí s bezva vtípkama :)

06.03.2023 4 z 5

Lidé Lidé Matt Haig

Výborná oddechová četba, kniha navíc obsahuje spoustu zajímavých myšlenek k zamyšlení.
Oceňuji také krátké kapitoly, díky kterým jsem knihu zhltla téměř najednou :)

16.02.2023 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Film mám moc ráda, viděla jsem ho několikrát. Když jsem se dozvěděla, že má knižní předlohu, hned jsem si ji musela přečíst. Jak už tady někteří psali, kniha se od filmu dost liší - zejména kvůli tomu, že sledovat film přesně podle této knihy by příliš zajímavé nebylo.
Každopádně knížka mě moc bavila, ale za mě film stále číslo 1 :)

12.02.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Přestože by se to dělat nemělo, vybírám si knihu podle obalu a tahle má obal opravdu pěkný. Bohužel obsahově mě vůbec nenadchla. Pořád jsem čekala, kdy se v knize objeví nějaký "šmrnc". (Spoiler alert - neobjevil) Postavy asi byly zajímavé, ale příběh vůbec. Měla jsem pocit, že občas ani nedával smysl nebo měl trhliny.

05.02.2023 2 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Knihu jsem četla dlouho, ale ne proto, že by mi připadala nudná. Příběh byl poutavý a velmi promyšlený. Určitě si od autorky přečtu i něco dalšího.

10.01.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělé pokračování, za mě druhý díl ještě lepší než první :)

10.01.2023 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kotletův styl psaní a humoru mě hrozně baví. Bohužel, stejně jako u prvního dílu, strhávám jednu hvězdičku za konec. Líbil by se mi o něco obsáhlejší.

25.09.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knihu jsem se dlouho chystala číst - nejvíce mě zaujala prostředím, ve kterém se odehrává. Četla se velmi dobře, Zapata mě několikrát rozesmála i nahlas (v MHD a podobně..). Hvězdičku jsem strhla proto, že se jedná o klasické klišé a v polovině knihy se řešily bicepsy a pekáče buchet. Ale i tak budu knížku doporučovat dál.

02.09.2022 4 z 5