Hanathor Hanathor komentáře u knih

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Moje druhá kniha od této autorky a jsem znovu uchvácena skvěle promyšleným a napsaným příběhem. Hlavní postavy mi přirostly k srdci, hlavně Agnieszka.
Milovníci fantasy by si od Naomi rozhodně měli nějakou knihu přečíst.

17.04.2023 5 z 5

Všem fanouškům HP doporučuji přečíst :)

12.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Harry Potter je moje zamilovaná klasika. Teď mezi svátky jsem si ji poslechla jako audio knihu a teda.. to, jakým stylem byli namluveni Malfoyovi.. přes to jsem se málem nepřenesla.

27.12.2023 5 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Zábavná napínavá kniha, druhou polovinu jsem zhltla téměř najednou.
Do seznamu si hned píšu i další knihy od autora.

20.11.2023 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Měla jsem trochu obavy, aby nebyl styl psaní moc odlišný. Pokud bych nevěděla, že to psala Sněgoňová, nepoznala bych rozdíl. Knihu jsem zhltla téměř najednou a hned jsem si běžela do knihovny pro další díl :)

06.06.2023 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Knihu jsem se dlouho chystala číst - nejvíce mě zaujala prostředím, ve kterém se odehrává. Četla se velmi dobře, Zapata mě několikrát rozesmála i nahlas (v MHD a podobně..). Hvězdičku jsem strhla proto, že se jedná o klasické klišé a v polovině knihy se řešily bicepsy a pekáče buchet. Ale i tak budu knížku doporučovat dál.

02.09.2022 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě byl tento díl malinko slabší než díly minulé, ale přesto jsem ho zhltla najednou a zaslouží si čtyři hvězdy.

16.09.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla z knihy velmi smíšené pocity.. Příběh na mě působil, že bude stejný jako v prvním díle, akorát malinko jinak.
Nakonec tomu tak nebylo, konec byl úplně .. ach! Doufám,že se dočkáme i filmu :)
Jediné, co bych vytkla, jsou (na můj vkus) dlouhé pasáže při popisu některých her, světů, atd.

22.05.2023 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kotletův styl psaní a humoru mě hrozně baví. Bohužel, stejně jako u prvního dílu, strhávám jednu hvězdičku za konec. Líbil by se mi o něco obsáhlejší.

25.09.2022 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Bezva oddechovka,dobře čtivá. Akorát mi přišlo, že některé formulace autorka často opakovala.

14.02.2024 4 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Občas mi přišlo, že některé použité výrazy se nehodí do 16. století, a naopak jména postav ze současnosti byla zastaralá.
Nicméně se kniha četla dobře.

14.12.2023 3 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Zajímavý příběh v zajímavém prostředí s bezva vtípkama :)

06.03.2023 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Přestože by se to dělat nemělo, vybírám si knihu podle obalu a tahle má obal opravdu pěkný. Bohužel obsahově mě vůbec nenadchla. Pořád jsem čekala, kdy se v knize objeví nějaký "šmrnc". (Spoiler alert - neobjevil) Postavy asi byly zajímavé, ale příběh vůbec. Měla jsem pocit, že občas ani nedával smysl nebo měl trhliny.

05.02.2023 2 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Knihu jsem četla dlouho, ale ne proto, že by mi připadala nudná. Příběh byl poutavý a velmi promyšlený. Určitě si od autorky přečtu i něco dalšího.

10.01.2023 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Skvělé pokračování, za mě druhý díl ještě lepší než první :)

10.01.2023 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Neobvykle vyprávěný neobvyklý příběh.
Skoro až bych řekla i s neobvyklým koncem.
Jiné než ostatní knihy, doporučuji přečíst.

18.04.2024 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Když jsem druhý díl začala číst, netušila jsem, že série má dohromady dílů 5.
Kniha se četla dobře, ale jak to tak občas bývá, druhý díl přinesl více otázek než odpovědí. Snad v blízké době budou přeloženy i další díly.

18.03.2024 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Mám poněkud smíšené pocity...
Kniha se četla dobře, celkově má svět dobrou myšlenku, ale...
Některé pasáže se mi zdály zbytečně krátké a když se pak na onu událost v knize postavy odkazovaly, vůbec jsem nechápala, o co jde/šlo.
A ten konec? Asi mi to přišlo divné, nevím. Rozhodně nečekané.
Kdyby to šlo, dala bych knize 3,5 hvězdy.

27.02.2024 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Zvrat za zvratem.. tenhle díl obsahuje všechnu akci, která minulému dílu chyběla.

14.10.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi čtivá kniha, jak má Bardugo zvykem :) Příběh se odvíjel jinak, než jsem zpočátku čekala, nicméně jsem zvědavá na další díly.

13.06.2023 4 z 5