Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velice dobře, pravdivě a zajímavě popsaný život z hornického prostředí. Tyto knihy nám alespoň připomenou jak těžký měli život naši nedávní předci a jak se nám nyní lehce a pohodlně žije.

01.07.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihy o skutečném životě miluji. Skvěle napsané.

11.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Bezvadné čtení. Krásně napsaný a propracovaný příběh. Život nám někdy zcela změní na pohled maličkosti, o kterých nemáme tušení.

11.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, krásné počtení, rozšíření znalostí o naší historii, bezvadný popis života obyčejných lidí. Super.

02.10.2021 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Pokud čtu knihu z války o vojácích je mi jich líto, ale bohužel tak již to ve válkách bývá. Avšak tato kniha mnou úplně otřásla co se dělo v naší republice těsně po válce. Jak bylo možné dopustit, aby naše občany odvlekli do Ruska? Kdo jejich osobní údaje vymazal z matrik a záznamů porodnic ( nebo si to autor neověřil). A co sousedé? Nikdo je nehledal, nikdo se nesnažil pomoc. A co naši politikové ? To co se dělo v Rusku snad již ani komentovat nelze. Občas se za lidskou rasu stydím. Pokud má být člověk na vrcholu živočišné říše, tak se přírodě zcela nepovedl.

01.08.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Za mírným humorem se skrývají hluboké myšlenky a kritický pohled na dnešní svět, kde si musí čestní lidé bránit své místo.

22.04.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejhorší na tom co se ve věznicích dělo je, že se to opravdu stalo a nebylo to nikdy vyšetřeno a potrestáno.

23.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Román při kterém mrazí, trochu mi to připomínalo mé dětství a dnešní Severní Koreu.

22.08.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Kniha, kdy přestáváte uklízet a vařit, děláte pouze nezbytné úkony a čtete a čtete a je vám líto, že je konec.

05.05.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka mi přišla taková tajemná, jako bychom se nedozvěděli všechno. Krásné čtení, výborně napsané.

22.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé čtení. Líbilo se mi, jak se postupně objevovaly další informace ze života bohyní. Jinak někdy trochu zdlouhavé. Víc se mi líbila Bílá Voda.

25.01.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha na mě působila tak silně a smutně, že jsem ji musela číst po částech a "odpočinout si " od ní. Profesionálně a zajímavě napsané.

05.02.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherně napsaný román, krásný a krutý jako život sám.

30.12.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka se mi velmi líbila, hlavně postupné odkrývání skutečného života hlavních postav, které nejsou takové, jak se snaží navenek předstírat. Velice zajímavé byly vložené výpovědi svědků, kteří vypráví stejnou událost odlišně.

01.02.2016 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jak přibývají stránky, otevírá se pomalu příběh, z kterého jste ze začátku smutní pak naštvaní a nakonec otřeseni jak se matka a dcera nejsou schopné vzepřít jednomu muži a ničí další život. Nádherná, smutná kniha.

17.08.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Někdy stačí maličkosti, které vám změní život. Pěkně napsané oddychové čtení.

20.02.2021 5 z 5

Kniha se tváří jako bezstarostná komedie, ale když se nad tím zamyslíte, ono to ve světě, hlavně v politice, tak skutečně chodí.

25.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bezvadné čtení.

03.07.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo má v knize promyšlené zápletky, rafinované vraždy, zajímavé postavy, spoustu násilí, hodně krve, trochu lásky a sexu a dost napětí. A tak čtete a čtete až nakonec vše dobře dopadne. Lidi se prostě rádi bojí v teploučku svých domovů.

17.06.2019 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Když si odmyslím zastaralý jazyk a dlouhé nezáživné popisy osob, jsou povídky krásným vyprávěním o tehdejším životě, který se až tak od našeho neliší.

27.03.2021 5 z 5