Hakem Hakem komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

Prvni dil serie jsem v predchozim komentari popsala jako jednodussi knihu pro mlade ctenare. Eldest jde kvalitou strme vzhuru uz od prvni kapitoly. Autor chytre spojil klidnou cast venujici se Eragornovu uceni s velmi napinavou dejovou linkou Rorana. Libil se mi detailni popis ras, minulosti a okoli a obdivuji autora, ktery se v tomto dile stal i basnikem. V knize je vse co ma byt - napeti, smyslupny dej, pratelstvi, laska.
Vrham se na dalsi dil.. je to strhujici pribeh

19.08.2017 5 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Moje prvni sci-fi, jako audio kniha k vareni :D Pochybovala jsem, ze knizni verze bude tak napinava jako film, ale hned od zacatku kniha pekne odsypa a vtahne ctenare (posluchace) do deje. Celkove to bylo napinave, dej svizny, hlavni hrdina sympaticky.. ale nemyslim si, ze se uplne povedlo popsani vetrelcu. Kdybych kdysi davno nevidela filmy, tak bych si je podle knizniho popisu ani moc neumela predstavit. Jen stiny, velke a s dlouhou hlavou.. bylo mi lito vsech obeti hlavnich postav, hlavne te prvni a posledni (at nespoileruju kdo). Sny Ripleyove mi lezly na nervy, ale k doplneni konce se tam nakonec hodily.. Jednu noc jsem se bala jit po tme na zachod, takze za me dobra kniha :D

25.07.2017 3 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Prave docteno a mam smisene pocity. Vsechny muzske postavy jsou popsany krasne, barvite, Gabriela Oaka si clovek zamiluje od prvni strany, Boldwooda lituje a Troy je zaporak kazdym coulem. Jen skoda, ze vetsina zenskych postav je takova divna. Bethsheba mi byla nesympticka do poslednich dvou kapitol. Jeji uvahy a rozmluvy se mi necim nezdaly - asi tak v pulce knihy bylo hodne znat, ze to psal muz.. A opravdu pochybuji, ze by se dve zeny (Liddy a Bethsheba) v takovem spolecensky rozdilnem postaveni na udobreni polibily na usta?? Silene me nudily pasaze, kde mluvili vesnicane, ty jsem pak uz preskakovala. Ale popisy prirody a pocasi se opravdu povedly.

12.07.2017 3 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Kniha z me oblibene oblasti Seattlu a Olympijskeho polostrova. Knihy z teto oblasti nikdy nezklamaly a je tomu tak i u Zablesku svetla. Je to prijemne napsana kniha o starem dome, ktery skryva mnoha tajemstvi a dusi ze starych casu. Ale neni se ceho bat. Pribeh vypravi 14 lety Trevor, statecny a zvidavy. Moc se mi libil popis okoli, vsudypritomne stromy, stary dreveny dum a popis zlomeneho otce z pohledu milujiciho syna. Na konci se mi libilo vzpominani na to jak se do sebe Trevorovi rodice zamilovali. Najednou se nam ukazal Jonas jako silny muz s celou slibnou budoucnosti pred sebou.. Shrnuto: moc prijemne cteni

12.05.2017 4 z 5

Takhle velká ryba a další příběhy z Kanady Takhle velká ryba a další příběhy z Kanady Liba Švrčinová-Cunnings

Nemám ráda knihy typu "vše jsem zvládla sama, věděla jen já, nikdo jiný kromě mě...", ale autorka si přezdívku Mrs. Rambo vysloužila zaslouženě.
Bere nás na rybářské výpravy, cesty do hor, k jezerům a mnoho dalších.
Ze začátku mi vadily krátké kapitoly a strohý styl psaní, ale není to román a při množství popisovaných zážitků by to byla kniha na stovky stran.
O Kanadě jsem toho moc nevěla, ale po přečtení této knihy bych se tam ráda někdy podívala.
Občas jsem se opravdu od srdce zasmála a občas tajila dech jak to a to dobrodružství dopadne. A konečně si už pamatuju rozdíl mezi "normálním" medvědem a grizzly. Třeba se to bude někdy hodit :D
Knihu doporučuji, těším se až si přečtu další knihy od autorky a autorce samotné přeji ještě spoustu zážitků, pevné zdraví a štěstí na cestách i v životě.

20.12.2019 4 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Zase paradni, epicke dilo, ktere si uz 2 mesice davkuji kazdy den :D Sama prekvapeni, opravdu do posledniho momentu, netusim co se s kym nebo komu stane. Vyhnout se nechtenym spoilerum je dnes uz tezke, obcas uz bohuzel vim kdy ktera postava zemre, ale zpusob je nastesti vzdycky necekany. Fialova a Ruda svatba husta.. bylo mi nekterych postav moc lito.. konec super, vrham se na dalsi dil.

06.05.2019 5 z 5

Léto s opicemi Léto s opicemi Wilson Rawls

S klidným svědomím můžu říct, že nebýt výzvy 2018, tak bych se ke knize nikdy nedostala a i kdyby náhodou, tak bych ji po pár stránkách klidně odložila.. tak do půlky mě to vůbec, ale vůbec nebavilo.. pak nastal zvrat, propukla velká bouřka.. a najednou jsem zhltla zbytek knihy během chvilky. Posledních pár stránek jsem probrečela.. je to milá dětská knížka, kterou bez obav můžu doporučit na čtení pro mladé kluky a holky.

Je to kniha o dětských přáních a o naději, že když se člověk moc snaží, tak žádné přání není nesplnitelné

22.10.2018 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Číst ji v zalezlá v dece když je za okny bílý klid a mír, tak dám i 4.. je to taková sladká vzpomínka na první lásky, ten pocit kdy bez toho druhého nevydržíte ani minutu.. příběhy jsou jednoduché, ale vtáhnou a těžký happy end je očekávanou třešničkou na dortu. Jen ke konci se mi už pletli jména kdo s kým a co a jak bylo :)

28.09.2018 3 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Nebyt vyzvy 2018, tak bych to asi brzo vzdala.. hlavni postava je na facku, manzel celkem taky, jedna z dcer jak by smet..
Problem je, ze konec dava smysl. Odveky to problem, ze clovek nevi co ma, dokud o to neprijde s pocitem, ze o neco dobrodruzneho prichazi, kdyz se usadi.. a dcera nasledujic nechtene prikladu nevlastni matky kraci smele stejnou cestou..

11.09.2018

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jsem na tom jako většina posledních komentářů. Přečteno podruhé kvůli výzvě. Za mlada mě to vůbec nebavilo a část s nemocí byla hrozná nuda. Teď se mi kniha líbila mnohem víc, i tu část s nemocí jsem dala a nebyla to taková hrůza.. asi jak stárneme, tak se chceme víc vrátit do těch mladých, bezproblémových let.. Každopádně seriál je podle mě pořád lepší než předloha.

10.09.2018 4 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Kucharka byla vazne vtipna, ale trvalo mi dlouho nez jsem se ji prokousala, nekolikrat jsem ji odlozila a pak zacala znovu. Recepty jsou nezname a drtivou vetsinu nemam v umyslu zkouset :)
"Muzete ale pouzit napriklad misku a drevenou lzici, jste-li chudi a pracoviti, nebo domaci hnetac, jste-li bohati a lini."
"..vmichejte do jedne casti hmoty zelene barvivo (vhodna chvile, kdy znovu nepridat zadny arzenik...... Musime hmotu zpracovat velmi rychle, driv nez nam do ni nekdo prida nejaky arzenik."
recept 0 zab .. "Opatrne se vyhnete vsem zabam a rozhodne je nesuste."
"Mnohe a velke tradice vareni, jak uz jsem rekla, maji svuj puvod v nedostatku.. Kazdy idiot dokaze udelat chutnou veceri z poradneho bifteku, ale kdyz jsou vasim veskerym materialem hovezi kopyta a volska tlama, no, tak to je presne ten cas, abyste se zacali ucit varit."
Cucave pochoutkove krysy na spejli "Je mi jasny, ze o originalni recept zadnej z vas nestoji. Dat takovej recepis lidem by byla druha nejdrsnejsi zabava hned po soutezi "Se snorchlem a ploutvemi do sveta pirani". " "Opatrne pak vstrcte spejle kazde kryse do... tedy do kazde krysy a ujistete se, ze dobre drzi. Je to tak trochu nechutne,ze? No, porad je to lepsi nez pouzivat skutenou krysu."

10.07.2018 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dostala jsem se ke knize Eragon az ted a hlavne ze zvedavosti, jake to tedy je. Nejsem cilova skupina, ale s klidnym srdcem ji koupim synovci jako darek a budu budu doufat, ze ho tak prilakam ke cteni. Protoze je to fantasy pro kluky. A az syn doroste, tak ji dostane taky. Protoze je to ctiva, dobrodruzna a "vychovna" kniha pro mlade kluky. Ano, kniha je pro nas pokrocile ctenare kapanek jednoducha, neni v ni nic extra noveho, nektere pasaze byli nudnejsi a mohli byt kratsi, ale myslim, ze je to dobry start kde zacit cist.
Eragon je sympatak, sledujeme cestu normalniho kluka v legendu. Safiru by chtel mit doma myslim kazdy a zbytek postav vam taky priroste k srdci. Jdu na druhy dil..

09.08.2017 3 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Klasika, ktera mi nejak nesedla, ani nevim proc. Cekala jsem, ze to bude presne muj typ knihy, ale bylo to cele takove zdlouhave, odbocky od pribehu byly nekdy az moc dlouhe a nezazivne. Ale to se tykalo jen Tri muzu ve clunu. Muzi na toulkach se mi libili mnohem vic, prihody byly zabavnejsi, popisy Nemecka zajimave a trefne (Hlavne 2 odstavce o nemeckem narode, kdy spisovatel rekl, ze pod dobrym vedenim jsou vzorny narod, ale co se stane, kdyz prijde spatny vudce? - a dejiny ukazaly jak moc se trefil). Bude to sice trvat, ale knize dam urcite jeste v budoucnu sanci

24.06.2017 3 z 5

Vrah z města meruněk: Příběhy z Turecka Vrah z města meruněk: Příběhy z Turecka Witold Szabłowski

Uz nejaky ten rok ziju v Turecku a na vetsinu temat z knihy mam vlastni nazor, takze bylo zajimave cist pribehy a nazory lidi z vice stran. Citim to tak i ja - Turecko je opravdu roztristene do dvou hlavnich taboru.. kniha je moc zajimave, bohuzel na nekterych pribezich ukazuje odvracenou stranu lidi, kterou ale muzeme najit v kazdem jinem state na svete.. nejvic me zasahl pribeh o prostitutkach a vrazdach ze cti. Jednu reportaz z knihy jsem si precetla i v rozsrene verzi primo od zpovidane pani a nektere casti z hlavy jen tak nedostanu :/

27.10.2016 4 z 5

Ostružinové polibky Ostružinové polibky Sharon Creech

Nejsem asi cílová skupina pro tuto knihu, jako máma se dvěmi dětmi, se ale možná proto dokážu do knihy víc vcítit. Přečetla jsem si ji víceméně náhodou, ale smutný konec ač čekaně nečekaný se mi moc libil. Kniha se čte ztěžka i přesto, ze vás děj i konec zajímá. Shrnuto: pěkná kniha, která se při čtení vleče, ale dostane místo v mé knihovně. Mám chuť jít ven a políbit nějaký strom :)

27.10.2016 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Po pár měsících přečtena podruhé. Na poprvé mi strašně lezla na nervy Emmi.. potom Leo.. ale nakonec jsem měla ráda oba. Skončit první díl, tak jak skončil mi přišlo brutální. Úplne mi ztuhla krev v žilách. Naštěstí jsem mohla hned pokračovat Každou sedmou vlnou.. to už byla čistá romantika a konec se mi moc líbil, na podruhé ještě víc.

12.11.2015 4 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Hmm, tak ze všech postav celá kniha o těch nejhorších.. Briennina linka z 80% nuda, až ke konci se to zlepšilo, Cersei grr, Arya mě nebaví už od útěku z Rudé bašty, Sansa měla záživný snad jen sestup z Orliho hnízda, Sam taky žádné extra drama.. aspoň, že je tam Jaime :) no snad budou v dalším díle už jen hlavní postavy. Abych jen nekritizovala, tak kvalita vysoká, jen mě jiné postavy baví víc

28.06.2019 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak. Docteno. Zhruba do poslednich 10 stran me to vaazne moc nebavilo. Aljaska byla protivna, ale zbytek kamaradu celkem usel. Libilo se mi hledani odpovedi v ruznych nabozenstvich a konecnych par stranek a uvah mi najednou zmenilo pohled na celou knihu.

Jen na okraj - tak jako mi ve Snezi snezi hrozne vadila prezdivka Vevoda u holky, mi v hledani Aljasky vadil Valecek a Plukovnik. Kazdy pubertak vazne nemusi mit blbou prezdivku.

11.02.2019 3 z 5

Střípky vzpomínek Střípky vzpomínek Danielle Steel

Obsahuje maly spoiler:
Moje prvni knihy od teto autorky a tezke zklamani. Nerada davam spatne hodnoceni, ale neco tak plytkeho jsem uz dlouho necetla. V jedne knize byla 4 osudova laska na prvni pohled, v zapeti nasledovana okamzitou nabidkou na svatbu.. 4x tehotenstvi provazene vzdy popisem - vzduty zaludek (ok, za to muze preklad, ale strasne me to vzdycky bouchlo do oci).. za celou knihu jsem k zadne postave necitila vubec nic (mala vyjimka jen u konce soudu). Cela kniha je jen popis deje, vsechno je zrychlene, zadna emoce neni popsana uveritelne.. Bud jsou vsichni super krasni, super uspesni ve svych oborech, nebo super zaporni se vsim vsudy. Bohuzel

20.11.2016 1 z 5

Čaroprávnost / Mort Čaroprávnost / Mort Terry Pratchett

Caropravnost byla ze zacatku lehke zklamani, po super zabavnych prvnich dvou dilech je v techto dvou mene tak silene vtipnych hlasek, ale na druhou stranu jsou v nich hluboke myslenky. Babi je proste super a s ostrouhlem byli paradni dvojka, u kazde vety jsem se mohla popukat smichy.. Kdyz si s odstupem dni na Caropravnost vzpomenu, tak se mi po ni a jejich moudrech a vtipu styska, takze za me 5 hvezdicek..

Dil s Mortem uz tak super nebyl, ale Pratchett je Pratchett, nektere pasaze jsou nezapomenutelne. Smrť na rybach, kucharem atd.. Pratchett umi brilantne zpracovat kazdou carku a velke pismo tak, ze se budete valet smichy

05.04.2016 5 z 5