Tři muži ve člunu a na toulkách přehled

Tři muži ve člunu a na toulkách https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29214/tri-muzi-ve-clunu-a-na-toulkach-29214.jpg 4 244 244

Dobrodružství, příhody a nehody tří přátel a jednoho psa na dvou prázdninových cestách, šťastně spojující humor se sentimentem. Obsahuje: Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) Tři muži na toulkách

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog) / Three Men on the Bummel , 1972

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři muži ve člunu a na toulkách. Přihlašte se a napište ho.

RafaelOrtega
15.04.2024 5 z 5

Klasika, která nikdy neomrzí.

LukasB.453
11.04.2024 5 z 5

některé teze a vtipná slovní spojení (módní slovo "hlášky" se mi kromobyčejně hnusí) z knihy jsem si zapamatoval a s láskou a úctou jsem je adoptoval a ve vhodných okamžicích používám. tak třeba o dušičkách se chodím "veselit na hroby", když nějaký rošťák překročí meze mé prchlivosti, vyhrožuji mu že "nad jeho zohavenou mrtvolou mu zazpívám kuplet" a zadýchané kamarády na výpravách (nejen) turistických častuji označením "barvoměnka duhová"

zaz
11.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Citace: "Začneme snídaní. Tedy k snídani budeme potřebovat pánev ...a Jiří pokračoval: konvici na čaj, kotlík a lihový vařič. Rozhodně ne petrolejový a významně se na nás podíval.
jednou jsme vzali s sebou petrolejový vařič, ale to už jaktěživi neuděláme. Bylo to jako bychom ten týden bydleli v obchodě s petrolejem. Tekl. Vařič jsme měli na špičce člunu a odtud tekl petrolej ke kormidlu, prosákl celý člun a všechno, co mu stálo v cestě, přetekl do řeky, zamořil okolí a zkazil vzduch. Někdy vanul západní petrolejový vítr, jindy zase východní petrolejový vítr. A ten petrolej tekl a úplně pokazil západ slunce a měsíční paprsky rozhodně páchly petrolejem. V Marlow jsme se pokusili utéci. Celé město bylo plné petroleje. Prošli jsme hřbitovem. Zdálo se, že..."

Podceněná vlastnost užitečného petroleje v rukou spojenců... V tomto případě komická scéna pro nezúčastněné pozorovatele, těch kteří se nevezou ve společném člunu a jsou mimo dosah všude přítomného petroleje... Až na vlastní kůži - dítě pozná , že oheň pálí. U mužů ve člunu je to opravdu k smíchu. Poznávám se taky a velice oceňuje autorův nadhled, kde jen humor , láskyplně UPOZORŇUJE...na chyby , které se člověka drží jak petrolej a nelze utéci ...
Kniha se našla ohořelá u padlého vojáka.

Kniha provětrá zatuchlost mysli a každý řádek poskytuje odpoutání od starostí, navozuje pocit radosti a každému doporučuji. To nejcennější za peníze nekoupíme, ani lásku k lidem.
Kniha je dostupná ke stažení zdarma, přeji příjemné chvíle .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři muži ve člunu a na toulkách v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech7x