HaJC1978 HaJC1978 komentáře u knih

Ranč U Zelené sedmy 1 Ranč U Zelené sedmy 1 Eva Pelantová

Před lety mě nadchnul seriál, nyní knížka. Skvěle čtivá, vtipná a zábavná a přitom si člověk dovede představit, že takhle nějak to i doopravdy bylo. Mou favoritkou je babička se svým pohledem na věc a život, svým humorem, nicméně i skvěle kontrující tatínek a ostatní členové rodiny stojí za to. Každému, kdo potřebuje a chce vypnout, vřele doporučuji naložit kozu do vlaku a vyrazit za kozlem, teda chtěla jsem říct, doporučuji si tuhle knížku přečíst.

02.02.2021 5 z 5

Lenochovy myšlenky Lenochovy myšlenky Jerome Klapka Jerome

Asi jsem netrefila výběrem k mé aktuální situaci, rozpoložení nebo naturelu. Přišlo mi to zoufalé a depresivní. Jeden by autora nejraději politoval a popřál mu rychlé a bezbolestné smrti, aby došel vysvobození z otroctví a všeho toho popsaného. Jinak psáno čtivě, příjemným, bohatým jazykem.

02.01.2021 2 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Pro pečlivého diváka všeho zfilmovaného je těžké něco od Agathy Christie číst. Tím spíš, když nemám ráda, když vím, kdo je vrah. I tak jsem si na této knížce našla své a příjemně si početla, byť počátkem ledna logicky nikoliv na lehátku ve stínu stromů, jak je knihou doporučeno :o)

23.01.2023 3 z 5

Sherlock Holmes a Ztracená závěť Sherlock Holmes a Ztracená závěť George Mann

(SPOILER) Přečetla jsem během jednoho dne, takže za mě chytlavá a čtivá knížka každopádně je. Napínavá tak prostředně, dost věcí jsem, na rozdíl od Doktora Watsona, čekala. Závěr mohl být i dramatičtější, treba zuřivá Annabelle a její závěrečná výpověď plná zášti k Holmesovi, který pokazil její báječný plán a během které by se vykreslila pravá podstata a osobnost této chladnokrevné vražedkyně.

16.12.2022 4 z 5

Sherlock Holmes a Boží dech Sherlock Holmes a Boží dech Guy Adams

(SPOILER) Čtivé? Ano. Napínavé? Ano. Ale detektivka? Klasický Sherlock Holmes? To rozhodně ne! Spíš než cokoliv mi to připomínalo Akta X konce devatenáctého století. Kdyby tam Sherlock Holmes vůbec nebyl, myslím, že by to dopadlo dost podobně, stejně byl jen rozmrzelý nebo koukal z okýnka, jo a ten Boží dech a první smrt? Jestli to tam vysvětlili, tak jsem asi zrovna byla pod vlivem toho jejich plynu, úplně mi to uniklo.

28.08.2022 3 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Pohodové, odpočinkové, trochu moc krátké příběhy ve kterých než to začne být napínavé, je vlastně konec. Takové vyklusání po hlavní trilogii.

18.08.2022 4 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Těšila jsem se, a i když je to pocitově trochu jiné, zklamaná nejsem. Při čtení jsem se nijak nenudila, ba přímo naopak, výborně a mile jsem se bavila, sem tam se pousmála, sem tam se zasmála a jestli mám nějakou výtku, pak jedině, že je knížka vskutku až takříkajíc trapně útlá. Na tom by chtělo ještě řádně zapracovat.

13.01.2022 4 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Přečteno skoro jedním dechem. A kdybych se nebála Mor, tak možná úplně. Takhle jsem to musela odložit a dočíst za světla. Bůhví, co všechno je fikce a co realita.

13.04.2021 4 z 5

Kočky to vědí líp Kočky to vědí líp František PON.

Kdo má rád kočky, najde v této knížce kromě oddechu a zábavy i dvě spřízněné duše. A ten kdo žije s kočkami, nejednou nabyde dojmu, jestli to není alespoň tak trochu o něm.

20.02.2021 4 z 5