Hajana Hajana komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak takhle dobrá česká fantasy se jen tak nevidí, tuto je opravdu pecka.

15.11.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Autorka opravdu ví, jak čtenáře napnout, dlouho jsem tak dobrou sérii nečetla. Druhý díl.je ještě snad lepší než první, ale oba na sebe výborně navazují, to mám ráda.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Když jsem ji četla ve vlaku, tak se bavilo i kupé, kde jsem jela. Takže opra si výborná a doporučuji.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tohle je prostě sázka na jistotu. Opět výborná.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první seznámení s autorem a rozhodně není poslední, výborná, doporučuji.

15.11.2022 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Nádherná kniha, nemám moc co bych dodala, prostě přečtěte si ji. A kdo je z Budějovic tím spíš, kulisy, kde se kniha odehrává místní jistě poznají. Autor je skvělý vypravěč.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná kniha, určitě se k ní někdy vrátím, mohu doporučit. Četla se jedním dechem, nádherná i smutná zároveň, autor zde ukazuje i jiný pohled na němce během 2.světové války, na to, že ne každý simpatizoval s Hitlerem. A volba Smrti jako vypravěčky byl výborný tah, velmi originální.
"Něco vám řeknu, lidi mě děsí."

19.02.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jak mam k teto knize napsat komentář, když nenacházím slov. Nádherná kniha, originální styl psaní. Četla jsem jedním dechem a nemohla se odtrhnout, prisla podobná jako Zlodejka knih. Urcite se k teto knize nekdy vrátím a tesim se na Zeď vzpomínek od tohoto autora.

30.08.2016 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Čau, to byla jízda. Jedna z nejlepších knížek, kterou sem četla a za mě musím říct, že těch přes 800 stran mi strašně rychle uteklo. Doporučuji

16.02.2024

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Hartl už je taková značka kvality, takže doporučuji.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Opět výborná, nemůžu se dočkat dalšího dílu...

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Čím dál lepší, doporučuju.

15.11.2022

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Autor opět nezklamal, jedna z mých oblíbených knih. Doporučuji.

03.01.2018 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pro mě je tato kniha srdcovka, příběh se mi velmi líbil, tema židovského ghetta a jeho vzniku bylo nové, ale velmi se mi libilo i to, zamyslet se nad vznikem prvních butiků, kde uz mohli lidé přijít, šaty si zkusit, vybrat, jen se později do dělaly, ale byly jinak témeř okamžitě k nošení a ne az třeba za tyden. Tuto knihu mohu jen doporučit.

03.01.2018 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

K tomuto autorovi jsem se dostala diky povinné četbě na VŠ. Jak zde již bylo řečeno, tuhle knihu a celkové Klimovu tvorbu budete bud nenávidět nebo obdivovat. Kdybych to četla v době, kdy to bylo napsáno tak to nejspíš nedoctu, ale v dnešní době kdy uz jsme trosku otrkli to spíše obdivuji, nicméně abych to přečetla musela jsem na to mit náladu a trochu i žaludek. Pro slabší povahy nedoporučuji.
Jak se o něm rika: Klima je radikálnější nez Nietzsche, myslim ze tohle je jedno z děl které to potvrzuje. Ale pro me jeho nej drsnější dílo je Bila svině. Jinak asi to neni kniha ke které bych se vrátila, nicméně doporučuji si jej přečíst, alespoň pro utvořena názoru pro bohužel málo známého autora.

04.08.2016

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Jedná se v podstatě o historickou detektivku, za přečtení stojí.

Poslední anglická královna Poslední anglická královna Steve Robinson

Kniha se mi líbila, také to pro mě bylo první setkání s tímto autorem, ale jistě ne poslední, jsou tam jisté chvíle, kdy kniha připomíná Dana Browna. Přesto, že má otevřený konec, mohu ji určitě doporučit.

03.01.2018 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Kniha se četla dobre, Pekne pohodové čtení, zajímavý pohled nad různými životními situacemi, mnohdy z neobvyklého úhlu pohledu. Libi se mi, s jakou jakoby lehkosti píše i o závažnych tématech.

04.08.2017

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila nejvíce. Kniha je napsána velmi čtivě, mohu jen doporučit, autor měl zajímavý námět a dokázal ho výtečně zúročit.

19.02.2017

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha se mi velmi líbila, mohu doporučit, jak tuto knihu, tak celou trilogii.

19.02.2017