HλNKA HλNKA komentáře u knih

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Zpočátku jsem měla obavy, co jsem si to zase pořídila za "puberťáckou" knížku.
Asi už jsem opravdu vyrostla z dívčích knih (které jsem vlastně nikdy moc nemusela), kde je všechno přeslazený a i přes všemožné tragédie nakonec všechno dopadne dobře - přesně tak, jak odhadnete po pár stránkách.
Ale jsem ráda, že jsem se u téhle knihy spletla. Protože jsem se opravdu bála, že nějak takhle dopadne vyprávění o šílené nemoci očima náctileté slečny.
A kniha mě mile překvapila. Bylo to napínavé a tak jsem pořád četla, četla a četla, dokud jsem to nepřečetla.
Nakonec jsem vlastně dostala přesně to, co člověk po přečtení anotace chce :-)
Rozhodně jsem zvědavá na pokračování..

26.03.2013 5 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Jak zhodnotit knihu, u které se musíte u po přečtení prvních třech vět smát?
Ano, právě ten zvláštní humor, který šel ruku v ruce s "debilismem", natvrdlostí a hlavně "jmény" hlavních hlavních postav, které zažívaly pekelně vtipné, na hlavu postavené, nereálné a nepředstavitelné situace, napomohl tomu, že jsem knihu přečetla bez problémů a s úsměvem na rtech. Vážně se mi to líbilo.
V průběhu čtení vás to nutí se smát, chytat se za hlavu, protože co tam někteří vyvádí, je opravdu nadlidskými výkony. Nutí vás to pokládat si otázky typu: "Jak může bejt někdo takhle blbej?", "Je tohle vůbec možný?" apod.
Ale stejně čtete dál a dopracováváte se ke konci.
Jestli jste v některých knihách občas postrádali spád, tady budete postrádat záchrannou brzdu, protože v téhle knize se pořád něco děje! Budete si připadat jako na tobogánu, protože rychlost děje je tu opravdu rapidní.
Je to prostě příjemná a humorná oddechovka, u které nesmíte přemýšlet ;-)

22.03.2013 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Nenacházím ta správná slova, jimiž bych dokázala popsat těch iks set stran.
Dokážu napsat jen tohle. Je to velmi emočně silná kniha, u které prostě musíte brečet.
Písmenka se vám rozpíjí s dalším přívalem slz, ale nemůžete se odtrhnout, musíte číst dál. Za každým odstavcem opět strkáte záložku mezi stránky, zaklapnete knihu a vytáhnete další papírový kapesník. Pak ho přidáte k dalším mokrým kuličkám už jen vzdáleně připomínající původní věc a využíváte chvilky suchých očí k tomu, abyste opět otevřeli knihu, četli a rituál opakovali, dokud nebude konec.

08.03.2013 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Nemám slov!
Myslím si, že pět hvězdiček je málo. Tahle kniha rozhodně patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla.
Člověk v ní najde to, co očekával, ale i to, co ne. Naprosto mě dostala i překvapila. Koupě této knihy nebudu nikdy, ale vážně nikdy litovat!
15 minus - to je prostě něco, co vás donutí nevnímat čas okolo, jen číst. Ta kniha měla tolik zvratů a zásadních obratů, v jaké jsem ani nedoufala. V jednu chvíli se musíte smát nahlas, protože dokonalost vypuštěných hlášek v této knize maximálně překvapí. Vašim oblíbencům vás to nutí držet palce, v opačném případě máte chuť některé prostě poslat do háje.
Naprosto vás kniha pohltí do děje, takže vám přijde, jako byste tam byli s nimi, jako byste byli tichým pozorovatelem, co vidí přesně to, co oni. Máte radost z každého malého úspěchu, ale prožíváte s nimi i peklo krušných dnů a hrůzných okamžiků.
Všechno vám to prostě přijde tak "živé".
Někdy vás stránky nejsou schopné "pustit", jindy vám je do zvracení z některých scén a už jen při pohledu na ta písmenka popisující tu hrůzu vám je špatně.
A nakonec, když už si myslíte, že všechna překvapení máte za sebou, vás to vyvede z pořádného omylu..
Co víc napsat? Kdo ještě nečetl, čtěte! Stojí to za to!

27.02.2013 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Jak vyjádřit názor ve dvou slovech? "Dost dobrý!"
Jakmile jsem knížku otevřela a přečetla si první větu, věděla jsem, že tohle bude bomba.I holý fakt, že jsem knihu přečetla za necelé dva dny, svědčí o všem. Ta kniha je prostě zlo v tom nejlepším možném světle. S každou další stránkou pronikáte hlouběji do příběhu. Čím víc se zamotáváte, tím víc vás to nutí číst dál a konečně zjistit, jak to všechno bylo. A když už jste skoro u konce a myslíte, jak jste na všechno přišli a jak je všechno jasné, dokáže vás pár vět přesvědčit o naprostém opaku.
Skvostně napsaná kniha, která prostě stojí za přečtení!!

02.02.2013 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Dlouho jsem přemýšlela, zda ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Nakonec jsem se přiklonila k té vyšší hranici. Proč jenom nemáme půlhvězdičky? Tohle je jeden z těch případů, kdy jsou čtyři málo a k pěti tomu něco chybí. Ale.. Nějak jsem se rozhodnout musela. Možná tím sice křivdím všem čtyřhvězdičkovým knihám, co jsem kdy četla, a možná snižuji dokonalost těm s pěti, ale tahle kniha opravdu nebyla špatná. Nebyla vůbec špatná. Byla zajímavě zvláštní.
Nějakým mně neznámým způsobem na mě kniha zapůsobila už zpočátku. Jakmile jsem ji viděla, přečetla si zadní stranu obalu a začala nad tím, co se asi skrývá uvnitř, přemýšlet.
Ještě teď mi v hlavě víří myšlenky z oné knihy. Vybavuji si situace, zápletky i počáteční "normálnost" (či jak to nazvat). A možná proto se mi líbila. Prostě jedna z mnoha knih žánru sci-fi a fantasy, která ovšem "není přitažená za vlasy.."

03.01.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Děkuji povinné četbě za tuhle, a vlastně i za spoustu jiných knih.
Obávala jsem se válečné tématiky, kterou opravdu v lásce nemám, ale ihned po přečtení jsem zjistila, že mé obavy byly zbytečné.
Tato kniha je jen "živoucí" důkaz toho, že i krátké knihy mohou být skvělé. (Většinou čtu vícestránkové knihy)
Nikdy bych neřekla, že mě tato kniha takhle osloví. Četla se úplně sama, dokonale pohltila čtenáře do děje i jeho doby. I slzu jsem uronila.
Rozhodně ji mohu doporučit a doufám, že si ji jednou pořídím do své knihovny, na památku ;-)

25.11.2012 5 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Tohle je přesně ten typ knihy, co vás na první pohled zaujme jak názvem, tak obálkou. Ani jsem nemusela moc dlouho přemýšlet nad tím, jestli koupit nebo nekoupit..
Celkově se mi kniha hodně líbila. Byla originální, zajímavá. Bavila mě číst, těšila jsem se na každou další stránku, takže jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Jsem ráda, že jsem si ji nakonec pořídila.
Takže hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože mě prostě jen nedostala do kolen ani neposadila na zadek ;-)

25.11.2012 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Jak bych to popsala? Dokonalost na 384 stranách!
Ze začátku jsem měla trochu obavy, jestli je ono vysoké hodnocení opravdu zasloužené, ale následující stránky mě přesvědčily o tom, že je. Nechala jsem se do příběhu vtáhnout a pár stran před koncem se mi nechtělo jej vzdávat. Ačkoli mám velice ráda knihy, které happyendem nekončí, u téhle jsem marně doufala, aby tak neskončila, ale jakmile Sam dala své mladší sestře zlatý řetízek těsně před odchodem z domu, věděla jsem, že je zle. Čekala jsem konec, věděla jsem, že přijde, ale nechtěla jsem ho..
Ještě teď jsem myšlenkami napůl v ději této knihy a stále se mi přehrávají ony situace v hlavě..
Tohle nejde více popsat slovy, to se musí přečíst.. ;-)

20.11.2012 5 z 5