Grohlinka Grohlinka komentáře u knih

První muž První muž Lenka Křížová

Musím se přiznat, že mám tento námět prostě strašně ráda, takže jsem ochotná u tohoto druhu příběhů přivírat jedno, někdy i obě oči, tady to ale vůbec nebylo třeba. Krásně zpracovaný romantický příběh, kdy není potřeba přivírat oko ani nad autorskou prvotinou ani českým autorem. V rámci žánru si určitě zaslouží maximální hodnocení, už jen proto, že těchto knih nikdy není dost, alespoň pro mě. Krásně, čtivě napsáno. Knížka je malinko kratší, takže záležitost jednoho odpoledne, ale neměla jsem pocit, že by to bylo na úkor vývoje postav, oba kluky jsem si hned oblíbila. Rozhodně zakoupím od paní Křížové i další romány, jakmile vyjdou, držím palce. P.S. Palec nahoru za epilog.

14.05.2021 3 z 5

Hvízdavý Dan Hvízdavý Dan Milan Mach

Knížka mého dětství o přátelství muže, hřebce a psa. Vlastně díky této knize mi táta dovolil kdysi dávno pořídit si mého prvního německého ovčáka, takže pro mě srdeční záležitost a navždy budu tomuto příběhu vděčná, protože obohatil můj život víc, než kterákoli jiná kniha skrze moje kluky. Zaujal mě natolik, že jsem si pořídila celou sérii Nezkrotní od Maxe Branda, na jejíž námět právě Milan Mach zpracoval tuto knížečku. Doporučuji malým i velkým.

14.05.2021 5 z 5

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

Mám ráda postapo a mám ráda mm romance, ale nějak to za mě nefungovalo. Bohužel ani jako postapokalyptický thriller a ani jako román o dvou klucích. Za mě asi moc sexu s jinými postavami, nefungující svět, tedy spíš věž, a vzhledem k tomu, že snad autorka nadále nemá v úmyslu psát, tak i konec. Ale v rámci žánru jedinečná kniha, protože v češtině nic takového nenajdete, pokud by vyšel druhý díl, dala bych mu rozhodně šanci, takže špatné to úplně nebylo.

13.05.2021 2 z 5

Akta Illuminae - box Akta Illuminae - box Amie Kaufman

Cekala jsem hodne, hodne dlouho jsem tohle cteni odkladala, a jo, bylo to super. Prvnich par desitek stran jsem mela malicko problem si zvyknout na nezvykly format, ale potom jsem se neskutecne bavila. Smala jsem se i plakala. Vic takovych knih, doporucuji.

10.10.2022 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Líbali jsme se je ve své podstatě velmi výjimečná kniha. Velice se mi líbil "dvojí" pohled, v první řadě vypravěčů, zemřelých gayů z dob vrcholu HIV, a pak dnešních mladých kluků, i když dnešních asi není úplně správně, protože kniha už je přeci jen pár let stará a v tomhle ohledu si myslím, že je každý rok znát. Mnoho prostoru je věnováno právě utlačování a šikaně homosexuálů, na druhou stranu si nikdy nejsem jistá, proč vlastně tyhle knihy vznikají, aby ti, kteří to prožívají nebo ti, kteří s nimi sympatizují pocítili ještě větší beznaděj a bezmoc? Protože, co si budeme povídat, lidé, kteří by tohle měli číst, aby viděli gaye jako "normální lidi", tak ti to pravděpodobně číst nebudou a když, tak jen, aby se utvrdili v tom, že mají pravdu a zrovna tahle knížka jim k tomu dá určitý prostor. Já osobně bych uvítala větší hloubku, ať už v příbězích jednotlivých párů, tak i u příběhů zemřelých vypravěčů a v neposlední řadě by mě zajímal pohled pana učitele. Škatulka young adult, jak už tady píší lidé přede mnou, je zcela mimo. Kniha plná moudrých vět a hlubokých myšlenek, mě ale nijak zvlášť k srdci nepřirostla.

10.06.2021 2 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Po delší době jsem zase dostala chuť na příběh o Bratrstvu a dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Setkala jsem se se všemi svými oblíbenci z předchozích dílů. Pokud máte chuť na oddechovou romantickou upířinu, směle do toho. J. R. Ward opět nezklamala.

25.05.2021 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nejhorší kniha, kterou jsem od Sarah J. Maas četla. Skoro lituju, že jsem ji nevynechala...

16.05.2021 1 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

(SPOILER) Mně se docela Dean s Rosie líbili. Jsou tady řešena i závažnější témata a Dean se nakonec všeho zhostil dobře.
*SPOILER*
Body dolu, protože tuhle knihu, tenhle příběh o věčné lásce sama autorka nemilosrdně zavraždí o pár knih později, takže bohužel.

26.05.2021 3 z 5

Pokušení Pokušení Kateřina Plachá

Příjemná oddechová knížka se zajímavým tématem, mě osobně se líbila o něco víc než první díl. Opět mi ale úplně nesedla hlavní hrdinka. Erotika v tomto druhu knih se mi líbí, ale uvažování hlavní hrdinky, kdy jedna kamarádka leží vážně zraněná v nemocnici a druhé málem nestihne jít na pohřeb, protože řeší pouze své mokré kalhotky mi nepřijde v pořádku ani v milostných románech. Nicméně se těším na další knihu, autorka nám představila několik vedlejších postav, které by si určitě zasloužily svůj vlastní příběh.

17.05.2021 3 z 5

Zkáza z nebes Zkáza z nebes Kateřina Plachá

Milá oddechová knížka od české autorky, vždycky koupí ráda podpořím začínající české autory. Jediné, co mi vadilo, byla hlavní hrdinka. Rozhodně si přečtu i další díl.

16.05.2021 3 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Mám ráda od Lydie Strong její sérii Trochu, ač dle mého názoru není tím nejlepším, co se dá v tomto žánru v českém jazyce přečíst. Ale tohle se mi nelíbilo, kniha to není vyloženě špatná a věřím, že se může někomu líbit, ale pro mě byla Bunnyho povaha nepřekonatelný problém, který mi zkazil požitek z celé knihy, opravdu, přirovnat ho ke králíkům a zajícům je téměř urážka, protože ti jsou mnohem statečnější, odporná povaha hlavního hrdiny. A ještě jedna výtka na závěr, překlepy a gramatické chyby byly v takovém rozsahu, že jsem se s tím ještě v žádné knize snad nesetkala a to v tomto nejsem nijak úzkoprsá a pro sem tam překlep mám pochopení, ale co je moc....

16.05.2021 1 z 5