Gracinka Gracinka komentáře u knih

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Brilantně napsané. Příběh mě od začátku vytáhnul do děje. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Hlavně svou empatii, inteligencí a houževnatostí.

16.05.2022 5 z 5

Urozená vězeňkyně Urozená vězeňkyně Michelle Moran

Krásná knížka. Seléné si mě hned získala.

14.05.2022 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Knížka mého mládí. Sympatické postavy, ubíhající dej, příjemné prostředí.
Hvězdičku strhávám za to, že si autorka nezjistila víc o práci s koňmi. Situace typu: sednu a jedu, když kůň neposlouchá, tak mu dám bičem, tak by to opravdu vypadat nemělo. Přesně proto si pak každá druhá slečinka myslí, jak je jízda na koni jednoduchá.

14.05.2022 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Moje třetí kniha od této autorky a jsem si jistá, že poslední. S každou další je to větší a větší nuda. Píše sice příjemně, ale děj naprosto žádný. 455 stran a do 62.kapitoly se nedělo absolutně nic.

06.05.2022 1 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Knížka byla příjemně napsaná, děj ale značně kulhal. V podstatě se nic moc nedělo, pořád se to točilo jen kolem myšlenkových pochodů Naomi, která mi byla dost nesympatická.

20.04.2022 2 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

(SPOILER) Hlavní hrdinové mě moc bavili, ale zklamalo mě, že se dali dohromady v podstatě hned a půlku knížky řešili, kdy a jak to říct bráchovi.
A co mi teda neskutečně vadilo, tak to, že Kins hází knížkami. Opravdový milovník knížek si knížek váží a ne že s nimi mlátí lidí.

18.03.2022 3 z 5

Puls Puls Felix Francis

Poměrně nudný táhnoucí se děj. Spíš to byl příběh o nevyrovnané lékařce než příběh z dostihového prostředí.
První kniha od Felixe, co jsem četla a nemám odvahu zkusit jinou.

29.12.2021 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Z počátku se děj dost táhl. Nějak jsem se nemohla začíst. Pokračování bylo poutavější.
Saga je odvážná. Měla jsem radost, jak dopadl ten nesympatický mladý doktor.

10.11.2021 4 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Četla jsem pár příběhu na fb a celkem mě to bavilo, takže jsem se rozhodla, že si přečtu i knížku. A jsem dost zklamaná. 90% příběhů se týká jen vyměšování a zvracení v opilosti.

04.11.2021 1 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Bavilo mne to, ale příběhu něco chybělo.

22.10.2021 3 z 5

Syn světla Syn světla Christian Jacq

Tyhle knížky mám ráda, ale tady se mi zdálo, že se nic moc závratného nedělo. Faraon nebyl schopný se vyjádřit, co má v plánu, jeho starší syn je šmejd a mladší se v tom plácá.

21.10.2021 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Chvílemi to bylo zdlouhavé, ale jinak se knížka četla dobře. Obzvlášť se mi líbily části, kdy on vzpomíná na svou ženu.

21.10.2021 4 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Začátek se mi líbil, pak už to bylo pořád to samé dokola.

21.10.2021 3 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

První část byla naprosto příšerná. Byla to nuda, ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Později se děj trošku rozjel, ale celkově mě kniha nenadchla. Vraha jsem odhalila už ve druhé části.

11.10.2021 2 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Příjemná čtivá kniha. Únosce jsem tušila už od začátku, ale i tak kniha neztratila příjemné napětí.

06.10.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jako vždy super.
Moc se mi líbila i vedlejší linka s hledáním Jessie a to, jak se tým vyrovnává s Dawsonovou smrtí.

02.10.2021 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Tohle byla prostě bomba. Čte se to jako po másle. Nejde to odložit. Prostě musíte vědět, co bude dál.
Padoucha jsem odhadla na začátku, ale pak se mi zalíbil a už jsem si nebyla jistá.

26.09.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Příběh se mi docela líbil, i když se nic moc nedělo.
Ale co mi hodně vadilo, tak tenhle styl psaní: Někdo byl dole na dvoře. Jak jí to láme prsty. Miriam. Ještě než to začalo bolet.
Vždyť to sakra vůbec nedává smysl. Chvílemi mi přišlo, že se jedná o generátor náhodných vět.

15.09.2021 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tahle knížka se mi nelíbila tolik jako předchozí díly. Vraha jsem odhalila už na začátku, akorát jeho pohnutky jsem se dozvěděla až na konci. Nejvíc se mi líbila linie s tlustým chlapcem. A konec mě dost zklamal. Kevin byl super. Bez něj to nebude ono.

12.09.2021 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Pěkně se to četlo, všichni podezřelí mi byli sympatičtí. Akorát mě už v půlce napadlo, jak to vlastně všechno bylo. I když úplný konec přece jen trochu překvapil.

10.09.2021 4 z 5