Gracinka Gracinka komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Nevím, co si o knížce myslet. Čekala jsem něco víc. Tohle se táhlo, nic zajímavého se nedělo. Psychicky nevyrovnaná hlavní hrdinka mě vyloženě otravovala. Proč má většina autorů pocit, že psychicky nemocná postava nebo postava na drogách či alkoholu čtenáře zaujme? Už ani nepamatuju, kdy jsem naposledy četla něco jiného.
Rozuzlení bylo fajn, i když jsem si už od začátku říkala, že všechno nebude, jak se zdá.
Akorát nechápu, proč v kapitolách o dětství byla holčička dvakrát oslovena jako Sami. To má být chyba překladu nebo je to schválně, aby to zmátlo čtenáře?

19.02.2023 2 z 5

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Kniha mě moc nenadchla. Téměř nic se nedělo. Pořád se omílalo pár situací dokola.
Andras se Sonjou působili sympaticky, ale Tess byla neskutečně protivná rozmazlená princezna z města. Mezi ní a Andreasem nebyla žádná chemie.

16.12.2022 3 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Rozhodně lepší, než vánoce v Paříži. I když tam mohlo být méně děje z azylového domu. Tyhle části byly dost nudné.

11.12.2022 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Kniha napsaná čtivě, ale děj absolutně nudný. Téměř nic se nedělo. Dej by šel shrnout ve dvaceti stránkách.

03.10.2022 2 z 5

Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Joanna Schaffhausen

Na jednu stranu mě to bavilo, na druhou tomu něco chybělo. Děj moc neutíkal. Podezření na vraha jsem měla už od začátku. Reed mi byl sympatický Ellery moc ne.

16.08.2022 3 z 5

Urozená vězeňkyně Urozená vězeňkyně Michelle Moran

Krásná knížka. Seléné si mě hned získala.

14.05.2022 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Bavilo mne to, ale příběhu něco chybělo.

22.10.2021 3 z 5

Syn světla Syn světla Christian Jacq

Tyhle knížky mám ráda, ale tady se mi zdálo, že se nic moc závratného nedělo. Faraon nebyl schopný se vyjádřit, co má v plánu, jeho starší syn je šmejd a mladší se v tom plácá.

21.10.2021 3 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Začátek se mi líbil, pak už to bylo pořád to samé dokola.

21.10.2021 3 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Příjemná čtivá kniha. Únosce jsem tušila už od začátku, ale i tak kniha neztratila příjemné napětí.

06.10.2021 4 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Tohle byla prostě bomba. Čte se to jako po másle. Nejde to odložit. Prostě musíte vědět, co bude dál.
Padoucha jsem odhadla na začátku, ale pak se mi zalíbil a už jsem si nebyla jistá.

26.09.2021 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Pěkně se to četlo, všichni podezřelí mi byli sympatičtí. Akorát mě už v půlce napadlo, jak to vlastně všechno bylo. I když úplný konec přece jen trochu překvapil.

10.09.2021 4 z 5

Královna králů Královna králů Karen Essex

Tahle knížka byla o něco lepší než první díl, ale co mi hodně vadilo, tak přeskakování v časové ose mezi posledním rokem královniny vlady a těmi ostatními. V historickém románu by měla být zachována časová posloupnost.
A na to, že Kleopatra s Antoniem byli označování jako osudoví milenci, tak v tomhle zpracování on na ni víceméně kašlal a jen ji využíval. Láska téměř žádná.

16.08.2021 4 z 5

Kleopatra Kleopatra Karen Essex

Kleopatra a její život mě fascinuje, ale z téhle knížky jsem byla celkem zklamaná. Děj se dost táhl.

12.08.2021 3 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Wau! Přečteno na jeden zátah.

25.03.2021 5 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Kniha se sice dobře četla, ale 3/4 je nudný děj. Hlavní hrdinku jsem nemohla vystát, působí nevyrovnaně, pořád bloumá, nic se neděje. Konec byl o něco lepší, i když mě vrah teda nepřekvapil. Byl jedním z mých dvou tipů.

28.02.2021 3 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Tahle knížka se mi od autorky líbila asi nejmíň. Čtvrtou hvězdičku dávám za milostný příběh.

15.01.2021 4 z 5

Stejně je život krásný Stejně je život krásný Katie Marsh

Dej nezaujal, pořád se to točilo dokola.

05.11.2020 2 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Byla jsem nadšená, když jsem knížku v knihkupectví zahlédla.
Po jejím přečtení jsem velmi zklamaná. Kdyby tam nebylo vyjmenovaných pár hlavních postav z Odkazu dračích jezdců, vůbec by mě nenapadlo, že to s tím má nějak souviset. O životě Eragona a Safiry jsem se nedozvěděla vůbec nic. Škoda.
Pokračování už si rozhodně nekoupím.

10.05.2020