Gracinka Gracinka komentáře u knih

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Kniha s nejhorším příběhem, co jsem kdy četla.

16.10.2020 odpad!

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

(SPOILER) Asi 120 stran jsem se nemohla začíst. Termíny jako buf, tleskač, čápnutí a nezleťáci jsou prostě šílené. Kdo tohle vymyslel?
Connor s Risou byli moc fajn, Lev mi neskutečně lezl na nervy a nespravil to ani na konci. Dějová linka s Cyfim byla vyloženě zbytečná a nezajímavá. Roland mě štval a jeho rozpojení jsem mu docela přála. A ten samotný proces byl prostě wau.
Moc se mi líbilo shledání všech částí admirálové syna.

29.01.2024 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

(SPOILER) Úplně nevím, co napsat. Že začátku jsem myslela, že knížku odložím. Byla to nuda. Pořád dokola.
Vivien mi byla protivná už od první stránky. Povrchní, nafoukaná, bezohledná potvora. Dost mě překvapilo, že London neopustila. Čekala bych to od ní. Uteče za novým chlapem a za starým životem zavře dveře.
Russ působil dost ufňukaně. Musel začít zvládat to, co běžná dělají všichni rodiče.

London, Emily, Marge a Liv byly všechny úžasné. I když zápletka s Marge byla předvídatelná už od poloviny knihy. Její konec byl dojemný. Fakt jsem si ji oblíbila.
Díky tomu, že konec příběhu byl o dost lepší než jeho začátek (až teda na epilog-ten mě dost zklamal), dala jsem 3 hvězdy.

05.11.2023 3 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Napínavý příběh s překvapivým koncem.

02.07.2023 5 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Tohle nebyla knížka pro mě. Vyprávění nezábavné až nudné.
Každý příběh začínající jsem herečka, je mi tolik a tolik let... To byla strašná fráze. Omílaná pořád dokola.
Za mě ne.

03.05.2023 1 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Nejslabší díl série.
Celkem nic se nedělo, bylo málo vzrušení, i když hlavní podezřelý překvapivě nakonec nevraždil.
Fifi je super, mohla by zůstat stálou postavou v týmu Kim.
Dost mě bavila Bryantova linka, i když bylo naprosto jasné, jak to dopadne.

16.04.2023 4 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická. To je takový problém napsat knížku, kde vyšetřovatel nebude psychicky nevyrovnaný jedinec?
Jinak byl příběh celkem fajn, i když čtenář asi od půlky tuší, kde je pravda.
Každopádně mě dost zklamalo, že nechali padoucha uprchnout. Navíc s dětmi. To přece nemůže být tak snadné.

22.01.2023 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Čtivě napsané. Ale příběh mohl trošku lépe ubíhat. Jack a Matthew jsou sympatičtí. Linku s Janem jsem nepochopila. Byla úplně zbytečná. Stalkera jsem tušila už od začátku, což je škoda.

13.01.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mě nenadchla. Prvních 200 stran se pořád dokola omílá, že hlavní hrdinka je duševně nevyrovnaná a na prášcích. Měla jsem chuť přestat číst, ale nenecháváme knížky nedočtené. Posledních 60 stran bylo fajn, podstatně zlepšily můj dojem z knihy.

29.10.2022 2 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Super, přečteno jedním dechem.

07.08.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Děj se mi poměrně líbil, byla mi sympatická Vicky a Flora mě neskutečně otravovala. Kdyby v příběhu nebyla, vůbec by mi to nevadilo. Konec mi přišel poněkud uspěchaný. A kapitoly týkající se Jurka bych vynechala úplně.

07.07.2022 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Moje třetí kniha od této autorky a jsem si jistá, že poslední. S každou další je to větší a větší nuda. Píše sice příjemně, ale děj naprosto žádný. 455 stran a do 62.kapitoly se nedělo absolutně nic.

06.05.2022 1 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Po Krasojezdkyni to byla asi nejhorší knížka od této autorky.
Trvalo mi, než jsem se začetla, prostředek mě bavil a konec se zase celkem táhnul.
Nejvíc jsem si oblíbila Margery.

07.07.2021 3 z 5

Za mě super. Hlavně se mi líbí povídání, kdo a jak stvořil daného upíra.
Rozhovor s autorkou by mi teda stačil kratší a povídání o autech pro mě bylo nezajímavé.

17.03.2021 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Asi nejnapínavější dílo od autora.

03.03.2021 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělá knížka s nečekaným zvratem.

05.01.2021 5 z 5

Právem moje Právem moje J. L. Butler

Po dlouhé době knížka, kdy jsem vůbec neměla tušení, kdo je vrah ????

05.11.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Napínavé čtení od začátku do konce. Je fakt, že to mohlo být malinko kratší. Bylo tam zbytečně moc situaci, kdy hlavní hrdinka uteče a pak ji zase chytí.

21.10.2020 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Z počátku jsem byla nadšená, i když bylo v příběhu až moc podivných náhod. Můj pocit byl správný, že je všechno úplně jinak. Od chvíle, co to prasklo, už mě příběh tolik nebavil a dopis Fiony na konci mi přišel úplně mimo.

02.03.2024 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Moc pěkné napsaný příběh. I když to, že to doopravdy bylo jinak, čtenáři dojde už na začátku knížky. I když na konci bylo malé překvapení. Strhávám hvězdičku za pořád dokola omílanou krizi v Mexiku.

24.02.2024 4 z 5