Gracinka Gracinka komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Nejlepší české krimi, co jsem kdy četla. Jednoduchý příběh promyšlený do detailů, sympatické postavy, utíkající děj. Čtenář, který už pár detektivek přečetl sice vraha dokáže odhalit v polovině knihy, daleko dříve, než samotní vyšetřovatelé, ale i tak bylo zajímavé sledovat, jak se snaží najít správnou osobu a nešlápnout vedle.

16.04.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle byla naprostá bomba.

09.10.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mám z knížky rozporuplné pocity. Aleš působil jako sympaťák, na druhou stranu jako totální zoufalec, co se šíleně zamiluje do každé, která jde zrovna kolem. Pořád jsem čekala, kdy přijde ta láska, ale bylo to spíš 15 let starostí.
Postava labilní Jeleny, byla naprosto příšerná. Dobře, že zmizela ze scény hned ze začátku.

12.08.2023 2 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Období starověkého Egypta miluju, ale tuhle knihu jsem četla přes 5 týdnů. Několikrát jsem přemýšlela o tom, že ji ani nedočtu. Způsob, jak to bylo napsané byl naprosto příšerný, příběh byl zbytečně rozvleklý.

13.05.2021 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tohle byla prostě paráda.

27.03.2024 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Skvělý příběh. Rose mi od začátku neseděla, takže pro mě nebylo rozuzlení žádným překvapením.

21.11.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

(SPOILER) Většina postav byla až na Annu, která netušila, co se sebou a Danu, která se chovala jak zapšklá stará panna, moc sympatická.
Akorát konec byl dost přitažený za vlasy.
Četlo se to super, ale nějak jsem nepochopila motiv a důvod toho všeho. Jako zabil jsem bráchu, otec mě strčil do děcáku, tak ho zkusím nahradit a jen tak sejmu několik lidí?
Jestli chtěl bráchy život, proč zabíjel Markétu, Tondu a proč unesl Janu? Nedávalo to smysl.

06.08.2023 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Líbil se mi náhled jak vznikl prima tým. Akorát linka s vrahem mě moc nezaujala. Frk frk, hromada mrtvol, najednou čáry máry fuk a mají vraha.

31.05.2023 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Za mě nejhorší knížka od Keplera. Bylo to zdlouhavé, dlouho se nic nedělo. V příběhu bylo málo Joony a chyběla mi i Saga. Sáhodlouhé popisování Martinovy nemoci bylo nudné, místy až otravné. Každému inteligentnějšímu čtenáři už na začátku dojde, jak to bylo s Alicí. Bylo tam zbytečně moc postav. Hodně mi vadil Dennis. Ten byl fakt nesympatický, ale i tak by mě zajímalo, zda přežil nebo ne. Postava babičky nebyla úplně dotažená. Minimálně sedmdesátiletá paní chodící o holi, která má takovou fyzičku, že zvládne hodit mladou ženu na korbu kamionu? To je dost mimo.

16.05.2023 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Po jedničce asi nejlepší díl. Smála jsem se jak blázen. Historické povídky bych teda vynechala. Ty byly dost nudné.

25.10.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jako vždy super.
Moc se mi líbila i vedlejší linka s hledáním Jessie a to, jak se tým vyrovnává s Dawsonovou smrtí.

02.10.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Další skvělá knížka od této autorky.
Kim je skvělá a je mi sympatická svou umíněností.
Děj byl napínavý od začátku do konce a vrah mě překvapil.

06.09.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrový panák se mi líbil více. Tady bylo zbytečně moc mrtvol, fanatismu i náboženství. Chtěla bych vědět, kde v reálném světě by vrah sehnat tolik magorů ochotných nechat se zabít pro 'vyšší dobro'.

14.07.2021 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Napětí by se dalo krájet, hádanky se nedaly pochopit ani po vysvětlení. Konec byl zbytečně moc komplikovaný.
Maru jsem nepochopila. Proč začala napodobovat někoho, kdo zabil její rodinu? Vždyť to nedává smysl. A jak je možné, že vždy měla náskok sotva pár minut a pokaždé unikla?
Vadil mi přístup policie. Takhle odsoudit Sagu?
Každopádně opět další díl, kde se řeší Jurek. Vždyť příběh mohl stát sám o sobě i bez něj.

05.03.2024 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Neurazí nenadchne.
Dvě sympatické hlavní hrdinky v davu hloupých slepiček. Děj se zvolna táhnul. Knížka mohla být poloviční a ani tak by čtenář o nic nepřišel.

14.01.2024 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělý příběh.

24.01.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Moje první knížka z téhle série. I když jsem vraha tušila už od začátku, neubralo to na kvalitě děje. Líbil se mi vztah mezi Avou a Lucem. Škoda že mu udělala takovou scénu kvůli maličkosti. Doufala jsem, že do konce knihy to mezi sebou vyřeší.

30.07.2022 4 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Četla jsem pár příběhu na fb a celkem mě to bavilo, takže jsem se rozhodla, že si přečtu i knížku. A jsem dost zklamaná. 90% příběhů se týká jen vyměšování a zvracení v opilosti.

04.11.2021 1 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nejlepší knížka celé trilogie. Pěkně se to četlo a líbil se mi soukromý příběh hlavních hrdinů.

28.07.2021 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Angela prostě umí. Další kniha v řadě a všechny jsou skvělé a neotřelé.

01.05.2024 5 z 5