goergina goergina komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem dostala jako malá a četla jí mockrát. Teď jsem ji našla a přečetla ji znovu. Srdcová záležitost. Jak pravdivé a výstižné. Povinná četba.

05.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Krásná kniha, která mě držela až do konce. Hodně jsem u ní přemýšlela nad svým vlastním životem. Byl to opravdu knižní zážitek. Recenze nezklamaly. Doporučuji všem.

26.03.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Historické romány nemám ráda. K této knize mě přivedla výzva a zároveň nějaké to doplnění literární znalosti, protože co si budeme, jako puberťáka mě to opravdu nebralo. A myslím, že bych to před maturitou stejně neocenila tak, jako dnes. Jsem z tohoto díla nadšená. Špatně se to četlo, co se týká jazyka, ale ten příběh! Nádhera

06.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha. Nic víc není třeba.

11.03.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Od začátku napínavé, děj eskaloval. Skvělý příběh, velmi dobře napsáno. Kniha podle mého gusta. Nebyla překombinovaná, dávalo to smysl. Doporučuji

16.06.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Knihy této autorky jsem si zamilovala a Hotýlek na Islandu mě opět nezklamal. Pěkný příběh, romanťárna jak má být. Zajímavé prostředí, fajn zápletka, úžasné postavy. I když obvykle čtu jiný žánr, tak tohle doporučuji.

16.08.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Skvělý příběh. Děsivý, napínavý, krutý a bolestivý. Člověka nutí zamyslet se. Autor odvedl výbornou práci.

26.07.2022 5 z 5

Všem milovníkům true crime určitě doporučuju.

10.05.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Pěkná dávka romantiky a dobrodružství. Tento žánr obvykle nečtu, ale v létě u vody jsem chtěla něco lehčího, než krimi a thriller. Neočekávala jsem zdaleka tolik, co jsem dostala. Dávám plný počet hvězd a s chutí se vrhnu na další autorčino dílo.

26.07.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kniha opět nezklamala. Pěkné prostředí, fajn postavy, zápletka zajímavá.

18.11.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První vydaná kniha u nás a já ji četla jako třetí. No a je to poznat. V této knize jsou znát taková ta krimi klišé. To se naštěstí s dalšími knihami ztrácí a kvalita jde nahoru. Pro mě je dvojitý kříž nejhorší dílo, ale stejně jsem ji zhltla až do konce.

16.10.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Bez nadpřirozeného by to nebyl autorčin styl, to je jasné. Přesto souhlasím s ostatními, že v této knize to bylo navíc. Samotný příběh byl super, líbilo se mi to. Byla jsem zvědavá a knihu hltala. Zápletka, napětí, vzrušení. Vše skvěle dávkováno a propletení postav mě mile překvapilo.

Za mě byla zatím nejlepší kniha autorky “Upálené”. Poslední mě čeká Kříďák, tak uvidíme :-)

07.09.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Velmi zajímavá kniha, která otevírá bránu do světa pilotů, stevardů a letectví obecně. Hodně informací, které jsou podány zábavným způsobem. Za mě pecka.

03.06.2022 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hlavní myšlenka knihy je úžasná. Pojetí příběhu též. Přelouskat to ale dalo zabrat. Občas jsem se ztratila v běhu událostí. Celý příběh je hluboký a k zamyšlení. Některé pasáže mě přesto nebavily. Celkově mám pozitivní dojem, ale London má určitě lepší knihy.

11.05.2022 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Knihu jsem dočetla, ale nebavila mě. Jude je prostě totální trubka neschopná komunikace a jejího fňukání je vlastně plná kniha. Celý příběh by se klidně dal dát do menšího počtu stran. Přijde mi, že Mona Kasten jede spíš na kvantitu, než kvalitu. Neskutečně mnoho opakujících se frází (což může být i chyba překladatele, ale nevím). Monu Kasten do své četby už určitě nezařadím.

05.03.2022 2 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Žádná jiná kniha v mně nenechala tak hluboký dojem, jako tato. Velmi čtivá a hodně zajímavá. Za mě by tam nemusela být ani ta romantická linka, protože i tak by ta kniha měla co nabídnout. Doporučuji každému.

03.03.2022 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Od knihy jsem čekala více (vzhledem k recenzím). Moje chyba. Nicméně kniha se mi líbila, děj mě vtáhl, nenudila jsem se. Napínavý psychologický román. Mohu doporučit.

11.05.2022 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

První polovina se mi líbila. Historické romány moc nemusím, ale sérii strašidelných domů mám ráda, stejně jako autorčin styl psaní a tak jsem jí to odpustila. Druhou půlku už jsem jen protrpěla. Opravdu zklamání. Myslím, že všichni by ocenili, kdyby to skončilo první částí. Přišlo mi to uměle protahované, bez nápadu, mdlé. Zatím si dám od autorky pauzu.

07.03.2023 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Přečteno jedním dechem. Psychopříběh skvělý, suprová zápletka, dramatické zvraty. Rozhodně doporučuji. Fitzek nesmí v četbě chybět nikomu, kdo má rád tento žánr.

18.11.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Pro mě poslední kniha této autorky a opět mě nezklamala. Celkově pro mě byla nejsložitější vzhledem k počtu postav, ale stálo to za to. Pěkně to odsýpalo a já se nenudila ani minutu. Doporučuji

20.09.2022 5 z 5