Godzila.007 Godzila.007 komentáře u knih

Smrt přichází s podzimem Smrt přichází s podzimem Vítězslav Welsch

Čtivý příběh, dobře vykreslené postavy, vcelku originální původ vražedného prostředku.

01.06.2014 4 z 5

Člun v mlze Člun v mlze Vítězslav Welsch

Vcelku pěkně napsané, jen mě zklamalo, když už byl rozvíjen i ten případ přepadávače, tak to zůstalo tak jako neuzavřené.

01.06.2014 3 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Třetí díl Lorniných autobiografických knih se mi opět moc líbil a mám ho i podepsaný od samotné autorky. Vystála jsem si frontu na autogramiádě v Praze v dubnu 2013. I v krátkém osobním kontaktu na mě paní Lorna působila nesmírně mile a sympaticky, stejně jako její knížky. Je to na každém, ale já jí věřím a její knihy mi moc daly.

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Překvapivá, neuvěřitelná, okouzlující a nádherná knížka, která určitě stojí za přečtení, ať už někdo Lorninu vyprávění z jejího života bude či nebude věřit.

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Hrozně utahané, už jsem asi v polovině a pořád se nic pořádného neděje. Nevím, zda zvládnu prokousat se až do konce.

01.06.2014 1 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Napínavá detektivka, a to jak v knize, tak ve filmovém zpracování.

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

Poutavě podané skutečné případy, k nimž autor čerpal zdroj informací přímo z příslušných vyšetřovacích spisů. Rozhodně se těším a zakoupím si i další čtyři díly této pentalogie.

Bratrstvo tajných hrobů Bratrstvo tajných hrobů Viktorín Šulc

Zajímavé, autentické případy ze severní Moravy, podané tím nejpovolanějším - vyšetřovatelem.

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Je to z oblasti literatury faktu, tudíž vysoce oceňuji autenticitu, výpověď vyšetřovatele, který byl přímo u toho, tedy u vyšetřování, ale i dobrý vypravěčský styl, který tomu dali oba autoři. Děsivé, ale pravdivé. Takový je - bohužel - život také.

Mucha Mucha Dominik Dán

Dobré počtení, ostatně u tohoto autora - jako obvykle.

Veselá vdova Veselá vdova Vladimír Neff

No, pravda, proces s Omladinou a události kolem něj jsou docela táhlé, ale teď už jsem pokročila dál, k následujícím událostem a osudům dalších potomků Bornů a Nedobylů, které v TV seriálech už nebyly. Tak se těším, jak to vše dopadne.

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Skvělá historická sága, zrovna čtu 4. díl Veselá vdova. Vsunutí skutečných historických postav do příběhu zvyšuje celkovou autenticitu děje, doby a prostředí, v němž se odehrává. Celkově tato sága výtečně popisuje dobovou realitu 19. století v rozvíjejícím se podnikatelském prostředí u nás na pozadí skutečných historických událostí. Jan Born je sice imaginární postava, nicméně jeho předobrazem byl autorův dědeček Jan Neff, významný obchodník, mecenáš a vlastenec, majitel obchodu s kuchyňskými potřebami v ul. Na Příkopě.

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Děj celé knihy se odehrává během jediné noci, přesto je svižný, události jdou stále dopředu, čte se to jako po másle. Moje cca pátá kniha tohoto autora. Už se těším na další.

Holky se perou jinak Holky se perou jinak Ondřej Neff

Skvělá knížka z dětství, moc ráda na ni vzpomínám.

Památná místa naší vlasti Památná místa naší vlasti Jana Janusová

Nejmilejší knížka mého dětství! Čtivou formou seznamuje čtenáře s naší historii. Už na ZŠ se mi to moc líbilo, ráda jsem si v ní četla a vracela se k ní. Knížku mám dodnes a mám k ní velmi nostalgický vztah.

21.04.2012 5 z 5

Šelma Šelma Wilbur Smith

Vynikající kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Čtivost knihy je u tohoto autora typická, zajímavé a pro čtenáře ne úplně tradiční je jistě prostředí, v němž se děj, který má úžasný spád, odehrává. Za mě jasný kandidát na Knihu roku 2011.

01.01.2012 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Zrovna jsem dočetla (v českém překladu) a stejně jako Bestie a Kapitán Smrt se mi ohromně líbila. Skvělý styl, znalost prostředí, reálný základ případu. Každopádně doporučuji.

14.08.2011 5 z 5

Ráj kanibalů Ráj kanibalů Herman Melville

Zajímavá kniha, popisující skutečné prožitky jejího autora, který strávil pár měsíců ve společnosti kanibalského kmene na Markézských ostrovech. Zvlášť zajímavé jsou jeho osobní postřehy týkající se života domorodců, jejich zvyků a způsobu života. Velice pěkný je i český překlad ze 40.let.

22.07.2011 5 z 5

Michelangelův zápisník Michelangelův zápisník Paul Christopher (p)

Kniha je čtivá, má zajímavý a především napínavý příběh, který má spád. Napětí trvá až do konce. Doporučuji.

22.07.2011 4 z 5

Smrt a Blažená paní Smrt a Blažená paní Ellis Peters (p)

Zdá se mi to takové nudné, nezáživné, nenapínavé, nezajímavé, nic pořádného se tam ani do třetiny knihy neděje (dál jsem to nedočetla). Nemá to ani základní atributy, které lze od detektivky čekat.

28.04.2011 1 z 5