gbrgbr gbrgbr komentáře u knih

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Některé povídky silnější, jiné slabší. Celek takový průměr. Nenadchne, neurazí. Ale to téma, které se prolíná všemi příběhy - hledání sama sebe a duševního rozvoje - je pro mě tak aktuální, tak blízké, že jsem musela v hodnocení přidat. Ať mi nikdo netvrdí, že autorka za sebou nemá zážitky s psychedeliky! Moc dobře ví, o čem píše. :)

21.12.2020 4 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Ferrante je úchvatná autorka, o čemž jsem se přesvědčila už v její sérii Geniální přítelkyně. Tady své mistrné vypravěčství opět předvede, nicméně strhávám jednu hvězdičku za to "něco" co tomu chybělo a co měla třeba ona zmiňovaná série. Taky mi ten přerod hlavní hrdinky přišel ukvapený, rychle odbytý. Dalo se z toho vytěžit víc. Přesto náhled do pocitů opuštěné ženy mi přišel vskutku autentický.

04.06.2020 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krásné. Optimistické. Pohladí po duši a srdci.

31.05.2020 5 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Tohle se moc povedlo! Zábavná oddechovka, která však není hloupá nebo trapná. Je to zkrátka milé čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři a pohladí vás po duši. V dnešní době více než potřeba.

16.01.2024 5 z 5

Nějaké ženy a jacísi muži Nějaké ženy a jacísi muži Alena Zemančíková

Redaktor, který měl vydání této knihy na starosti, by se měl stydět. Tolik chyb a překlepů jsem v knize dlouho nezažila. Naposledy u nějakého "díla", které bylo vydáno samonákladem. Jenom ve druhé povídce toho bylo tolik, že jsem po nějaké chvíli se zděšením zjistila, že se víc soustředím na hledání chyb než na příběh. Je to škoda, protože anotace byla opravdu lákavá a téma je skutečně zajímavé.

22.10.2023 2 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Knize by slušela důslednější korektura a redakční práce.

31.05.2023 2 z 5

Wolf Messing: Stalinův jasnovidec Wolf Messing: Stalinův jasnovidec Topsy Küppers

Zajímavá osobnost, nosný příběh. Literární zpracování mě však nijak neohromilo. Řekla bych spíš slabší průměr.

08.02.2021 3 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Jeden z mých nejmilejších autorů. O to větší zklamání. Přijde mi, že Zusak psal tuto knihu především proto, aby něco napsal. A je to z toho poznat. Těžkopádnost z Clayova mostu křičí všemi směry.

15.09.2019 1 z 5

Vyhoření Vyhoření Petr Šesták

To byla jízda! Knihu jsem si moc užila, měla tempo, které gradovalo. Velice čtivé, současné a prostě skvělé.

12.04.2024 5 z 5

Roky Roky Virginia Woolf

První setkání s autorkou na doporučení ve mně zanechalo dojmy velmi rozpačité. Nedočteno, vůbec mě to nechytlo, do čtení jsem se nutila a přitom se přistihovala u toho, že myslím na něco jiného. Vzdala jsem to.

21.03.2024 2 z 5

Nejzasutější vzpomínka na lidi Nejzasutější vzpomínka na lidi Mohamed Mbougar Sarr

Jsem nadšená. Sarr předvedl, že umí psát a přišel s fascinujícím románem, který je místy poměrně spletitý, ale nakonec do sebe všechno zapadne. Nádherný styl psaní.

24.02.2024 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Tuto knihu jsem jako dítě milovala.

26.01.2024 4 z 5

Zimní recepty, kolektiv autorů Zimní recepty, kolektiv autorů Louise Glück

Nádherná.

11.12.2023 5 z 5

Pět ročních období Pět ročních období Jiří Klečka

Hodně slabé. Připomínalo mi to slohovku ve škole. Od literatury očekávám více.

13.09.2020 2 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Na Oliverovou slabý. Krásný jazyk a vytříbená stylistika nestačí. Plytkej příběh i děj, který neplyne.

08.03.2019 3 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Autor umí nádherně pracovat s jazykem, což ukázal především v prvních dvou kapitolách, které mě opravdu bavily. Pak ještě část se spisovatelem byla dobrá. Avšak předposlední a poslední část knihy pro mě naprosté zklamání. Ta sci-fi/fantasy linka mi tam přišla hodně na sílu.

23.02.2019 3 z 5