gambinka87 gambinka87 komentáře u knih

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Po dvou přečtených knihách o Scarpettové jsem po delší době dala Cornwellové ještě šanci a ta si reputaci touto knihou celkem napravila. Kniha me bavila, bohužel ale Cornwellová neumí konce. Ten vyšel do ztracena a opět pachatel tak nějak bez náznaku nebo větší zajímavé zápletky. Škoda, možná bych jí jinak i dala o hvězdičku více

11.10.2021 4 z 5

Asi jsem od knihy měla kvůli popularitě velká očekávání a jak tomu pak bývá, byla jsem celkem zklamaná. Tím,ze ale zrovna mám půlročního chlapečka, našla jsem se (potažmo manžela a syna) v několika situacích a bavila se. Knihu tedy beru tak 50:50 a jsem zvědavá na film

07.09.2021 2 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Knihu jsem "přečetla" jako audioknihu. Střídavě me kniha bavila více a méně, převládá ale dále chuť zjistit,jak to bude dále. Konflikt na Tanetu byl pro mne dost nečitelný a jsem zvědavá, jak dopadla Yennefer, byt to neni ma oblibena postava (to asi nici, i když to Geraltovi všichni asi přejeme :) Ze začátku mne i dějová linie Ciri nenadchla, ale druhá část knihy opět vtáhla do děje.

02.09.2021 4 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Jak už popsali jiní, kniha je dost matoucí a celkově jsem se často ztrácela. I proto jsem knihu odkládala a četla jen ve volných chvílích jako eknihu. To asi pochopení příběhu také nepomohlo :) postavy by jinak byly i sympatické,ale chybi mi nějaké uvedeni do pribehu, co kdo, kdy, proč atp., přestože postupně jsou některé věci odhalovány. Nevím, zda bych se pustila do pokračování

15.08.2021 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Za mne trochu slabší a vleklejsi nez trilogie Hunger games. Něco mi na knize chybělo/nesedělo. Zajímavý byl ale vnitřní boj Coriolana Snowa s vlohy po matce (láska, jemnost, soucit) a po otci (vypočítavost, strategie, sobectví). Co zvítězí? Přečtěte si :)

11.07.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zaklínač bude nadále patřit mezi mé (nově) objevené fantasy postavy. Možná právě proto mi v této knize více chyběl, přestože to, že se kniha více soustředí na Ciri není nutně špatné. Doufám ale, že Geralt a Yennefer budou ústředními postavami dalších knih. Pozn. "Přečteno" jako audiokniha, skvělý "dialekt" trpaslíků.

09.06.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

přečteno jako audiokniha, opět velmi poutavý příběh, byť o malinko slabší než kniha první. Yenefer jde někdy trochu na nervy, ale možná jako každá ženská :-) určitě se ke knize někdy vrátím ještě v papírové podobě.

24.03.2021 4 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Začátek byl sice hektický, rychlé střídání míst a postav bylo dost matoucí a nepřehledné. Jakmile se děj rozjel, byla kniha velmi čtivá. Nebojím se autora označit jako německého Browna. Nicméně tajemná postava na konci mi přišla zbytečná a ubírala ději na uveritelnosti.

16.03.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

ze začátku jsem tomu moc nevěřila, protože detektivky, kde je pachatel od začátku známý, mi v minulosti moc nesedly. Nesbo je ale mistr překvapení a ani tady tomu nebylo jinak. Není to Harry ani nejlepší kniha Nesboa, přesto ale moc povedené.

04.02.2021 4 z 5

Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Rachel Kramerová

knihu určitě neublíží přečíst, dozvěděla jsem se několik užitečných informací a tipů, ale jinak je opravdu zaměřená dost na sport v těhotenství. jako dárek od manžela pro mě tedy občas spíše úsměvné. v těhotenství jsem neběhala, chodili jsme ale hodně na túry a vše člověk prostě musí brát s rozumem a poslouchat své tělo. Tréninky popsané v knize jsou někdy dost přehnané a opravdu spíše pro profesionální sportovkyně. A i to je otázka, nakolik je to v pořádku. Kamarádka sportovkyně se v jednom těhotenství šetřila a v pořádku, v druhém normálně trénovala a nakonec rodila císařem.

01.01.2021 3 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Lásku za ostnatým drátem jsem nečetla, a tak pro mne tento námět byl čistým štítem. Je to silný příběh, na historickém pozadí skoro až neuvěřitelný, že takto platonická a tím tak čistá láska mohla vůbec vzniknout. Vyprávění je trochu vleklé, přesto, stojí za přečtení

29.12.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

o knize jsem často slýchala a plánovala její přečtení. Nakonec jsem se pustila do prvního dílu coby audioknihy a strašně mě to nadchlo. Všechny povídky se mi líbily, mělo to spád, trochu mysterie, kdo či co vlastně zaklínač je, pokud ne zcela člověkem. Těším se, až si pustím seriál a druhý díl.

21.12.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Po doporučení kolegyně v práci jsem přečetla i tuto severskou detektivku. Něco mi na knize přeci jen chybělo. I přes zajímavý námět a zápletku mi příběh neubíhal tak, jak jsem čekala. Spousta situací je dost zvláštních a je škoda, že motivy a příběh vraha není nakonec rozpracovaný ještě více. Líbí se mi ale celkem postavy dánské a švédské policie, jejich spolupráce / rivalita. Zkusím ještě další díl a uvidíme, s čím se Ahnhem příště vytasí

23.11.2020 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Karel Čapek je nehynoucí klasika. Nemohu mu ubrat hvězdičku, přestože se kniha čte s děsem a přitom pocitem, že to vše tu v podstatě již bylo, je a bude. Tísnivý pocit, alegorie, která (bohužel) nebude asi nikdy zastaralá. Rozhlas připomínal dnešní koronavirové zprávy. "Přečteno" jako audiokniha

11.11.2020 5 z 5

Pětka opět v akci Pětka opět v akci Enid Blyton

"přečteno" po x letech jako audiokniha, pěkný příběh a připomenutí dětských prvních přečtených knih

09.11.2020 4 z 5

Cesta kolem světa za 80 dní Cesta kolem světa za 80 dní Jules Verne

skvělá klasika, ve všech formách vynikající, po knize a filmech jsem tentokrát sáhla po audioknize/rozhlasové hře a také zajímavá změna

09.11.2020 5 z 5

Divnovlásky Divnovlásky Irena Obermannová

"přečteno" jako audiokniha, čtená Aňou Geislerovou. Byla to taková oddychovka do auta, která nenadchla ani neurazila. Čekala jsem vtipnější scénky, většinou to ale byly miniepizody zahořklé rozvedené matky. Hlas Geislerky, tomu nepomohl, spíš naopak. Hodnotím průměrně

28.10.2020 2 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

příjemná oddechovka, u které se člověk zasměje. Ke konci se často již opakuje

19.10.2020 3 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

(SPOILER) "přečteno" jako audiokniha, která je skvěle namluvená Martinem Preissem. I díky tomu se mi kniha velmi líbíla. Zajímavý, uvěřitelný příběh. Moc jsem Nině fandila a záhy si ji oblíbila. Odbočky ke Gregovi mě moc nebavily, rozčiloval, konec to pak ještě potvrdil :-) Souhlasím i s mnoha dalšími komentujícími, že konec se moc nevyvedl, přestože to do sebe na konci vše zapadlo. Pokud by byl závěr vypuštěn, ani by mi to nevadilo. Možná jsem jen finální zápas Niny s Mattvyedem čekala dramatičtější, zasloužil by si to. Jinak ale moc povedené, strhávám tedy jen jednu hvězdičku

14.10.2020 4 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

druhý díl velké zklamání, děj mne vůbec nebavil, tři různé oddělené místní/časové linie byly nečitelné ve smyslu kdy a proč se odehrávají. Navíc narozdíl od předchozího dílu se na konci děje sice sloučí nebo se odhalí spojitost, ale ne tak jednoznačně. Pokud vyjde třetí díl, budu dlouho přemýšlet, jestli mu dám šanci.

06.10.2020 2 z 5