gambinka87 gambinka87 komentáře u knih

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Skvela kniha i pribeh se zajímavým rozuzlením, které stejně vyvolava otazky. "Přečteno" jako audiokniha :)

25.08.2022 5 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Průměrná kniha s doktorem, ostatní postavy si ze seriálu již nepamatuji, pokud tam byly. První třetina byla dost chaotická, jakmile děj dostal kompaktnější ráz, četla se kniha lépe, ale stejně pro mě byla často nelogická.

25.07.2022 3 z 5

Doctor Who: Královská krev Doctor Who: Královská krev Una McCormack

Tentokrát mne příběh doktora a Clary příliš nezaujal. Od začátku do konce mne zápletka moc nebavila, doktor byl upozadeny, nudný, Clara byla více svá, ale i tak působila jako pubertacka. Za mne slabších 30-50%

08.07.2022 2 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Přečteno jako audiokniha. Manžel Deavera hltá ve velkém, a když jsem objevila audioknihy, bylo mi jasné, do čeho se pustim. Postavy mne ze začátku oproti filmovým protagonistům trochu rozčilovaly, ale ke konci jsem si již zvykla a hned stáhla druhý dil. Těžko uvěřitelné, že by člověk mohl z daných stop něco takového určit.

21.06.2022 4 z 5

Roj hrůzy Roj hrůzy Mike Tucker

Moc se mi příběh líbil, klasický doktor, knížka se četla rychle. Za příjemnou oddychovku dávám palec hore.

21.06.2022 5 z 5

Klíč ke všem duším Klíč ke všem duším Jeremy Lachlan

Příběh byl nápaditý a rychle ubíhal, jediné,co mě při čtení rozčilovalo,byla "mluva" zejména hlavní hrdinky. Asi je to na mě už moc pubertální :-D jinak ale povedený děj

27.05.2022 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Fascinuje mě, jak King dokáže popisovat naprosto všední životy, navíc tak reálně a pak přejít do té své fantasmagorie (myšleno v dobrém) a stvořit absurdní druhý svět. Super. "Přečteno" jako audiokniha. Já už rok na mateřské mám taky nespavost,tak čekám,kdy začnu vidět aury.

25.05.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) Jako jo, pořád je to Ahnhem, umí to. Na mě ale toho v knize bylo rozjeto moc a téměř nic nedokončeno. To je tak trochu zklamání. Syn, Ingvar, Dunja, "kostkar"... A dva zatčení ani nutne nemuseli spáchat to,z čeho budou obvinění. No prostě mne čeká další díl, tak snad se autor polepší a poskytne mi nějaké vyvrcholení :-D

04.05.2022 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ke knize jsem se dostala náhodou,kdyz jsem hledala další audioknihu na procházky a cesty autem. Doposlechnuto celkem rychle, vždy jsem se těšila, až si to budu moci zapnout. Audiokniha je navíc obohacena místy o zvuky, které příběhu jeste dodavaji šmrnc. Většinu času jsem cítila mrazeni, tak akorát. Není to můj obvyklý žánr,ale kniha se mi moc líbila. Ráda si od Kariky opět něco přečtu (nebo poslechnu :-)

16.04.2022 5 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Přečteno jako audiokniha,jinak bych po ni asi nesahla. Je to ale sympaticky prurez dejinami. Nejde nijak extra do hloubky,ale pár zajímavostí jsem se urcite dozvedela a vse je podavano pohodovym prijemnym zpusobem.nektere pasaze bych si urcite precetla znovu pro lepsi pochopení,v novodobych dejinach stale citim nedostatky.

25.03.2022 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Ze začátku bylo těžké se do děje zabrat, ale postupně člověk svět proudu poznával a konec měl zajímavý spád. Občas byly ale pasáže zbytečně zdlouhavé. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat příběh v další knize

22.03.2022 4 z 5

Sedma Sedma Peter Newman

Musím říct, že stejně jako z prvního dilu mám i z tohoto posledního rozporuplné pocity. Děj se četl celkem dobře, ale spousta postav (Jem, Sedma..) mne tam rozčilovala, což byla ale asi záměr. Kde koza a kozel v prvních dílech byli vykresleni vtipně, tady střípky s kozlem byly takové nijaké a spíš mi děj trapne narušovaly, aby se pokračovalo v trendu. Závěrečná část byla hůře uchopitelná, ale nakonec do sebe vse celkem zapadlo. Série nebude z mých nejoblíbenějších, ale zajímavý námět a zpracování.

18.03.2022 3 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Podle mne zatím nejlepší autorova kniha. Děj má spád od začátku do konce a nepřestává překvapovat. Detaily jsou neskutečné, skoro neuvěřitelné, ale vše dává smysl a zapadá do sebe. Konec, který nastiňuje další knihu, mne trochu zmátl, takže se těším na další díl. V druhém díle mne Fabian nebavil a trochu mne iritoval, tady jeho osudy a jeho rodiny překvapují a fandím mu zase :)

31.01.2022 5 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

"přečteno" jako audiokniha na procházkách a cestách autem, přiznám se, ze jako fyzickou knihu bych to asi louskala dlouho, na což s miminem doma není čas. Ze začátku jsem se ve jménech a datech dost ztrácela, ale jakmile si člověk zvykne na rytmus a styl knihy, je todost zajímavá historická encyklopedie západozemí. Já jsem se bavila, i když za půl roku už si nebudu ty jména zase pamatovat :-D

18.01.2022 4 z 5

Zlo Zlo Peter Newman

Do tuláka jsem se nutila a několikrat jej odložila,mozna proto jsem celý svet a jeho vznik moc nechapala. Nadále i zde pro mne ma autor strasne moc fantazie, az se v tom clovek ztraci. Příběh pro mne byl ale lepe uchopitelny,i když některé pasaze byly nudnejsi nebo opet matouci. Dejova linka Massassi sice neco castecne vysvetluje,ale ne zcela a jeji promenu jsem take prilis nepochopila. Protože kdyz je to trilogie,bylo by mi lito treti dil vynechat,tak tomu jeste sanci dam :)

28.12.2021 3 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity, což mám často, když autor rozjíždí několik dějových linek najednou a ty se rychle střídají. Jakmile ale dochází ke spojení příběhu, dostává to grady a konec se čte se zatajeným dechem. Jak uz tu někdo psal, Člověk by chtěl Fabianovi fandit, ale nejde to uplne... Zajímavé je zjištění, že kniha vlastne předchází Obetem bez tvare.

12.12.2021 4 z 5

Pohádka, která ve srovnání s filmem překvapí. Tolkien by musel být nadšený, kdyby viděl, co z jeho díla filmaři dokázali vytvořit. Přidali tam, kde byl příběh slabší a zajímavé momenty z knihy skvěle znázornily. Trpaslíci jsou ale popisovani trochu jako "blbouni", začátek knihy mne moc nenadchl, pak se příběh ale pěkně rozvinul.

23.11.2021 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Kniha má spád a dost dobrý nápad na děj. Musim ale pár hvězd ubrat, protože hlavní hrdinka mne hrozně rozčilovala. Některé dialogy byly na pár facek, i když je to holt young adult a je to prostě puberťačka. No a otevřený konec... Dám jí tedy ještě šanci v druhém dílu, který mi teď za 79,- prijde z Dobrovského. :) Za mne tedy palác a příběh super, plný počet hvězd, postavy tak 2 hvězdy.

06.11.2021 3 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla za několik dní, na což poslední dobou s miminem nemám čas. Psaní kapitol jako zpráv na fb byl zajímavý styl, byť potom při střídání vyprávění a oslovování sestry s přímou řečí v příběhu bylo trochu zvláštní, ale zvyklo se na to. Samotný příběh mne pohltil a byla jsem zvědavá na konec, který ne každý spisovatel umí dobře pojmout. Wow efekt rozhodně byl, i když byl závěr až dokonce přehnaný. Přesto musím dát plný počet hvězd

25.10.2021 5 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Jako fanoušek DW, když jsem viděla v akci tuto knihu, musela jsem ji mít. Dlouho jsem četbu odkládala, nevěděla jsem, jaké to oproti seriálu bude. Musím říct, že většina povídek je velmi povedených, opravdu jako ze světa doktora. A to nejlepší je zcela na závěr. Doporučuji

21.10.2021 4 z 5