GaleW GaleW komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Kniha se mi moc líbila, některé postavy byly sympatické, jiné naopak vůbec, prostě takový koktejl, jak už jsme u této spisovatelky zvyklí. Určitě stojí za přečtení, nudit se nebudete.

11.04.2023 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tohle byl můj návrat do puberty, kdy bych asi kvůli Ryanovi a jeho zeleným očím nespala, to dnes už spím úplně klidně, ale četlo se to hezky, oddychovka s jasně předvídatelným koncem.

13.03.2023 3 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

Nám se moc líbila, zajímavý příběh pro děti z 1.stupně základní školy. Přístup dědečka byl to pravé, co Bára potřebovala, aby získala aspoň nějaké sebevědomí a my doma jí moc držely palce, aby se to povedlo.

14.11.2022 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno za dva dny, tohle se opravdu čte samo. Oddychovka, velmi chytlavá a uvěřitelná. Doporučuji!

12.10.2022 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Tohle se četlo úplně samo, stránky rychle ubíhaly, romantika, napětí, moc se povedlo. Kdo má rád paní spisovatelku Körnerovou, tak si přijde určitě na své.

16.05.2022 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Tak tohle se opravdu povedlo, příběh o chudém, ale hodném a spravedlivém Karlíku Buckettovi nás upoutal, místy dojímal a především bavil. Ihned po dočtení knížky jsme shlédli film a i ten se velmi povedl. Plný počet zaslouženě.

09.05.2022 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Prvně jsem četla dcerkám já (několikrát), protože kreslený večerníček milovaly a nyní mi to už starší dcerka přečetla celé sama, pohádky mají své kouzlo a navíc je knížka obohacená o krásné obrázky.

27.09.2021 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Pořád nevím, co si mám o knize myslet, námět byl určitě dobře zvolený, ale mohlo to asi dopadnout lépe, nebyla jsem nijak zvlášť napnutá ani v závěrečné fázi a poslední stránky byl opravdový kýč...

10.06.2020 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Vůbec jsem netušila, když jsem knížku poprvé otevřela, co mám čekat. A tak nutně muselo přijít překvapení a naštěstí bylo hezké. Moc jsem fandila Danielovi a jeho povedenému kamarádíčkovi Fermínovi a samozřejmě jsem nedočkavě hltala, co se to vlastně stalo s Juliánem Caraxem. Celkově děj plynul příjemně, knížka se dobře četla a navzdory vícero probíhajících příběhů naráz, dobře jsem se v knize a v jejích postavách orientovala.

12.03.2020 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tak tentokrát bohužel spíše zklamání, téměř od začátku bylo vše odtajněno a jen jsem sledovala, jak se tomu na kloub dostane i oddělení Q. Dřívější Olsenovy knihy měly větší drive, ale úplně jej nezavrhuji, ještě mu při dalším případu šanci dám (na rozdíl od Keplerových)

15.04.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

I pro mě spíše zklamání, děj velmi předvídatelný..... Bohužel mi připadá, že duo Kepler už ve velké konkurenci, která v severském krimi panuje, nemá moc šancí obstát. Koupi příštího dílu série s Joonou Linnou si už velmi rozmyslím.

29.08.2017 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

To se tak hezky četlo, oba hlavní hrdinové jsou mega sympatičtí, moc jim fandíte. A cesta krásnými zeměmi naší staré dobré Evropy plyne úplně sama. Moc se mi tenhle příběh líbil.

08.03.2024 5 z 5

Knížku jsem si koupila až po té smutné zprávě, která v říjnu loňského roku obletěla svět. Asi jako většina fanoušků seriálu Přátelé jsem nemohla pochopit, že už jako Chandler Bing není, že už tu bezvadnou šestku NIKDY neuvidíme společně, NIKDY. A letos v únoru jsem se dala do čtení. Na jednu stranu jsem byla překvapená, v šoku, co všechno prožil, kolik toho vydržel, vlastně i kolik měl štěstí, že v osudnou chvíli nikdy nebyl sám, i když si na samotu dost často stěžoval. Pro mě bylo absolutně nepředstavitelné to množství různých prášků, které v nejhorších dobách denně spolykal (o množství alkoholu ani nemluvě) a vlastně i nepředstavitelné, že to přežil. Je mi ho velmi líto, když dnes už víme, jak to, bohužel, dopadlo, ale s trochou optimismu musím napsat, že díky tomu, že měl tu nejlepší práci na světě (Přátelé), nikdy nebude Matthew Perry zapomenut.

15.02.2024

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Za mě moc povedené, pokud chcete romantiku, jděte do téhle knížky. Samozřejmě, že je předvídatelná, ale svým způsobem je děj napínavý až do téměř poslední strany. Ráda bych si přečetla další knížku od Jules Wake :-)

29.01.2024

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Knížka je milá, místy vtipná a stránky rychle ubíhají. Ale upřímně, v běžném životě se tohle opravdu nestává. Ale je fakt, že od toho tu romantické knížky jsou. Každopádně dám v budoucnu paní spisovatelce určitě ještě šanci.

02.11.2023 3 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tak konečně dočten poslední díl série, za mě, bohužel, trošku zklamání. Teď už můžu říct, že se mi z celé série 100% nejvíce líbil díl třetí. Ale i tak oceňuji celou sérii, historická fakta, nejrůznější zápletky, které na sebe navazovaly.... Určitě si od této autorky přečtu i další knížky, ať už historické nebo ze současnosti.

01.03.2023 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Za mě kvalita příběhu neskomírá ani třetím dílem série. Čtvrtý mám již koupený, ale dám si od Hermíny a Stafanie na chvíli oddych. Obdivuji, jak již třetí kniha série je stále napínavá, čtivá, hlavní hrdinky jsou mi pořád sympatické a moc jim fandím.

16.01.2023 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Asi nejsem ten správný typ člověka pro čtení podobných knížek. Ono je to celé myšleno dobře, ale realizace je v dnešním (ale vlastně v jakémkoli) světě obtížná, ne-li nemožná.

30.11.2022 2 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Tak tuhle knížku potřebujeme mít ve své knihovně, nemělo to chybu, místy jsme slzely smíchy, doma by ho živého člověk nechtěl, ale knížka chybět nesmí. Ať žije Karkulín!

25.07.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

I když má knížka téměř 500 stran, dá se přečíst poměrně rychle, je čtivá, ale tím výčet kladů, bohužel, končí. Bylo to celkově o ničem, žádný závratný zvrat (kromě prvních stránek), styl vyjadřování hlavních hrdinů byl podle mě místy už přes čáru, celkově zklamání, jsem ráda, že jsem měla knížku půjčenou a neutratila za ní svoje peníze....

30.12.2021 3 z 5