GaleW Online GaleW komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Četla jsem všechny 3 knihy pro dospělé, Hana byla první a byla to bomba, asi ji už nic nepřekoná, ale o to mileji mě překvapil Hotýlek, krásně se četlo, zajímavé, osudy všech postav i děj, vše do sebe krásně zapadalo, paní Mornštajnová opravdu umí. Snad se brzy dočkáme další povedené knířky.

10.02.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nebylo to lepší než první díl, tedy pro mě. Ale i tak lepší než mnoho, mnoho, mnoho jiných knih. Prostě je to Backman. Po pár knížkách je jeho jméno značka, značka vysoké kvality, značka knih plných lidských příběhů, zkrátka dobrá značka.

31.12.2018 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělý nápad vyprávět ryze dospělácké téma jazykem malé dívenky. Velmi povedená knížka, která vám jasně ukáže, jakým člověkem byste chtěli být a jakým rozhodně ne

11.07.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jsem opravdu vděčná, že Jo Nesbo nedostál slibu, že Policie je posledním dílem série HH, ale že měl Žízeň po Harrym Holeovi a ten má zase pořád Žízeň po tom, být užitečný. Perfektní kniha, ten vysoký, hubený nyní už téměř padesátník se svým fanouškům nikdy neomrzí!

23.06.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejlepší kniha, jakou jsem v poslední době četla. Dostala jsem ji jako dárek a zprvu se mi do ní moc nechtělo, co to bude za čtení o nějakém nepříjemném starém chlapovi..... Ó, jaká chyba, zbožňuji Oveho, jeho úžasnou Sonju a každou další postavu v téhle knize (kromě chlapů v bílých košilích :-) Jedním slovem: Úchvatné

25.07.2016 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Tohle bylo opravdu milé a povedené, třetí knížka od Roalda Dahla a opět palec nahoru. Mé dcery knížky milují a já s nimi. Tím, že mám doma 2 dcery, tak i knížka s hlavní dívčí postavou nám byla blízká. A bonus k tomu, že je knížka zajímavá a hezky se čte je i to, že je místy vtipná, vtáhne vás do děje a do poslední stránky nepustí.

04.08.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Pro mě jeden z největších knižních zážitků vůbec. Knížka se nedala odložit, pořád chcete vědět, co bude dál. Silný příběh, skvěle napsáno, zasloužený plný počet a už teď se těším na další knížky od této autorky.

14.02.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Jo Nesbo umí psát, umí psát napínavě, čtivě, místy nechutně :-) a agresivně, a i přesto nebo právě proto ho mám ráda. Království patří mezi jeho další povedené kousky, i přesto, že charismatický HH tu chybí a ani jeden z hlavních hrdinů vám není stoprocentně sympatický. Ale za přečtení to stojí, rozhodně litovat nebudete.

29.06.2021 4 z 5

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

K téhle knížce budu mít vždycky speciální vztah, je to první celá knížka, kterou přečetla moje druhá dcerka mně a ne naopak. A navíc tam jsou nádherné ilustrace.

22.06.2021 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Jak já mám ráda knížky pro "velké" od paní Mornštajnové, tak nás obě s dcerkou bavila tahle její první (a doufám, že ne poslední) dětská. Jednoduchý příběh, velmi čtivé, vtipné a hezké a nápadité ilustrace, za nás plný počet hvězd

31.12.2019 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Opravdu zbožňuji sestru Betty Mary, to musel být bláznivý, krásný a šílený život po jejím boku

26.11.2019 4 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Ajajaj, tak tohle se moc nepovedlo. V tomto případě platí, čím větší reklama, tím horší výsledek....

31.10.2019 2 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Moc často životopisy nečtu, ale v tomhle případě jsem ráda, že jsem si jej přečetla. Hudbu Roxete jsem poslouchala a o nemoci Marie jsem slyšela, ale až nyní jsem se dozvěděla, nejen jak se k Roxette dostala, kolik toho zažila, ale především, jak blízko byla smrti a jak veliká je to bojovnice. Obdivuhodné.

07.07.2019 4 z 5

Veveřácká Kronika Veveřácká Kronika Kateřina Mojžíšová-Soukupová

Když mi kolegyně z práce knížku půjčovala, říkala jsem si, ježiši, co budu na 520-ti stránkách číst o jedné veverce. Ó, jaká chyba. Na konci knížky se vám 520 stran zdá ještě málo a tolik byste přáli prožít Pinky ještě desítky dalších stránek... Velmi čtivé, roztomilé, napsáno s láskou a pokorou. Pinky měla veliké štěstí, že při svých toulkách zavítala na kouzelnou zahradu paní Soukupové, kde se tak zázračně zjevují oříšky, které nikdy nedojdou, staví se tu opičí mosty, zkrátka se tu veverkám velmi usnadňuje jejich ne vždy jednoduchý život

04.10.2018 5 z 5

Jen více takových knih, poznávejme přírodu v její opravdovosti a přestaňme se snažit ji měnit. Autorka dává pár skutečně užitečných rad do života a vlci jich nabízejí ještě mnohem více :-)

31.08.2018 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Pořád se ráda vracím ke knížkám z tzv. povinné četby, nejraději pak právě k pánům Remarqueovi a Hemingwayovi. A pokaždé když je čtu si zase a znovu uvědomuji, proč je mám tak ráda. Tohle je pan spisovatel, to, jak volí slova, vybírá přirovnání a pozvolně vypráví veskrze smutné příběhy, to je umění. Cesta zpátky je jako ostatní jeho romány, které jsem četla, pravdivá, smutná, emotivní, každý z přeživších vojáků se s budoucností vyrovnává po svém, spousta různých příběhů, spousta dobrého čtení.

25.02.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nikdy mě tenhle příběh nelákal, neviděla jsem dokonce ani film, až jsem si letos přečetla knihu Babička pozdravuje a omlouvá se, kde byly na Harryho postavu četné odkazy a protože "Babička" je jedna z mých nejoblíbenějších knih, vzala jsem na milost i Harryho a nyní jsem za toto rozhodnutí moc ráda. První díl série se četl výborně, má svižný, zajímavý příběh...už se těším na pokračování :-)

21.04.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Co napsat? Opět skvostné! Tento Švéd napsal zatím pouhé 3 knihy, já četla 2 (ta třetí na mě už naštěstí čeká v knihovně) a stal se jedním z mých nejoblíbenějších autorů. Aby člověk pochopil opravdové kouzlo této knihy, musí být pořád ještě trochu dítětem. A další plus této knížky je, že si při jejím čtení člověk zavzpomíná na vlastní babičku a i jenom za to by stačilo 5 hvězdiček, ale tahle knížka vám dá mnohem víc, jen jí dejte šanci.....

31.12.2016 5 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Tak i já mám dočteno, moc jsem se na závěrečný díl těšila a za sebe můžu napsat, že mě nezklamal. Vše končí zánikem staré Karviné, ale nedá se říci, že je závěr smutný. Život pokračuje, i když tu nebude Karviná, i když tu nebudou někteří naši oblíbení hrdinové, život jde dál, život si vždycky cestu najde. Jsem opravdu šťastná, že u nás v Čechách vznikla tahle výjimečná série, která stojí za přečtení.

06.05.2024

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ale jo, mně se to líbilo, dost jsem se nasmála, což u knížek nebývá až tak obvyklé, oba hlavní hrdinové byli moc sympatičtí a samozřejmě krásní :-) určitě jako vtipnou, milou oddychovku doporučuji

01.12.2023 5 z 5