GaleW GaleW komentáře u knih

O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky O nebi a zemi aneb Meteorologické pohádky Ludmila Bakonyi Selingerová

Některé povídky byly povedenější a pro děti poutavější (mraky, hvězdy) jiné nás tolik nezaujaly (slunce, mlha). Ale pozitivně hodnotím informace, které každé pohádce předchází včetně pokusů

06.03.2020 4 z 5

O ztracené Rosičce O ztracené Rosičce Holly Webb

Krásný příběh o moc milé hočičce Amálce. Naštěstí vše mělo šťastný konec. Dcerce (7 let) se moc líbilo.

28.11.2019 5 z 5

Čertice Andělka – Talent! Čertice Andělka – Talent! Alan MacDonald

Pro naši rodinu druhá knížka o roztomilé Andělce, první díl se nám asi líbil o fous více, ale i tak zábavné a hlavně velmi čtivé. Určitě si v knihovně vypůjčíme i díl třetí!

19.11.2019

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Příjemná knížka s předvídatelným koncem, vhodná i pro starší děti

13.10.2019 3 z 5

Jak Alfík zůstal sám Jak Alfík zůstal sám Holly Webb

Hezká knížka, jen se rodina vůči pejskovi nezachovala vůbec hezky, nedala mu moc šancí na šťastný život. Naštěstí konec dobrý, všechno dobré.

28.09.2019 4 z 5

Ustrašené kotě Ustrašené kotě Holly Webb

Opravdu krásná knížka pro malé milovníky čtení i zvířátek, vřele doporučuji, napínavé a roztomilé zároveň

23.09.2019 5 z 5

Hvězdy pražské zoo Hvězdy pražské zoo Jiří Dědeček

Když jsem s dětmi četla tuhle půvabnou knížku, sama jsem četla Tatéra z Osvětimi a musím říct, že tahle publikace o zvířátkách z pražské zoo mi rozhodně spravila chuť a zvedla náladu. Vtipné, poutavě psané příběhy, ze kterých se o jednotlivých druzích zvířat dozvíte spoustu důležitých informací. A za nás je favoritkou rozhodně hrabáčice Kvída :-*

21.08.2019 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Tak napůl, první půlka mě moc nebavila, ale zase dávám body za originální vyústění celého příběhu. Jen pořád nevím, zda se odhodlám k další knížce této autorky....

12.08.2019 3 z 5

Jak se veverka učila počítat Jak se veverka učila počítat Jindřich Balík

Starší dcerka dostala knihu jako dárek k ukončení mateřské školy. Oběma dcerkám se moc líbilo hlavně kvůli otázkám na konci každého příběhu, s chutí odpovídaly.

23.07.2019 5 z 5

Čertice Andělka Čertice Andělka Alan MacDonald

Povedená knížka pro holky i pro kluky a pro zasmání, moc nás s dcerkami bavila a už se těšíma na další díly :-)

13.07.2019 5 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Předčítala jsem pro své dcerky, některé příběhy je moc nezaujaly, ale u některých se doslova za břicha popadaly

31.05.2019 4 z 5

Ema a lesní zvířátka Ema a lesní zvířátka Daniela Nováková

Pro malé děti (školka, 1.třída) kouzelná knížka, mé dcerky bavily především úkoly, které byly vloženy mezi vyprávění. Za nás povedené!

09.04.2019 4 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Už jsme četly s dcerkami vánoční příběhy a i tyhle letní nás okouzlily a nemalý podíl na tom měl Plachetka :-)

30.03.2019 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Poslední díl vydařené série, dopadlo to dobře, jak se u knih pro děti dá očekávat. Určitě jsme ji nečetly s dcerkami naposledy

08.03.2019 5 z 5

Ela a ledová kletba Ela a ledová kletba Darcey Bussell

Velmi oceňuji, že v každém díle se děj proplétá i s nějakým slavným baletem, zde například s popelkou, pohádková zápletka o ropuše, která se změní v krásnou princeznu, pro malé holčičky velmi čtivé

14.01.2019 5 z 5

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Čteme s dětmi současně s Čekání na Vánoce a Ježíšek je určitě lepší pro starší děti, spousta užitečných informací, hezké ilustrace, hodící se povídky

25.12.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Již na gymnáziu jsem to jednou četla, nyní po přečtení Nesbovi předělávky jsem se k tomu po letech vrátila. A klasika je prostě klasika. Už kdysi dávno byla touha po moci silnější než všechno ostatní. Tragické, ale tak platné i dnes.

14.10.2018 4 z 5

Anička, žabičky a jejich přátelé Anička, žabičky a jejich přátelé Lenka Kosková Třísková

Pro malé holčičky kouzelná knížka, příběhy o opravdovém přátelství, laskavé a velmi čtivé. Doporučuji všem maminkám malých princezen.

09.09.2018 5 z 5

Jak se mají včelí medvídci? Jak se mají včelí medvídci? Jiří Kahoun

Se starší dcerou (5 let) jsme se u ní moc nasmály, rozhodně lepší než první díl

30.08.2018 5 z 5

My se vlka nebojíme - Malované pohádky My se vlka nebojíme - Malované pohádky Ivana Kocmanová

Čteme s dětmi, moc je to baví, známé pohádky trochu jinak

06.01.2018 4 z 5