Ela a ledová kletba

Ela a ledová kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138055/bmid_ela-a-ledova-kletba-SjW-138055.jpg 4 39 6

Malá baletka série

Ela touží podívat se znovu do Země kouzel, kam ji přenesly tajemné červené špičky. Přání se jí splní, ale v baletní zemi jako by tentokrát nebylo ani živáčka a všude je zima a chlad. Od Švestkové víly se Ela dozví, proč: Myší král celou zemi zaklel pomocí magické koule, v níž je zmenšený model Země kouzel. Když v kouli začne sněžit, stane se totéž i po celém baletním kraji. A když je všude sníh, nikdo nemůže tančit. Myší král je ochoten zlomit kletbu pod jednou podmínkou: Dostane za ženu dceru krále Tristana, krásnou princeznu Aurelii. Vymyslí zase Ela způsob, jak zlého myšáka oklamat a Zemi kouzel roztančit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Delphie and the Magic Spell , 2008

Atlantis
11.11.2021 4 z 5

Musím přiznat, že sám sebe nechápu, ale když s dcerou tuhle sérii čteme, tak se docela bavím. Je to klišé, scény se opakují, ale pro malé potenciální tanečnice je to příjemné počtení.

anna.zahy
01.07.2021 5 z 5

Tahle byla taky moc pěkná, i když nemám ráda zimu.

GaleW
14.01.2019 5 z 5

Velmi oceňuji, že v každém díle se děj proplétá i s nějakým slavným baletem, zde například s popelkou, pohádková zápletka o ropuše, která se změní v krásnou princeznu, pro malé holčičky velmi čtivé

Knižní střípky
28.09.2017 5 z 5

Velmi pěkná knižní série pro malé slečny, cílová skupina tak první stupeň ZŠ, nicméně i já coby maminka takové slečny jsem si knihu moc užila. Příběhy z prostředí baletní školy a z pohádkové říše, kam hlavní hrdinku vždy přenesou kouzelné baletní piškoty jsou velmi milou a povedenou ukázkou současné tvorby pro děti.

fajka
02.02.2016 4 z 5

Tahle knížka byla dobrá. Líbí se mi, že tam je ptáček, protože já mám hrozně ráda zvířata, ale je to dobré.

Elen telemna
22.12.2014 4 z 5

Pěkné, ale na 1. díl to nemá. Přijde mi, že ty ostatní díly (včetně tohohle) jsou si hrozně podobné. Vždy se tam něco děje a vždy to vyřeší Ela, protože nikdo jiný to prostě vyřešit nemůže!
Ale atmosféra se celkem povedla.

kouzla pro dívky balet

Darcey Bussell