Gabusza Gabusza komentáře u knih

Život na míru Život na míru Nikki Erlick

Jak byste se zachovali, kdybyste se dozvěděli kolik let vám ještě zbývá do konce života…

Přesně v tomto příběhu se prolíná osud osmi postav s krátkými a dlouhými provázky. Společnost se postupně rozděluje a kniha poukazuje na emoce oněch osmi lidí, jedna skupinka bojuje se strachem a dokonalostí stihnout toho co nejvíc, druhá bojuje zase se závistí.

Příběh je poutavý a velmi zajímavý. Nechtěla bych být v kůži těch s osudem krátkých provázků a vědět, kdy nastane konec.
Je to velmi emotivní čtení, myšlenky těch postav jsou hodně rozvinuté, někdy popsané až moc zbytečně dlouze, každá osoba má své kapitoly a popisují svůj život před provázky a s provázky.
Autorka zde nasoukala hodně moc emocí, co se týče lásky, přátelství a lidských hodnot.
Konec byl velmi emotivní a plný slz.
Za mě dost silné čtení.

21.04.2024 4 z 5

Líbánky Líbánky Rona Halsall

Četlo se to samo. Zvrat za zvratem, byly to celkem nervy v některých momentech. Chloe byla odvážná a ten konec byl bomba, ten se povedl!

10.03.2024 5 z 5

Temná ukolébavka Temná ukolébavka Polly Ho-Yen

Tak tohle bylo hustý.
Celý příběh se odehrává v době, kdy lidi už nejsou schopni plodit děti a na starosti je má jistý úřad pro kvalitní rodičovství. Páry tak musí projít náročným procesem umělého oplodnění, kde se vše monitoruje, kontroluje a sleduje!!
Jenže jakmile se jim dítě narodí jsou doslova sledováni na každém kroku, jistými vykonavateli z úřadu, jestli neporušují kvóty a vychovávají dítě podle jejich předpisů, a tohle mě dostalo do kolen!
Jestli je dítě dostatečně oblečené, jestli prospívá, jestli má vhodné domácí podmínky, prostě přehnaná a dokonalá péče, aby mimčo nestrádalo.
Pokud tohle nesplníte, dítě odeberou a už ho nikdy neuvidíte!!

Jako matku mě tohle rvalo za srdce.

Hlavní postava Kit vypráví svůj příběh jak to bylo TENKRÁT a TEĎ.
Vypráví o tom, jak spolu se svým manželem a dcerkou utíkají, aby se vyhli odebráním malé dcerky a sledováním úřadu.

Kniha je čtivá, je sice pochmurná, ale popisuje opravdu to zoufalství matek a otců, jak je těžké žít pod neustálou kontrolou a tlakem, a já doufám, že se to nikdy v našem skoro dokonalém světě nestane.

Určitě stojí za přečtení, kapitoly jsou krátké a já jsem se nemohla odtrhnout, hltala jsem stránku za stránkou a čekala na rozuzlení.

07.03.2024 5 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

A mě se to líbilo. Líbila se mi Kate, byla odvážná, i když ze začátku se tak vůbec neprojevovala. Její trauma v dospívajícím věku z ní udělalo slabou osobnost a Eve ji využila ve svůj prospěch.

Takovou nehodu už musí vymyslet opravdový psychouš a zoufalec, a Eve se to podařilo dokonale vymyslet, intriky, manipulace a lži, jenže.
ale to už si přečtěte sami.

Čtení to bylo skvělé, sedlo mi jak pr*del na hrnec, parádně to odsýpalo, bylo to sice jednodušší, ale suprově zpracovaný námět.
Takové psychothrillery jsou mé oblíbené.

03.03.2024 5 z 5

Než jsi poznala mé jméno Než jsi poznala mé jméno Jacqueline Bublitz

Tento “thrilleroromán” je o dvou dívkách, které se vydají do New Yorku, začít nový život a hledat samu sebe, každá ale sólo a nezávazně. Obě se cítí velmi osaměle, jsou mladičké a nemají moc zkušeností, přesto jsou odvážné.
Jenže…jedna je mrtvá a druhá živá.

Ruby neměla to štěstí a našla Alici mrtvou u řeky a zjišťuje, že je s ní nečím spjata a tak pátrá proč a jak.
Ruby se vlastně tak trochu v příběhu hledá a vlastně o ní nevíme pořadně nic, jen to, že chce vypátrat minulost mrtvé Alice.

Ta byla zase úplně osamělá a chtěla začít jinak a nově, avšak její vášeň k fotografování a její všímavost k okolí jí dávalo chuť do života.

Příběh je zvláštně napsaný, autorka popisuje obě postavy jakoby se znaly, některé pasáže jsou strašně utahané a nebavily mě.

Pokud čekáte spleť detektivních spojitostí, tak bohužel, žádný nervydrásající trhák nečekejte.

V knize je sice spousta hezkých myšlenek, ale i dost zbytečných rozvinutých frází, ve kterých jsem se občas ztrácela.
Pointa je jasná, ale ničím zajímavá, není vůbec napínavá, čtecí zážitek nebyl takový, jaký jsem očekávala.

29.02.2024 3 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Opuštěný dům s tajemnou a nadpřirozenou historií. Kamila a další tři ženy, které hrají v příběhu dost důležité role.

Kniha je opravdu mysteriózní s námětem duchařiny. Jako chvílema jsem myslela, že se podělám strachy, jak to bylo strašidelné. Čtivost nechybí a navíc tomu autorka nasadila korunu tím, že se inspirovala skutečnými událostmi. Moc se mi líbí námět a že do příběhu zaznamenávala křehkost lidské psychiky a inspirovala se opravdovými halucinacemi člověka.
Je to tak tajemný a pochmurný čtení, až jsem měla husinu všude po těle!! Stojí určitě za přečtení.

28.02.2024 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Sára a Max, ona se přestěhuje do New Yorku, aby zapomněla na své nevydařené manželství a v jednom klubu se objeví “božský cizinec sexy Max. Och bože!! To byl chlap!

Sára je jak utržená z řetězu! Poznává nepoznané, v oblasti sexu a erotiky je její chtíč silný a tajně se schází s Maxem na různých veřejných místech, která jsou pro ně vzrušující a bláznivá, a tam se oddávají spolu žhavým sexuálním hrátkám. Pro Sáru i Maxe je to ale hodně riskantní, oba jsou známí na veřejnosti, hlavně Max a jeden jediný novinář jim může vše pokazit.

Z nezávazného a velmi erotického flirtu se vyklube divoká jízda a Max začne silně uvažovat zda by jeho vášně mohly přerůst za hranice jeho ložnice

Co si budem je to opět divočina, krásně a rychle se to čte a budete si připadat jako v romantickém filmuŽhavé a peprné scény nechybí, jsou popsány opět detailně a do příběhu je nádherně vsazena romantická linka
No nechtěla jsem, ať to skončí, bylo
to opět božské!!!

20.02.2024 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Jednoduchý motiv, jednoduché čtení, ale akční teda solidně!!
Autor si pěkně umí pohrát s detaily co se týče ohavností a vraždění.

Za mě palec hore. Je to napínavé od začátku až do konce!!!

14.02.2024 4 z 5

Láska v sedmdesátkách Láska v sedmdesátkách Alena Chládková

Vrátila jsem se o pár let zpět, do doby, kde komouši vládli světem, doba byla přísná a vše bylo zakázáno.
V sedmdestátkách jsem se narodila, bylo to pro mě nostalgické počtení.

Příběh je krásně a velmi opravdově napsaný, je fakt, že v té době se nic nesmělo a spousta lidí se tak musela od sebe odloučit, ať už schválně, nebo ze strachu o své blízké.

Autorka popisuje 70. léta, jak to fungovalo, jak se všechno zakazovalo, vše zamlčovalo, jen skrz nesmyslným příkazům od komunistických papalášů.

Magda a Viktor studentská láska, nádherný pár, skvěle si sedli,vzájemně se podporovali , doplňovali, užívali svou lásku a opravdu se milovali. Pak nadešel den, kdy se plno věcí změnilo a byl konec , prostě utrum.

Po 27.letech, v době milénia se oba setkají a vzpomínají na svou lásku a krásné chvíle, které spolu tenkrát prožili. A jak to dopadlo, tak to si přečtěte sami, budete překvapeni ;)
Bylo to moc krásné čtení, paní Alena to napsala opravdově, mile a pro romantiky je to perfektní jednohubka a relax.

03.02.2024 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Harlow a Finn, oba skvělí.
Líbí se mi jejich životní osudy a jak oba srší vtipem. Utíkají od svých všedních starostí a hledají jeden u druhého útěchu v podobě divokého a drsného sexu!!
Jejich dohoda zní: "Žádný vážný vztah, jen divoký sex" a divočina to fakt byla!
Peprné sexuální hrátky prostě nesmí v příběhu chybět.

Jestli poruší svou dohodu, si přečtěte sami.

21.01.2024 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Ze startu to vypadalo jako dost složitý příběh. Hromada postav, ve kterých jsem se ztrácela a měla problém s pamětí :)

Postupně se ale děj vyvíjel, dostával spád a grády a vše do sebe zapadalo.
Ty všechny postavy , to byl celkem záhul, jak to začlo mít spojitost. Takhle mladí lidé a vymyslet šílený plán.

Občas se to vleklo, ale konec byl neuvěřitelný!! Zamotaný, napínavý, chvilkama jsem měla fakt stažené půlky

Vraha jsem jako vždy neodhadla, nemám na to moc buňky

Byl to ve finále výborně propracovaný a velmi čtivý thriller s detektivní zápletkou.

15.01.2024 4 z 5

Pod Kaštanem Pod Kaštanem Barbora Majchráková

To bylo hezký a milý.
Příběh o obyčejné holce Elišce, trochu smolařce, která dělá chyby, ale je velmi odvážná, co si občas pobryndá tričko a co nikdy nebude vysportovaná jako Barbie.

Její momentální nepříjemná situace ji zavede do Jižních Čech do malé vesničky a tam potká partu úžasných lidí,
Lukáše, Adélu, Aleše a pana Kabíčka. S některými bojuje, ale pozná i lásku a splní si svůj největší sen.

Kniha je psaná velmi svižně, se špetkou humoru a lehkostí, je tak autentická, že příběh prožíváte také :)

Moc se mi líbilo i to propojení mezi Eliškou a malou vesničkou, doporučuju, je to opravdu oddychové a příjemně romantické počtení.

09.01.2024 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Klasika, na kterou nikdy nezapomenu a jsem moc ráda, že ji mám v knihovně díky Nakladatelsví Jota, moc si toho vážím

Je to příběh o hrdosti, nesplněných snech, o cestování, strachu, lásce k divokému západu a koním, souznění k přírodě, kde v Osamělé holubici žila parta honáků, výhradně dva kámoši, bývalí vojáci Gus a Call. Guse jsem si oblíbila pro jeho smysl pro humor a jeho bezprostřední povahu.

Kniha je plná dobrodružství, obchodování s dobytkem z dob kde v Americe žili apači a lovili bizony, je dramatická, drsná, ale spravedliváje prostě skvostná a skvěle napsaná, že máte pocit, jakoby jste tam byli.

Neuvěřitelně jsou rozepsané charaktery postav, taky je popsaná velmi autenticky a lidsky, je hodně obsáhlá, více jak 800 stran, které mi možná ani nestačily

Je to prostě nááádherná kniha, zažila jsem u ní pravý literární zážitek a tento vzácný román by měl mít v knihovně každý poctivý knihomol.
ZASLOUŽENĚ OBDRŽELA PULITZEROVU CENU!

03.01.2024

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Začátek byl super. Na to, že je to ale první kniha autorky, tak děj byl skvěle vymyšlený, akorát málo propracovaný a stručný.

Bavilo mě poznávat hrdinku a její povahu, ale v polovině knihy mě to začalo nudit a působilo to na mě jednoduše, jakoby to psalo dítě. Nevím, můj pocit prostě.
Knížka je čtivá a čte se fajn, ten závěr, ty zvraty se odehrály nějak moc rychle a chtělo by to podrobnější popis a vysvětlení u konkrétních postav a událostí. Musela jsem se vracet na začátek knihy, aby mi dali některé věci souvislost Ten konec, ten jsem nějak nepobrala.

23.11.2023 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Skvělý erotický román, a můj první od českého autora.
Hana je překladatelka a píše texty, seznámí se, dost vtipným způsobem :))
s Adamem, známým spisovatelem a ten ji provede svým světem a navíc ji poblázní svým sexuálním apetitem. Jelikož měla před Adamem manžela, který trpěl fobií z veškerých doteků, cítila obrovskou sexuální touhu a chyběly ji doteky.

Kniha je strašně čtivá, líbí se mi, že je z literárního prostředí, je psaná autenticky, vtipnými hláškami autorka nešetří, dost jsem se u ní s chutí i zasmála :)

To co prováděla s Adamem bylo víc než jen milování, tvrdý sex, všelijaké orální orgie , dotyky. Jejich chuť na sebe se stupňoval a postelové hrátky se odehrávaly občas na dost zvláštních místech a u některých jsem se řezala smíchy:))
A ta romantická linka na konci, ach to bylo skvělé! Za mě doporučuju romantickým i eroticky založeným lidem. Jsem spokojena :)

08.11.2023 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Opět žhavé čtení. Ruby a Kyle.
Dva milenci se po pětiletém odloučení opět setkávají a Kyle nabízí zajímavou smlouvou, aby si Ruby získal a odčinil to, co podělal před pěti lety.
Ta smlouva je doost peprná, tím začíná opět parádní erotická jízda!
Oba se pořádně odvážou, co se týče postelových hrátek a veškeré orgie jsou nažhaveně rajcovní!
Opět se autorka v popisování sexuálních praktik fakt vyřádila!
Za mě pecka a miluju tuhle řadu!

05.11.2023 5 z 5

Americký predátor Americký predátor Maureen Callahan

O sériovém vrahovi Israeli Keyesovi jsem nikdy neslyšela a o to víc mě kniha zajímala.
Jsou zde popsány vyšetřovací vize, kdy skupina agentů FBI se z něj snažila vydobýt veškeré informace a přiznání o svých obětech, jenže Israel byl velmi inteligentní a chytrý manipulátor a měl vše předem promyšlené.

Ze začátku mě to moc nebavilo, zbytečně se to táhlo, autorka hodně popisovala práci FBI, to bylo jaksi nezáživné.
Druhá polovina už dostala spád a skvěle vysvětlovala Keyesovi zrůdné činy, který dával agentům jisté vodítka, ale nikdy se nepřiznal.

Byl to zvláštní týpek, jestli byl poznamenaný výchovou svých rodičů, kdo ví, jisté je, že spoustu věcí se naučil sám, tím jak žil a v čem žil.
Pro mě dost zajímavé čtení a jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

26.10.2023 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Knize je čtivá o tom žadná, klasická oddechová jednoduchá detektivka. Jinak na mne moc rozsáhlá a zbytečně táhlá, některé konverzace nicneříkající.
Ze začátku jsem se ztrácela v postavách, první díl jsem nečetla.
Vraha jsem tipla správně, ale po dalším díle už asi nesáhnu, nechala jsem se zlákat nádhernou obálkou, ale to je tak vše :)

05.10.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Ani jsem netušila, že to bude tak akční, přitom knížku mám doma víc jak tři roky v knihovně a fakt to stálo za to!! Kniha je čtivá od začátku až do konce. Neustálé akce a zvraty a ten konec, úplně zamotanej, tak to mám ráda, prostě pecka!!!
Odvážná Darby je opravdu hrdinka noci. Na film se s chutí kouknu.

02.10.2023 5 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

“jsem člověk, nic lidského mi není cizí”
Vždyť i čarodějnice jsou lidé.

Ilsa,manželka velitele koncentračního tábora. Krutá, zlá žena, přezdívaná Čarodějnice z Buchenwaldu, společně s mužem týrá nechutnými způsoby vězně. V hlavní roli lidská kůže. Brrr.

Příběh se opravdu stal, autor v něm píše z pohledu Ilse,kapitoly jsou krátké a dost výstižné, čte se úplně skvěle a děj se tak stává zcela autentický.

Ilsa byla psychicky labilní, vzrušovalo ji mučení a zabijení vězňů, docela mě zaráží z čeho to pramenilo, když dětství měla celkem hezké.

A nevstřebám teda její chování k vlastním dětem, to mě rvalo za srdce!!

29.09.2023 5 z 5