gabriel375 gabriel375 komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Cilla Börjlind

majtrovsky napísaný napínavý hnusný príbeh. A tým to končí. Nikdy človek nepocíti túžbu uložiť si ho do knižnice tých hodnotných, ak mi rozumiete. Uzná, že to bolo dobré a posunie knihu ďalej.

16.03.2024 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

mám pocit, že pan Hartl prerobil plánovaný scenár k 90.dielnemu "ordinace" seriálu do knihy, toľko zvratov a toľko prehnaných reakcií. Základ je ale dobrý, len cítiť, že to skrátka píše chlap ,ktorý sa pokúsil vojsť do ženského myslenia. Postava Veroniky je čistý blud v hlave postaršieho pána.

16.03.2024 2 z 5

Malý strom Malý strom Asa Earl Carter

dá s k tej knihe vracať. Malo by sa to čítať 12 -13.ročným deťom, pretože hĺbka slobody v lesoch , táborení, živote na slobode je kľúčová, a pokiaľ rodičia k tomu nevedú deti, je viditeľný úpadok vzťahu k zemi. Jej autor bol rozrporuplný človek, ale zázrakom, táto kniha je v ostrom kontraste s tým, v akej spoločnosti žil. Pri jej čítaní zabudnete na večernú čokoládu, lebo kniha vás dostatočne pohladí.

16.03.2024 5 z 5

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

naprostý hit...mala som deti v rovnakom veku ako Hunter a jeho skvelé výroky (hlavne citáty, že malé dieťa je ako obliekať chobotnicu) som často citovala. Je to taký skvost, kedy sa syn, fyzik , na chvíľu stal spisovateľom . Bol to práve on, kotrý vydal otcovu prvú knihu k jeho 50.narodeninám.

16.03.2024 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

nuž nie je to Remarque, ale pani spisovateľka zjavne rozumie ľudskej psychike, čo sa odrazí aj na skvelom vypointovaní príbehu. Začína splytka akoby ste šli čítať román červenej knižnice, ale nedajte sa zmiasť. Ako v jej ostatných knihách, dej pozvoľna naberá na obrátkach a prekvapeniach, záver samozrejme núti dať to na šup. Takže prekvapivo dobré epicky aj historicky skvele uchopené čítanie s napínavým objasnením epochy Francúzov,ktorí ako maquisti s vypätím síl a spolupráci s VB vlastne napomohli vyhrať . 2.svetovú vojnu, v reále.

30.01.2024 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

skutočne klenot medzi príbehovými knihami..posledný romantik, ako o sebe Remarque hovoril sa blysol strhujúco nostalgickým príbehom na temnom pozadí nastupujúceho hitlerovského Nemecka. tento autor je u mňa boh písania , niet čo dodať. Kniha mi pomáhala a bavila pár desaťročí.

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

je zvláštne , ako hodnotiči radi obhajujú, čomu osobne veria a čomu osobne neveria .O tom ale ani jedna kniha skvelej a krásnej ženy motivátorky ktorá predsa navštívila aj Prahu a Bratislavu s vrelým prijatím od tisícok ľudí nie je. Je to až baladicky ladený príbeh Lorninho detstva , zachytávajúci príbeh Írska a osobnú skúsenosť s inakosťou.Stačí si priznať , že vás kniha dojme, zrelaxuje a skľudní, nie je potrebné verejne licitovať ,koľko je čoho a čomu veríš. Nádherná kniha, silné posolstvo, rovnako ako jej ostatné. Vždy okolo vianoc si ju dám k sebe z rozsiahlej knižnice čo najbližšie a VĎAKA Lorna.

Duhový had Duhový had Barbara Wood

uff. tak poriadne unylá nudná sága s nedostatkom vypointovania príbehu, Chcú to byť vtáky v trní, ale je to skôr austrálske selanka .Nápad je dobrý, ale rozvláčnosť a zdĺhavosť štýlu, kde sa roky nič nedeje ,zato pani spisovateľka obšírne opisuje každú scénu, dáva tušiť, že aj ja som šlápla možno vedľa, keď som si kúpila rovno 4 knihy tejto autorky .Duhový had je rozhodne oddychovečka niekam povedzme k moru.

24.01.2024 2 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

No jóoo. priateľ Lobsang. Dnes už je pre ľudí naozaj neznámym pojmom, ale v deväťdesiatkach jeho opisy tibetskej výuky z pohľadu malého chlapca a života v Lhaskom kláštore Čakpori, boli šokujúcim mementom,nadchádzajúcej činskej invázie, ale najmä , ako fungoval izolovaný Tibet v 50.rokoch .Ž ivot privilegovaného a nadaného akolyta ,cez Lamu až po uznané vtelenie Lobsanga. Prvé 4 knihy sa až po toľkých rokoch ukazujú ako pravdivé, stále žasnem, keď sa dočítam o rôznych objavoch a vybaví sa mi z podvedomia kniha, kde p.Hoskins tvrdenia písal 40 rokov predtým Jeho skvostné dielo slov kazí až absurdná chamtivosť vtedajších 2 vydavateľstiev, ktorí stavili na senzáciu , riadne zneužili nepohyblivého a skromne žijúceho "spisovateľa"a v jeho mene a po jeho smrti ďalej vydávali "hovadiny", ,v ktorých kvôli predajnosti stvorili paperbeky za 10 centov . V tomto prípade sa temnota a svetlo pekne podelili . U mňa majú v knižnici ale stále veľmi vysoké miesto prvé 4 Lobsangove knihy .

24.01.2024

Jeskyně předků Jeskyně předků Lobsang Rampa (p)

Mnoho životů, mnoho mistrů Mnoho životů, mnoho mistrů Brian L. Weiss

Jedna z prvých kníh, ktoré sa v deväťdesiatkach dali kúpiť na tému regresu,hypnózy a očisty od blokov, depresií a to aj najťažšieho kalibru .Celkový dojem bol u mňa vtedy taký samozrejmý, že ma naštartoval na dráhu, ktorá sa mi potom pevne ukotvila v živote. Nie je to o viere a neviere v niečo, ale reálna ukážke z praxe,naviac pútavo opísaná, ktorá famózneho Briana L.Weissa vtedy tiež naštartovala k 30 ročnej praxi s obrovským prelomovým výskumom .Posunul možnosti práce s vedomím do neuveriteľnej kategórie. Je len zopár ľudí, ktorí paradoxne budú objavení až tak za 100 rokov (ako MOzart, či Vangelis :-) , aj keď má mraky a mraky obdivovateľov už dnes . Som rada, že v roku 1993 som ako malé ucho v kníhkupectve knihu nahmatala a kúpila.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

nuž tak. Majster Coelho vyčerpal zrejme invencie a iskrí mu to skôr ako v mokrom popole. Keď sa prekúšete pôsobivými opismi postáv, že po 10 strane neviete ktoré meno priradiť, záver vás ale úplne znechutí. Zjavne stavil na šok zo záveru. Mno, u mňa týmto počinom zbierka jeho diel skončila. A boli to diela pozoruhodné a často oprávnene v top 100.Tak vlastne vďaka za skvelú zábavu počas 20 rokov.

24.01.2024 1 z 5