FuriosoR FuriosoR komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Jsem naprosto spokojen! Vypravěčský styl Petry Stehlíkové mi sedí, oba díly neuvěřitelně předčily má očekávání. Postavy jsou velmi sympatické, je vidět jejich vývoj, ke konci jsem měl dokonce o některé strach, samotný konec byl TOP !
Nezbývá (ach jo), než si počkat na další díl, kde bychom se mohli dočkat (možná?) i o něco starší Ilan...
Já se už teď těším, věřím, že nás paní Stehlíková rozhodně nezklamete! :)

04.04.2018 5 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Kresba vás prostě oslní a příběh donutí k zamyšlení. Touha po svobodě, loajalita a skrytá poselství, která si každý přebere podle svého uvážení. Více takových komiksů, prosím.

P.S. - sice off topic, ale jedna scéna zde mi připomněla CleganeBowl z předposledního dílu 8. série Game of Thrones...(že by se GOT lehce inspiroval? :) )

06.06.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nejsem cílovka, ale zaujalo mě, co na tom všechny holky posledního půlroku mají, a že se o tom tak mluví, tak jsem to hecnul, a pro chlapy to určitě není, opakuji, PRO CHLAPY TO URČITĚ NENÍ! :D
Každopádně... i tak mi pár stran přišlo zajímavých (možná 5/208!), i když nějaké strany bych jako poezii snad ani raději neoznačoval... Přiznávám ale, že autorka dokázala zahrát místy na citlivou strunu a šla do vážnějších témat, v jejichž řádcích se nejspíš najde hodně z vás - v tom je v podstatě tajemství celého úspěchu této knihy.
Obálka je decentní, ale když už, tak to hecněte v angličtině. Jak jsem psal na začátku, nejsem cílovka, takže si z mého komentáře a hodnocení nic nedělejte, jde pouze o můj subjektivní názor a pocit z knihy, ze které jsem možná i já nakonec čekal trochu víc, po všem tom boomu... :)

30.04.2018 2 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

"To quote the poets... We´re fucked"

Budu upřímný, ostatně jako vždy :) Líbí se mi více ladný anglický název Monstress, Netvora mi nejde moc přes zuby, některé názvy prostě v té angličtině vyzní lépe a mělo by to tak zůstat, ale budiž, jde jen o titulní stranu, protože v mém zakoupeném anglickém vydání se toto slovo v příběhu stejně ani jednou vůbec neobjevilo... :)

PŘÍBĚH - Zatraceně! Čekal jsem steampunk,asijskou kulturu a prvky magie a fantasy a.. a...a ve výsledku jsem si asi ve čtvrtině uvědomil, že to až tak happy nebude, jelikož se to vyvinulo pro mě neočekávaným směrem hororu a mírnějšího goru, protože krev stříkala a končetiny se amputovaly.. ALE ! ... bylo to krutopřísné, hustodémonsky krutopřísné ! :) Takže ve výsledku jsem dostal, co jsem chtěl, plus ještě extra porci navíc!
Tenhle komiks mě nesmírně potěšil, protože jak grafické zpracování, tak příběh, tak postavy, tak i necenzurovaná slova (díkybohu!) mě do příběhu dokázaly uvrtat a já chtěl číst dál a dál.. Emoce se na vás chrlí proudem, strach je na každém kroku a vy oceňujete bojovnost a nezlomnost hlavní postavy, kterou si prostě musíte oblíbit.
A ačkoliv se to nezdá, v komiksu jsou i světlejší a vtipnější momenty :)

Takže šup šup, kdo má rád asijské tradice, pohádky a horory, tohle si zamilujete! :)

Černá sféra Černá sféra Rob Williams

Překvapivý komiks, který mě potěšil více než SS:Vzestup Baziliška. Zajímavé také byly osobní složky pár členů SS. Tak uvidíme, co přinesou další budoucí kousky :)

09.07.2018 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Krátký, ponurý, ale zatraceně výborný komiks se silnou myšlenkou, který ve mě po přečtení stále rezonuje... Kresba tomu dodala tu správnou temnou atmosféru. Textu je tu méně, za to je ale umístěn na správných místech.

10.05.2018 5 z 5

Cesta podivných Cesta podivných Jason Aaron

Místy psychedelické barvy a výlety + rychlý origin Dr. Strange + samotná postava Dr. Strange = pro mě v celku pohodový komiks na odreagování :)

30.04.2018 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Ta kresba a barvy jsou prostě špica, je vidět, že to kreslí chlap ! :D
Znovu nechybí humor, nějaká ta erotika, detailní lokace... interakce mezi postavami pořád baví... Část s Hollywoodem mi přišla zajímavější než v Barceloně, ale to nevadí, komiks má pořád co nabídnout.
Snad se dočkáme co nejdřív i dalších dílů, protože tenhle komiks opravdu stojí za to :)

28.02.2018 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Doporučuji si předtím přečíst převyprávěnou Severskou mytologii od Gaimana a vzít to při jednom :)
Ilustrace v této knize jsou něco božího (doslova), spojení těchto dvou autorů bylo pastvou pro oči a nehorázně potěšilo už u knihy Spáčka a vřeteno, kterou, pokud jste nečetli, tak také hecněte :)
Samotná kniha je nádherně zpracovaná a příběh nenudí, ba naopak, po dočtení se dostaví pocit zadostiučinění a možná vás i jako mě bude mrzet, že je konec :)

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Nečekejte moc, nebo budete zklamaní! :) (jako kolega, který když vidí blond alfa samici 90-60-90 na titulní obálce, tak hned čeká něco ve stylu Druuny... :) ). Ne!
Každopádně... lehká erotika, naprosto úžasná kresba, kterou si zamilujete, lehce steam-punkové vynálezy a hlavní postava, které se pořád ztrácejí kalhotky..
To už stojí za to si to přečíst, ne ? :)

09.07.2018 4 z 5

Už nechodím na nočník Už nechodím na nočník Guido Van Genechten

Knížka s velkým poselstvím :)

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Pro mě to byla neskutečná jízda!
Postavám jsem to věřil, světu jsem to věřil, záporákům, těm jsem to taky věřil ! (část s vniknutím do bytu a následnou terminací určitého hráče, nebo Sorrentova hra s verbováním Wadea, to ve mě zanechalo silné pocity napětí... !)
Emoce byly, a co tak poslouchám, film ani možná raději vidět nepotřebuji, zážitek z knihy je dostačující ! :)

30.04.2018 5 z 5

Batman: Epilog Batman: Epilog Scott Snyder

Mírné zklamání v mém případě bude na místě, možná jsem si představoval epičtější zakončení této série. Kromě části s deníkem jsem měl hodně rozporuplné pocity a čekal jsem prostě něco víc...

30.04.2018 3 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Krátká inspirativní kniha, která nutí k zamyšlení, protože největší překážky v životě jsou hlavně v naší hlavě. Na mé zpáteční cestě z Kypru letadlem se to četlo samo.

04.04.2018 5 z 5

Batman: Květy zla Batman: Květy zla Scott Snyder

Návrat Batmana se dal očekávat, takže se překvapení nekonalo. Místy jsem měl i pocit, že jsem snad ve světě Power Rangers... Bloom jako záporák dobrý, tajemný, trochu psycho.. Gordon se jako Batman snaží, ale na Bruce nikdo nemá, oni mu ten klid a šťastný život prostě nikdy nedopřejou..
Sečteno,podtrženo, nebylo to špatné, ale jsou i lepší Batmanovky ;)

14.03.2018 4 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Spojení Batmana a Želv fungovalo víc, než jsem původně čekal, dobře jsem se u toho bavil. Kresba parádní, té nemám co vytknout. Pobavily i Želví "Vánoce", když se želváci dostali k Batmanovi do jeskyně a viděli jeho udělátka a trofeje, tak by asi reagoval každý z nás :).
Trochu mě akorát zarazily zmutované adaptace batmanových záporáků, od toho možná mohli tvůrci upustit. Každopádně bude pokračování, tak se možná i toho Kranga dočkáme.

14.03.2018 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Tento díl nezklamal, opět výborný, Sága si pořád drží své tempo! :) Kresba je TOP, příběh neustále graduje, překvapuje, postavy jsou prostě skvělé, i když zažívají krušnější chvíle...
No jsem zvědav, co přinese další díl, už se nemůžu dočkat.

11.09.2017 5 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Pořád to pro mě neztratilo kouzlo a ani kvalita zatím nijak neupadá. Několik překvapivých i úsměvných momentů, Hazel roste a "záporáci" nedají pokoj.
Věřte mi, shledání bývalky se současnou přítelkyní nedopadá dobře v reálném světě, natož v komixu :D

13.07.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Kresba... krásná, rozmanitá a pohádkově barevná. Postavy... sympatické, humorné a občas natvrdlé. Příběh, co se bude, pokud chápu dobře, odehrávat vždy v jiném městě s pořád stejnou zápletkou umírání a nějakým tím vývojem postav a jejich vzájemných vztahů... ? Ok, na mě to zabralo, svět Ekha a známé stavby jsou vykresleny detailně, je to pozitivní komiks, který mě oslovil :)
(navíc... koupil jsem ten komiks kvůli té blondce a zklamaný nejsem, takže za mě dobrý ;D )

09.07.2017 5 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Druhý díl a zase pecka ! :)

09.07.2017 5 z 5