Fuckenbrau Fuckenbrau komentáře u knih

Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV Régis Loisel

O tomhle poněkud dystopickem díle jsem netušil vůbec nic. Ale jelikož edici Erb miluju a napsal to Loisel, tak jsem do toho šel. A dostal naprosto napínavou fantasy pecku, plnou nadčasových témat.
Chci druhý díl!!

01.12.2023 5 z 5

Barakuda: Kniha 5 a 6 Barakuda: Kniha 5 a 6 Jean Dufaux

Mě tahle série neskutečně bavila a jsem nadšený, že už to je venku komplet. Protože si to chci všechno přečíst hezky všechno najednou.
Taky si myslítě, že by tohle mohl bejt námět pro kurevsky dobrej seriál?

30.05.2023 5 z 5

Sága 10 Sága 10 Brian K. Vaughan

Za mě teda restart s plnou parádou a čím víc jsem se do toho začítal, tím víc jsem byl nadšený. Paráda!

30.05.2023 5 z 5

1795 1795 Niklas Natt och Dag

Tentokráte jsem na to šel opatrně. Kniha mě ležela v poličce a já se po minelé knize asi měsíc odhodlával, než jsem našel odvahu ji otevřít a začíst. Po zkušenostech z brutálního minulého dílu (nejen že se tam udály doslova brutality, ale autor své hrdiny nechával opravdu brutálně bičovat osudem) jsem k tomu přistupoval tak, že jsem připravený na všechno. No a možná proto mě přišlo, že surovosti ubylo.
Nicméně je to skvělé vyvrcholení této série plné trhanů, rváčů, psychopatů, nezištných detektivů a zoufalců i neomezených šlechticů v hnusu a špíně Stocholmu konce 18tého století.
Kniha se opravdu parádně čte a já si každej den musel vymýšlet důvod, jak vyklouznout někam ven, kde jsem mohl hladově hltat uzavření příběhu.
Tento díl za **** ale celé série za *****+!!

30.05.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Tak tahle série mě bude fakt chybět. Nadhledová porno-jatkoidní oddechovka, která vždy potěšila a pobavila.

09.05.2023 4 z 5

Zkouška odvahy Zkouška odvahy Jason Aaron

Jo jo, tady dost solidně jatkuje a někteří jedinci konečně ochutnají to, o co si celou dobu koledují.

09.05.2023 4 z 5

Bohové a netvoři Bohové a netvoři Mike Mignola

Za mě série napínavě graduje, navíc nás potká nepěkná věc. A obávám se, že to nění vše. Očekávám, že už v dalším díle dojde alespoň k pozvolnému odkrytí karet.
Sérii jsem si pořídil ze setrvačnosti, ale teď už se nemůžu dočkat dalších pokračování...

04.03.2023 4 z 5

Atlas zemí, které neexistují Atlas zemí, které neexistují Nick Middleton

Geopolitická témata miluju a tohle bylo naprosto parádní. Perfektně zpracovaná kniha, která nám stručně představí každé z 50 neuznaných území a ve člověku to samozřejmě vzbuzuje touhu, dozvědět se víc iformací. Takže pak člověk dál pátrá a cestuje na mapě světa a vyhledává další (smutné) informace.

Zpracování je luxusní, včetně stylových výřezů obrysů daných území.

03.03.2023 5 z 5

Úklady vrtkavé štěstěny Úklady vrtkavé štěstěny Roy Thomas

Tak tady je vše ještě(už zase) v pořádku!!

Kladný bod za Conanovův vlasovej stajl, jako v původních sešitech ze sedmdesátek.

03.03.2023 4 z 5

Kingdom Come Deliverance Kingdom Come Deliverance kolektiv autorů

No na začátek musím říct, že jsem Kingdom Come úplně nedohrál a bavit mě přestalo někde blíže k začátku, než ke konci.
Ale zas jsem se dost těšil, knížky i comicsy se středověkou tématikou mám tuze rád.
Ale za prvé mě zklamala kresba. Tohle vypadá, že bylo šito horkou nití. Nebo se říká jehlou? Ale kresbu ještě přežiju.
Ale scénáristicky to bylo takové dost zpatlané, jakoby.. jakoby americký scénárista psal comics z české historie a byl omezen zároveń příběhem, který se stal v nějaké počítačové hře..
Takže slabší příbeh o surovém Prckovi, který vykydlí každého, kdo mu neprokáže dostatečnou úctu, což je vlastně každej.
Navíc srozumitelnosti nepomáhá ani neustále časové posouvání děje o týden sem, o měsíc zpět.
Ale pokračování ještě dám šanci...

Z historických comicsů ale radši šáhnu do edice MDEK, či Modré Crwe nebo nakladatelství Erb.

03.03.2023 2 z 5

Nový svět Nový svět Mike Mignola

Dost dobrá první kniha nové série! Trochu jsem se obával, že téma už bude po všech těch spin-offech vyčpělé (tohle je vlastně spin-off spin-offu), ale ono to má koule! Atmosférické, hutné, jednoduchý tah na kmoru, dostatečně napínavé. A k tomu perfektní kresba!
Těším se na další!

03.03.2023 4 z 5

K čemu je dobrá válka? K čemu je dobrá válka? Ian Morris

Bohužel, moje QI nebo snad schopnost soustředění zapříčinila, že jsem si toto nemohl vychutnat. Vždy jsem dal tak 5 - 7 stránek a musel četbu přerušit a nechat na další den. Je to moc zajímavé, ale také pro mě těžko stravitelné.
Ideální čtení na tajňáka do práce.

16.02.2023 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Sérii jsem začal kupovat díky zdejšímu hodnocení hlavně pro matku, která má detektivky (i historické) ráda. Ona je se sérií spokojena, za mě první kniha ok, ale tohle už bylo až moc překombinované a poměrně, alespoň pro mě, předvídatelné. Ale určitě si ze zvědavosti daší knihu přečtu.

16.02.2023 3 z 5

Vánoční říše (komiks) Vánoční říše (komiks) Joe Hill (p)

Předlohu ani seriál jsem neznal. Ale věřil jsem v Joe Hilla! A dobře jsem udělal! Scénaristicky opět brilantní! Jedná se o jakýsi prequel ke knize, ale neznalost knihy není vůbec naobtíž. Navíc příběh se nám zde odehrává z několika úhlů pohledu, je to krásně provázané.

Wilsonova kresba je roztomile brutální. A to vše v luxusním vydání od Comics Centra.

16.01.2023

Spad (souborné vydání) Spad (souborné vydání) František Kotleta (p)

Souborné vydání jsem si nemohl nechat ujít. A dobře jsem udělal!
Naprosto napínavá postapo akční jízda plná krve, prostřelených hlav a sexu! Souborné vydání je boží v tom, ze člověk hned může pokračovat v četbě. Jen se ta bichle trochu pronese.

Už jste někdy přemýšleli, co s vámi bude ve zdevastovaném světě po jaderné válce? Budete otroci či otrokáři, piráti či kanibalové a nebo se snad přidáte ke kultu fanatických měnitelů a jejich čubek?

16.01.2023 5 z 5

Ukrajinské a ruské sešity Ukrajinské a ruské sešity Igort (p)

Dost depresivní a vše vypovídající o Sovětském svazu i o Rusku. Je tam toho dost. Bezútěšná životní situace v chudobě, hladomor, zabíjení novinářů, zvěrstva Čečenské války, Beslan i přepadení v divadle.

Člověk si dost věci připomene, když to má takhle krásně shrnuté a vlastně ho na současné válečné situaci vůbec nic nemusí překvapovat.
Jo a mimochodem je to i skvěle výtvarně provedené.

Tohle patří na piedastal po boku legend jako Goradže nebo Padoucnice, nebo novějších "bomb" Bomba či To byla zákopová válka.

04.12.2022 5 z 5

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Dave Shephard

Jeden z nejhůře kreslených i scénaristicky provedených comicsů, co jsem kdy četl. Tohle půjde hned z domu!

27.11.2022 odpad!

Démoni balkánské války (komiks) Démoni balkánské války (komiks) Zdeněk Ležák

Tohle jr příběh o zatčení prvního (Evropského) válečného zločince v období po druhé světové válce. Navíc vyšetřovatel mezinárodního trestního tribunálu Vladimír Dzuro je Čech.

Comics vychází z autorovy obsáhlé knihy, tedy zde máme zjednodušený, mrazivý, přesto nesmírně zajímavý vhled do evropské historie konce minulého století.
Stručně je vysvětlena historie národnostních konfliktů v Jugoslávii, dále se staneme svědky genocidních zločinů.

05.11.2022 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Jason Aaron

Á tady se chystaj jatka!

Vše je tak jak známe. Kouř cigaret a připálenejch burgrů, špína, všude nasráno od psů. A to všudepřítomné násilí! V okresu Crow se jen hraje emerickej fotbal, chlastá, píchá případně šmelej drogy. Taky se tu mrzačej nepohodlný lidi, tedy pokud rovnou neumíraj. A takhle to tu chodí, ale nebožtík Tubb tenhle status quo narušil. Teď je mrtvej, ale z rokou bosse Bosse se otěže událostí čím dál víc vytrácí.

Osudy všech zůčastněnejch co známe, ale i novejch hráčů v téhle násilné hře, nemilosrdně protínají. Tohle jsou takové medailonky jejich posraných životů.
Celé z toho táhne nehorázné napětí, a já se nemůžu dočkat další knihy, kdy to snad už vše vyvrcholí v explicitním finále!

01.11.2022 5 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Jo! Tohle jo!!

Nevěděl jsem, co do Mistra Ita po dosti hustě masakrální Spirále čekat. Navíc námět mě příšel fádní a vlastně ze začátku mě to tak nebralo. Ale každou povídkou mě Tomie a její krutý svět, její kruté činy a kruté činy jejich nápadníků fascinovaly. Víc a víc. Tak tohle je taky maso!
Jsem okouzlen rozbujelou fantazií Mistra Ita, plné šílených a zničených lidí, puklých srdcí, originálních sebevražd, šílených zabíjáků a pouličních fantómů, bujících vředů s lidskou tváří, rozsekaných končetin i bizarních krvavých bytostí. Každá povídka mě zasáhla víc a víc!

Tomie mě má ve své moci!

11.10.2022