fretka fretka komentáře u knih

Proměna Proměna Franz Kafka

tuto knihu sme si mali precitat povinne na hodinu nemciny, že budeme o nej diskutovat. zhanala som ju dlho v kniznici. ked som ju mala doma, zacitala som sa do nej . a nejak sa nedalo prestat. krasne znazornennie beznadeje, opovrhovania, nepochopenia aj zabudnutia na pomoc bližnemu. plna vnutornej bolesti. toto by sa malo citat na skolach .

04.09.2011

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

tak toto bola moja prva kniha bez obrazkou (ak neratam maly obrazok na zaciatku každej kapitoly) bola som prvacka na zakladke. starsia sestra prisla večer domov a mala tuto knihu v rukach. dala mi ju aby som mala co citat. citala som to s radostou. citala som to casto aj do polnoci. v skole sme sa hravali s nasimi stetcami na vytvarnu, že su to nase hulky. velmi som si to oblubila. potom ked som videla film, sa ten pocit este zdvojnasobil. a od tejto knihy sa to viezlo. zacalo som viac citat, v kniznici ma už poznali. krasne obdobie rada na to spominam

04.09.2011

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

pri citani tohto diela som mala pocit, že som na tej fronte a okolo mna svistia gulky.
pri niekotrych pasazach doslova mrazi, na tuto knihu nemožem povedat /napisat nic zle. iba asi len to že je moc tenka :D

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

knihu som zahliadla v jednom hypermarkete - zvlastne miesto na nakup knihy :D- zaujal ma nazvom, chytim ju do ruky, precitala som si o com to asi je a už ležala v nakupnom voziku.
prečitane za par hodin, po precitani som mala zmiesane pocity, kiniha sa velmi lahko citala, boli tam usmevne momenty ale aj momenty pri ktorych som mala slzy v ociach. myslim, že velmi pekne spracovana kniha,

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

krasna kniha, lahko sa cita, k niektorým castiam knihy som bola nutena sa vracat , nie preto, že som im nepochopila, ale preto, že mali myslienku, niečim ma zaujali, myslim, že najlepsie dielo od murakamiho co som doteraz precitala,
kto to necital, vrelo odporucam