foxi_ii foxi_ii komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na tuhle knihu jsem se chystala tak dlouho.
Ale napřed ji bylo všude plno, pak jsem si ji pořád ještě nechtěla koupit a ona si ke mě nakonec tu cestu našla prostřednictvím daru.
I když jsou v ní popsané drsné věci, co lid zažíval během 2 sv. války, je napsaná velice lehce až křehce, takže se hodí i pro lidi, co tohle téma né moc dobře snáší!
Je to opravdu krásně napsaná kniha, plná emocí... Takže, no ..nikdo nelhal a já si říkala jak budu zase jedna z mála, co ho tak profláklá kniha nepohltí.. pohltila

|na mém YT Foxí, jsou zachyceny veškeré mé pocity během čtení! Jedná se o čtecí maraton, pokud by se někdo nudil :) |

Agnes Agnes Hannah Kent

Během čtení této knížky mi doopravdy byla zima.
Je neuvěřitelné, jak dobře je kniha napsaná. Nejen, že se čte ohromně rychle a ani nevnímáte, že máte 50 stran za s sebou, ale autorka knihu napsala tak poutavě, že se dokážete vcítit jak do místa, kde se vše odehrává, tak do postav, které v příběhu poznáte.
Z knihy jsem opravdu nadšená a všem kdo milují pochmurné severské krajiny a nevadí jim být díky příběhu chvíli v chladu, doporučuji přečíst.
Pusťte se do ní, stojí vážně za to!!
(příběh je podle skutečné události)

27.07.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velký bratr tě vidí. To jsem během dospívání slýchala celkem často a až teď v 27 letech jsem chtěla zjistit, proč je tahle kniha tak skvělá a hlavně-aktuální. A jsem ráda, že jsem s četbou počkala, protože si myslím, že bych to úplně hned nepochopila!
Hodně lidí mluví taky o tom, že hlavní hrdina Winston je jen průvodce dějem, aby jsme si uvědomovali více ten absurdní totalitní režim, který ve světě, kde žije je zaveden. Takže jeho příběh odsouvají na druhou kolej. Mě se, ale jeho postava líbila a rozhodně chci knihu číst ještě jednou za několik let.
Po přečtení, jsem se hned dívala na video z kanálu: Na potítku, a ta temnota a úzkost z knihy na mě dolehla o to víc(doporučuji tento kanál). I když se snažím žít přítomnem, dnešní doba mě děsí a co teprve budoucnost.. co ta přinese?
No, co vy na tuhle knihu říkáte? Chtěli by jste žít v době, kdy i slova mizí z povrchu zemského?

10.04.2020 4 z 5

Krabička Krabička Isabella Paglia

Kniha, která je nejen krásná na povrchu, ale i uvnitř.
Příběh má krásné poselství a k tomu, aby bylo vše pochopeno a dostatečně vysvětleno stačilo opravdu těch pár stran a trochu textu!

Četla jsem ji se 4letou dcerou a byla z ní nadšená. Nejen z obrázků a zvířátek, ale z objevování a hádání tajemství oné tajuplné KRABIČKY :)

Večer knihu chtěla číst ještě i s tátou, protože MAMI on přece neví co je v krabičce.
Večer jsem jen z ložnice slyšela jak tátovi říká: To je krásná pohádka, viď? :)
Co je víc než doporučení od dítěte pro kterého je kniha určená :)
*DOPORUČUJEME*

05.03.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

"Doktor také slyšel, že se na štubě dějí neobvyklé věci, že ta malá žena má v rukou prapodivnou moc. Nevěřil. Musel si ji předvolat, zeptat se. Protože jsou přece v táboře. Zařízeném tak, aby tu lidé umírali, ne aby se rodili a žili."

Tento úryvek z knihy přesně vystihuje, to, co se v ní nachází...
Jsem jeden z těch lidí, co o sobě tvrdí, že už ho různé informace z 2 sv. války jen tak nedostanou, že jsem toho už viděla, četla a slyšela dost, ale..
Tuhle knihu jsem musela prokládat jinou, veselejší, bujařejší, protože se mi né jednou stalo, že jsem se rozplakala...
Autorka nám popisuje v knize život v Osvětimi a Březince. Zaměřuje se na ženy, a jak s nimi jakožto s rodičkami bylo zacházeno, a co následně dělo s novorozeňaty.
I když některé informace mi nebyly cizí, autorka stylem psaní dokázala přiblížit tu ledovou, smrtí nasáklou atmosféru!
S tím, co nám v knize předává se zkrátka a dobře nemaže, ale pak, o pár stránek dál vylíčí situace, které nás dokážou dojmout. Vy si povzdechnete, vydechnete, otočíte stránku a tam kapitola s názvem: Josef herr hauptsturmführer.. a vy už víte, že budete mít knedlík v krku úplně z něčeho jiného.
Přiznám se, že jsem byla v knize sem tam trošku zmatená. Asi za to mohlo rozdělení kapitol a jejich název, ale pak jsem pochopila kód a autorka na konci vše krátce vysvětluje.
Za mě kniha, která má v sobě ukryto tolik bolesti nejde moc hodnotit. Chci ji doporučit, ale myslete na to, že vám ze čtení nebude dobře a nerada bych, aby třeba žena, co už nosí pod srdcem poklad měla špatné dny.
4,5*

09.11.2020 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

(SPOILER) Ollie žije už jen s tátou. Snaží se začlenit do nového kolektivu ve škole a nemyslet na to, co vše se ji v životě přihodilo.
Jednoho dne se dostane ke knize, ve které se píše o "Usměvavém muži".
O muži, který dokáže mnohé dát, ale taky o to víc si vzít.
Ani se nenaděje a na školním výletě se dostane na farmu, kde poznává místa z již zmiňované knihy. Může být příběh pravdivý? Pokud ano, je čas se bát..

Když jsem poprvé knihu Zrádné mlhy viděla, zaujala mě obálka. Říkala jsem si, sakryš.. to je úplně jako Jeepers Creepers, ať už co se strašáků týče, tak autobusu. Praštilo mě to do očí proto, že zrovna tohle byl jeden z mých prvních hororů. A že tehdy stál vážně za to!
Za TO a ještě víc stojí tenhle příběh!

Hlavní hrdinka je inteligentní mladá dáma, a to doslova.
Nehysterčí, uvažuje a plánuje. Dostane se do situací, které by podle mého nezvládl ne jeden dospělák.

Moc jsem si oblíbila i jejího tátu a vzhledem k tomu, že se můžeme těšit na další díly, jsem zvědavá i na jeho cestu.

Sice jsem se úplně tak nebála, ale když jsem zjistila, jak by mohl vypadat pan Usměvavý, málem mě kleplo. A to doslova.. to je přesně to, co mi nahání hrůzu.
Takže ano myslím si, že by mohlo mrazit při čtení i moji generaci, ale pokud se kniha dostane do rukou mladšímu čtenáři, určitě to může mít díky dětské fantazii větší zápřah na jeho dušičku.

Doporučuji, doporučuji všemi deseti a nemůžu se dočkat pokračování.

03.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Kentucky, nespoutaná příroda, pár odhodlaných děvčat bojovat za svůj život i lásku a obohatit daleké domovy o nějaký ten kus čtiva, kultury a vzdělanosti.

Koňská pojízdná knihovna fungovala v letech 1933 - 1943 ve Spojených státech amerických a v tomto období se pohybuje i náš příběh.

Bylo to mé první setkání s autorkou a no páni! K poslechu jsem se moc ráda vracela, opravdu mě zajímalo se bude dít dál.
Vztahy, které tu jsou vybudovány plynou tak nenásilným tempem. Víme toho o nich hodně, známe jejich životy i povahy, a co je hlavní, fandíme jim.
Tomu jak se chtějí postavit společnosti, jak si chtějí jít za svým štěstím a nenechají se zlomit ať už nepohodlím, nepřejícími lidmi nebo krutými muži.

Nejen, že mě bavily postavy, nejvíce asi Marge, která si zkrátka a dobře žila po svém, i když to nebylo vždy lehké stát si za tím co ona chce, ale i ta doba ve které se příběh odehrává, a témata, které se tu otevírají jsou pro mě nanejvýš lákavá.
Také nesmím zapomenout, že je tu ukázka toho pravého, pevného přátelství, které už se dnes těžce hledá.

Bylo mi líto, že kniha končí a to i díky dokonalému přednesu #janastvrtecka která si neskutečně dobře pohrála s hlasem. Vždy jsem věděla kdo právě mluví, i když na scéně bylo více žen!

Asi vás teď nepřekvapí, když řeknu jen DOPORUČUJI. Pokud jste nad čtením knih od autorky #jojomoyes váhali jako já, už neváhejte!

30.03.2021 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Anglie, vřesoviště, smrt, záhada, monstrózní pes, tajemství..

Pamatuji si, jak jsem tento příběh viděla úplně poprvé ve filmové podobě, jak jsem ho hltala! (nejspíš to byl film z roku 2002)
Letos jsem si chtěla tento jeden z nejznámějších příběhů Sherlocka Holmese přečíst, nejen kvůli tomu, že jde o klasiku kterou mám ve svém neustále rostoucím a nekonečně odkládaném seznamu pekelně dlouho, ale taky se mi hodila do letošní čtenářské výzvy, haha..

Pak se ke mě dostala tahle audiokniha. Slyšela jsem že je skvělá, ale že je až tak, to jsem nečekala!
Přišla jsem si jak v divadle, ale bez zraku. A povím vám, ne jednou jsem se vyděsila, ne jednou jsem se vyděsila, když zahřmělo, zavil pes, nebo jak mi projel mráz po zádech, díky tomu jak si dali práci i se zvukem otevírajících dveří a tak dále. Opravdu naprostá paráda.

Dovolím si tvrdit, že to byla nejlepší audiokniha, kterou jsem kdy slyšela a byla bych neskutečně ráda, kdyby byla hlasem Vasila Fridricha namluvena i další kniha s Sherlockem a panem Watsonem, protože jeho postavu mám snad ještě raději než samotného detektivního génia.

Vím, že jsem moc nemluvila o samotném ději, ale to si dovolím tvrdit, že to už ani není tak nutné (víc se rozkecám ve videu). Jen naposledy dodám, že opravdu stojí za to!

25.04.2024

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Váš život je v plném proudu. Pomalu dospíváte a kolem vás se začne motat první láska. Přemýšlíte nad tím, jak by váš život mohl vypadat dál a pak to přijde, válka!
Protože jste židovka nesmíte dál bydlet ve svém domě, nesmíte vycházet v určitou hodinu ven, nesmíte studovat. Pak vás odvedou do haly plné lidí, vy nemáte co jíst a netušíte, co se to vlastně děje.. ve vlaku jste nejmladší a jste u okýnka.. co to asi bude pro vás znamenat, když se cestuje dny?
A pak ho hned po výstupu z dobytčáku spatříte. Muže, který vám vaše iluze o tom, že se doteď dělo to nejhorší, rychle změní, stojí před vámi sám pan Mengele, který si vás vybral.. ach jaké štěstí.
Kdyby se mě někdo zeptal, jakou knihu bych doporučila s tématem 2 sv. bude to určitě tato kniha.
Protože je tak citlivá a plná lásky, protože je tak krutá a protože za mě mapuje nejlépe to, co se za této doby dělo.
Líbí se mi a vím jak divně to může znít, ale opravdu se mi líbí to, jak se díky vyprávění hlavní hrdinky dozvíme, jak se svět během pár let změnil. Jak si vlastně každý myslel, že to nebude tak strašné, proto skoro nikdo neměl to velké nutkání utíkat. Cítil se potřebný. Cítil se být člověkem jako každý jiný.
Ty krutosti, ty odporné činy.. ať už od lidí, co si užívali, že mohou zabíjet v ulicích nebo těch, co byli za zdí a ostnatým drátem.. k nim nemohu ani nic smysluplného dodat.. svírá se mi z nich vše v těle..
K této knize jsem si udělala tolik poznámek, jak snad nikdy a vím, že kdybych knihu četla odkládám ji dost často.
Poslech mi tedy pomohl nejen v tom, že jsem ji měla snad za dva dny "přečtenou" ale přišla jsem si jako bych seděla v jedné místnosti s paní Violou a poslouchala, co se jí v životě přihodilo. A navíc ten přednes! Jitka Ježková má neskutečně příjemný hlas a Paní Cibulková mě opět přesvědčila jako herečka, neskutečná to žena!

23.11.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Lásky čas, nemusí přicházet jen v máji. Taková pohodou nasáklá Kodaň je pro vznik tohoto pouta, jako stvořená.
A navíc, pokud ještě jako hlavní hrdinka této knihy nezažíváte zrovna lehké období.
K těmto příběhům, obzvlášť z dnešní moderní doby jsem často skeptická. Ale tady jsem se zbláznila a koupila od autorky vše, co u nás vyšlo.
Ano je pravda, že mě né hned chytlo psaní autorky, kde jsem měla docela problém s přímou řečí, a klišé scén se tu taky najde, ale světe div se, nějak jsem to knize odpustila.
Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se kniha nachází, nebo tím, že mě zajímali i další postavy, než jen hlavní, kdo ví..
Přistoupila jsem na to, že si sem tam potřebuji něco takového přečíst, protože většina knih co čtu, je na čtení náročná, jak stylem psaní tak i tématem.
U knihy jsem si odpočla, a to je to, co jsem od ní nejvíce potřebovala‼️ Tady opravdu platilo, každá kniha si svého čtenáře najde!
( Kdo by se ptal, když už romantično.. tak já spíše vyhledávám dobu jako Pýcha a předsudek nebo Ptáci v trní)
Takže se těším na pokračování, které se bude dál odehrávat v Brooklinu.

16.08.2020 4 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Knihu bych určitě snesla delší, protože byla skvělá :)
Moc se mi líbilo, že díky mini popiskům u ilustrace vás to donutí ji zkoumat ne pár sekund, ale pár minut, a to je za mě určitě plus.
Doporučuji :) !!

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tuhle knihu jsem vyhlížela opravdu dlouho a od jejího obsahu jsem dost očekávala.
Tara tu vypráví svůj život v mormonské rodině, který nebyl zrovna v pořádku, i když uvědomit si tuhle zkutečnost pro ni nebylo vůbec jednoduché.
Hned na začátku mě např. překvapilo, že jak Tara, tak většina jejich sourozenců nemají ani rodný list.
Musím říct, že jsem nad knihou celou dobu kroutila hlavou, a to hlavně kvůli chování rodičů a některých sourozenců... no uf????.
Co mě asi nejvíc děsilo, je to, že se kniha odehrává v dnešní době ač podle skutečností, které se dozvídáte byste odhadovali snad i středověk..

Proč 4 *? Bohužel i přesto všechno jsem si k Taře nenašla cestu, a tak jsem to s ní neprožívala jako většina lidí, kteří by ji chtěli např. poznat nebo si ji váží. Pro mě docela škoda, ale není to pro mě nějak závratné a proto knihu určitě můžu doporučit.
Pokud vás zajímá, jaké to je vyrůstat v rodině fanatika, který neustále čeká na konec světa a hromadí zásoby, pusťte se do ní.

10.04.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Na tuhle knihu mě nalákalo tolik lidí a je se teď zpětně ptám, proč vlastně ?
Kniha za mě měla super námět a asi jsem po dlouhé době měla nějaké očekávání, což se snažím nedělat.
Trošku mě zklamalo, že se únosce dozvíme docela brzo, i když nevím jak jinak by to šlo udělat.
Vlastně si s tím pak autor poradil docela dobře, protože jsem se bála, že už to bude jen nuda a zdlouhavé čekání na to, jak to teda dopadne.
Teď si říkáte a co ti teda vadilo?
Hlavní hrdinka Darby, je odhodlaná hned zabíjet, dobře asi to má v krvi, ale já bych asi nebyla hned tak vražedná. Jak děj postupuje zdá se takřka neporazitelná a potom co, snad 5x v knize řekne: Tak a teď mě zabijí! jsem si říkala, tak už ji zabte :D
Jsem možná moc dramatická, ale příběh mě až tak neuchvátil. Co, ale byla opravdu děsná představa.. to co chtěli s holčičkou dále dělat a celá historie kolem místa kam ji vezli, to bylo strašný.
Za mě úplně ne, bohužel.

06.03.2020 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

•Pralinkový čaj, vousy až skoro do půli břicha a vše, co se dá jíst, se dá i usmažit.. •
To je pár střípků z knihy, které mi utkvěly v paměti.
Každý je směřován jiné důležité osobě chlapce, kterého se tento příběh týká..

"Sem soběstačnej!"
Pod touto větou si můžeme představit spoustu situací i lidí.. kolikrát mi ani nedochází, co pro někoho taková soběstačnost může znamenat.
Může to být osvobození nebo jakási naděje na život!

Knihu #sobestacny musel na těch internetech zahlídnout opravdu každý, a já jsem ráda, že jsem patřila mezi ty, co se u ní zastavili a v mém případě si ji poslechli.

V tomto příběhu je tolik smutku. A myslím si, že kdybych ji měla číst, půjde mi to o dost pomaleji.

Pozastavíte se nad tím, co všechno se mohlo stát jedné osobě, a ještě k tomu člověku, který by si teprve měl začít užívat života a poznávat svět, než se rozhodovat jako dospělák a kolikrát bojovat tam, kde vlastně už nelze nic dělat..
...vše je ale tak reálné a uvěřitelné! Opravdu dobře napsaná kniha.

Chtěla bych tu sepsat s čím jsem víc než souzněla, ale to bych tu mohla i nemálo prozradit..
Ale asi bych jen všem osamělým duším, který se zrovna hledají a myslí si, že už teď je vše ztraceno, řekla toto.. rodiče si nevybereme ani to kam se narodíme, ale svůj život si zvolit dál můžeme, bojujte za sebe. Nikdo jiný to za vás neudělá. Ale zase pro ten první krok, nebojte se říci o pomoc. Já vím, zní to složitě..

Přednes ať už Lukáše Hejlíka či Zuzany Kajnarové byl skvělý, myslím si že i dost originální a výjimečný!

15.05.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

"Všem kdo vědí, že nestvůry, jsou skutečné."

Jistě všichni znáte příběh Drákuly, nebo spíše příběh Jonathana Harker, který kdysi dávno sepsal Bram Stoker. Co když se ale vše, co jsme četli doopravdy stalo?!
Co když někdo dílo předtím jen upravil, aby už tak do nelehké doby, kdy se to brutálními vrahy jen hemžilo, chtěl příběh vykreslit jen jako znepokojivou fikci?

V této knize DRACUL se tedy ke konci dozvíme, jak vše bylo, ale je samozřejmě na vás čemu budete věřit.
Mě osobně příběhy o upírech nikdy neděsily, spíš mě fascinovaly. A to teď tedy nemluvím o filmu Twilight (i když první díl v původním znění-ach!), ale já jako malá jsem hltala Svatbu upírů a později film Drákula z roku 1992, ten je můj asi nejoblíbenější!

Tato kniha i původní, mě opět přesvědčily o tom, jak jsem měla o Drákulovi jakousi romantickou, zkreslenou představu, a jak moc jsem si ho idealizovala(stejnak ho miluju i tak).
Díky tomuto novému příběhu máme zase další úhel pohledu na to, jak to vlastně s těmito nemrtvými bylo. Jak žili, jak se chovali, ale hlavně nám nabízí i nový životní příběh, a to o chůvě Ellen, kterou jsem si opravdu oblíbila!

Sem tam pro mě měla kniha trošku pomalejší tempo, a tak jsem ji měla tendenci odkládat, ale pořád si stojím za tím, že se mi líbí více než Drákula z roku 1987.

29.03.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Daisy, The Six a kontroverzní, volnomyšlenkářská, bujará 70. léta!
Je až neuvěřitelný, jak moc se mi chtělo během čtení zadat na youtube jméno této fiktivní kapely a něco si poslechnout. Pokud vás tohle bude napadat až moc často, najděte si Fleetwood mac, protože těmi se autorka inspirovala a musím říct, že to je přesně TO ONO..
Já jsem různožánrový milovník hudby, takový chameleon, ale např. skladba DREAM to je přesně pro mě, takový nádech Covenu (a už dlouho od nich miluji právě Seven Wonders).

Kniha psaná formou rozhovorů mi opravdu sedí a autorce děkuju, že s něčím takovým přišla.
Díky tomu nám tu vznikaly vtipné momenty. Členové skupiny se baví o jedné situaci a každý si ji pamatuje jinak. Dokonce mě i rozesmála ,a to se mi moc nestává.
Jsem dívka fesťáková, pubertu jsem trávila pod pódiem ,a tak mě ani moc nepřekvapovalo, co se okolo kapely dělo.
..dobřeee i na pódiu! Skákání do lidí? To byl ten pravej nářez.. piercing v jazyku, házení hlavou, spaní pod širým nebem! No to už je doba, to mi teď možná ani nikdo neuvěří .
Nesmím ale zapomenout ani na to, že kniha nenese jen veselé vzpomínky.
Jak moc mohlo být složité žít s někým, kdo se stává hvězdou a míří na samotný vrchol a jde vůbec s někým takovým mít rodinu?
Jde se udržet a nechat se strhnout tím vším okolo, protože přece: Sex, drogy a rocknroll, ne?!
Jak by jste vy zvládali život, jako hvězda? Dá se tohle vůbec odhadovat dopředu?
Myslím si, že hodně z nás vidí jen to pozlátko.
Ale právě spoustu takových lidí, jako byli i někteří členové kapely, jsou vlastně kolikrát ty nejvíc osamělé duše.. i když lidí kolem sebe mají mraky.
I přesto, že se mi kniha dost líbila, měla jsem i nějaké ale..
Asi největší problém jsem měla s koncem knihy, i když je mi jasné, že to právě mnoho lidí strhne a dost zaujme, já to tak neměla. Ale víc prozradit nemohu ,to bych vám udělat nemohla.
Těším se až se k nám dostane i seriálová verze, protože postavy z knih si nějak představuji i to prostředí.

16.12.2020 4 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Miluju spánek! Je někdy chvíle, kdy bych prospala snad celý den nebo aspoň polehávala, četla si, dívala se na seroše, však to znáte. No neříkejte mi, že se vám tahle myšlenka nehonila hlavou aspoň jednou!?
Postavám v této knize se ale stane, že se jednoho dne jednoduše neprobudí, to už není tak prima. Co je zajímavé, nejedná se tu o koma, ale o nekonečné snění..
Kniha skýtá opravdu kupu postav a tedy i příběhů. Je tedy jasné, že tohle nemusí každému vyhovovat, kolikrát by jste třeba chtěli určité postavě věnovat delší část a víc se o ní dozvědět.
Já mám ráda tyhle propletené příběhy, kdy se tu pohybujeme mezi lidmi, kteří se od sebe liší jak věkem tak postavením, životním stylem a tak dále a tak dále..
Ze začátku jsem si musela docela zvykat na styl vyprávění, ale ten mě nakonec pohltil.
Po delší době se mi i stalo, že jsem si musela označit stránky, protože to, co autorka napsala mě nutilo přemýšlet a se spoustou myšlenek jsem se ztotožnila..
Z příběhu nejdéle spící dívky, mi bylo zvláštně.. smutno ? Nedokážu najít asi přesný výraz.
Vtipné je, že jsem od knihy čekala úplně něco jiného, ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Ke konci asi už jen dodám, že je až děsivé, jak je tu vystižená atmosféra toho, co se tento rok ve světě dělo/děje, přitom tahle kniha byla napsána dříve..

12.10.2020 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Něco velmi starého, se vydává na lov..
V knize je hned od začátku vykreslena skvělá atmosféra hororu.
Styl popisu mi dost připomínal film: Záhada Blair Witch. Já sama, i když lesy miluju, mám k nim určitý respekt, a tak mi bylo během čtení opravdu nepříjemně. Navíc mě bavily i části, kde bylo popsáno kus severské historie! Jo Vikingové, runy, obětní rituály, to je moje!
Pak ale přišla poslední třetina knihy, která už pro mě tak dobrá nebyla. Klidně bych to, o čem příběh byl dál, snesla o kus kratší, ale celkově jsem byla dost spokojená!
Před pár dny jsme se na streamu spolu podívali na filmové zpracování a za mě kniha vede‼️

30.07.2020 4 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Obří věž u temného lesa, kde žijí jen chlapci, kteří o opačném pohlaví nemají ani ponětí. Proč tohle všechno?
Pokud se chystáte knihu číst, tyhle informace určitě stačí. Co nám nabízí anotace, bylo pro mě během čtení knihy příliš podrobné. Díky tomu byla pomalejší než kdybych toho věděla tak půlku.
Co se autorovi ale musí nechat, nic takového jsem ještě nečetla a napětí (hlavně ke konci) taky nechybělo. To, že chlapcům nedal ani jména, tak jako to udělal i u knihy Bird box jim pro mě, bere tvář. Až tady jsem zjistila kolik toho dokáže jen to, když někoho nebo něco pojmenujeme. Jméno nám dává jakousi totožnost.
Zajímavé určitě je, že se to všechno děje v naší době, ale to mě zároveň vede k zamyšlení, že mi chybělo více příběhu o vzniku.
Tohle je rozhodně kniha k velké diskuzi a to se také počítá.

21.04.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(Audiokniha)
Koupi i čtení téhle knihy jsem docela odkládala, bylo to asi kvůli tomu, že jsem nechtěla rozečítat další sérii.
Pak se mi ale do ruky dostala audiokniha a jsem za to opravdu ráda.
Nevím jestli by to bylo i při čtení, ale u poslechu jsem byla opravdu napjatá a díky různým kličkám jsem měla min. 5 tipů kdo je vrah, že by zahradník? :D
Na další díl se určitě těším, jediné co jsem na soc. sítích řešila byl počet obětí, protože mi neseděli s tím, co na konci knihy Erika řekne, ale nakonec jsem to vyřešili a mě se ulevilo :D
Doporučuji !