Forest66 Online Forest66 komentáře u knih

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Docela dobrý příběh, i když do jisté míry celkem předvídatelný. Ovšem způsob, jakým byla knížka napsána je celkem neotřelý a celkem náročný na čtení. Možná si v budoucnu knížku přečtu ještě jednou a tentokrát si budu dělat poznámky :)

09.06.2018 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Takové tří-set stránkové čekání na pointu, která nikdy nepřišla

15.04.2018 2 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Noční klub byl dle mého zajímavější. Tahle kniha je napsána až příliš zmatenou formou a měl jsem hodně co dělat, abych ji v první polovině neodložil jako nečitelnou

16.02.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Zdařilé a vtipné pokračování :) vcelku mile mě to překvapilo. Pokračování hodně vycházelo z původní knihy, což na jednu stranu má za následek zdařile vystiženou atmosféru a hlavně postavy, na druhou stranu jsem měl celou dobu pocit, že už jsem to četl. Je to asi dobře, protože kniha se povedla. Přesto ale strhávám jednu hvězdičku za neoriginalitu, protože kromě doslovně okopírovaných kusů původní knihy jsem tam našel i několik dalších vykradených autorů.

30.01.2018 4 z 5

Nejlepší americké krimipovídky Nejlepší americké krimipovídky Jeffery Deaver

Pokud tohle byly ty nejlepší americké krimi povídky tohoto roku, pak se jedná buď o velmi slabý rok nebo skutečně kromě Deavera mnoho Amerických spisovatelů neumí psát krimi povídky. Až na dvě nebo tři povídky přinejlepším průměrné až velmi špatné

20.11.2017 2 z 5

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Zatím jsem asi v polovině, ale můžu říct, že je to velmi zajímavý a poutavý příběh. Je velká škoda, že ho autor obalil do takového obrovského množství balastu. Nebýt tam tolik zbytečných myšlenkových pochodů do vytracena, které s obsahem v podstatě nesouvisí, mohla být kniha ještě čtivější.

26.01.2016

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Výborná oddechová knížka. Humor je laskavý a na úrovni a tak nějak přirozený a nenucený ????

28.11.2020 4 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Jako všechny povídky z období prvního věku byla povídka velmi zhuštěná a nepropracovaná. Podle informací v knize nebyla ani nikdy řádně dokončena. Bylo by vůči ní - i vůči čtenářům - ohleduplnější nechat ji tak, než vydat tenhle nečitelný paskvil

15.09.2020 1 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Příběh byl celkem zajímavý, ale místy trochu vleklý. Bohužel kniha obsahuje hodně nepřesností v místech, kde se odkazuje na události ze hry warcraft a na válku prastarých, což mě rozčilovalo. Identita hlavního záporáka byla dobře vymyšlená, ale škoda toho rozuzlení. Tenhle typ závěru naznačuje, že autor buď trpí nedostatkem fantazie nebo neví, co s vlastním příběhem vlastně udělat

04.08.2020 2 z 5

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Takové hodně průměrné. Neurazí, ale nikde není žádná hlubší myšlenka, dějový zvrat nebo něco, co by člověka překvapilo, utkvělo nebo odlišilo od ostatních knížek. Podobně jako u předchozích dílů, za pár měsíců si nevzpomenu vůbec na nic, co se v knížce dělo

15.03.2020 2 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Ačkoliv se tentokrát autor při hledání atraktivního tématu pustil do oblasti, které zřejmě nerozumí a vývoj událostí je bohužel tím pádem zcela iracionální, rozhodně je výsledek čtivý a stojí za přečtení (pokud přimhouříme oko nad faktickou stránkou věci)

05.06.2019 4 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

I když vezmu v potaz, že hlavní dějová linka se odvíjí pouze v sudých dílech série, bylo tohle prostě jen jakési intermezzo

23.04.2019 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Poslední kniha ze světa diabla, která mi chyběla a můžu říct, že nejlepší na konec :)

28.02.2019 4 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Dalo se to číst, ale bylo to celkem zbytečné. Žádné zvraty, jen nepatrně napětí a všechno velmi lineární a prvoplánovité. Krom toho - pro někoho, kdo už četl například Vladce klanu, což už asi většina z potenciálních čtenářů, vlastně výsledek všech klíčových událostí byl předem znám

27.02.2019 1 z 5

Skrytý prorok Skrytý prorok Richard A. Knaak

Asi nejslabší díl série. Autor už byl zřejmě unavený a s žádnou rafinovanou zápletkou si nedělal hlavu. A navíc zakončeno způsobem, jakým by žádný příběh končit neměl. Nikdy

26.09.2018 2 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Výborná knížka, přečteno skoro za víkend :) Je to krásně vtipné a roztomilé čtení. Na Zeměplochu si nepotrpím, ale jsem moc rád, že jsem se k tomuhle nechal přesvědčit.

26.08.2018 5 z 5

Dopisy Johna Lennona Dopisy Johna Lennona John Lennon

Faktická část knihy mi přišla velmi zajímavá. Bohužel většina dopisů je pro nás, kterým nebyl dopis určen, naprosto bezobsažná (a značná část z nich je o ničem i pro adresáta) a hodně z těch dopisů, ze kterých se člověk skutečně i něco dozví, je bohužel vytržena z kontextu, chybí druhá strana pohledu na věc (byť se autor knihy snaží o jeho objasnění). Takže dopisy samotné přináší knize jen velmi málo. K nákupním seznamům se radši nebudu vyjadřovat.

15.04.2018 2 z 5

Jak jsem se stal hlupákem Jak jsem se stal hlupákem Martin Page

jednoduchý přímočarý humor, který nikoho neurazí, ale ani nijak výrazně nepobaví. Místy úsměvné, místy dokola opakuje jako kolovrátek

12.12.2017 2 z 5

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Tenhle díl je o něco slabší a zmatenější, než většina ostatních příběhů, ale i tak je to výborné čtení, protože ta série je zkrátka vynikající

01.12.2017 5 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Knížka byla koncipována tak, aby vyplnila mezery mezi hrami KOTOR 1 a KOTOR 2 a mezi Kotor 2 a The Old Republic. Asi tím udělá radost hráčům, kteří se tak dozví, co se dělo s jejich oblíbenými postavami, ale na knížce je bohužel dobře vidět, že jde jen o výplň jiného příběhu. I když mám toto universum rád a hry jsem hrál, tahle knížka mi přišla jako jedna z nejslabších.

10.11.2017 2 z 5