Forest66 Forest66 komentáře u knih

Tajemství Chimneys Tajemství Chimneys Agatha Christie

Dobrá klasická detektivka, na Christie i docela vtipná, to mě mile překvapilo, jsem u ní zvyklý spíš na vážnější notu. Je trochu snazší na řešení, ale vůbec jí to neubírá na přitažlivosti nebo zajímavosti

13.10.2021 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Příběh s velice zajímavou atmosférou a celkem uvěřitelným nádechem tajemna. Nepřehrává. Příběh hezky utíká, nezahlcuje se zbytečnostmi a díky kratším kapitolám se knížka četla moc dobře

09.03.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Celkem slušně vykreslenou atmosféru ponurosti bohužel kazí nedostatek napětí a vleklý obsah. Říct děj by bylo silné slovo. Výsledek je spíš než co jiného depresivní kniha, kterou jsem dočetl jen díky značné umanutosti. Po podařeném Kříďakovi velké zklamání

28.11.2020 1 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

O postavách si nejsem sice úplně jistý, co si mám myslet, ale příběh výborný. Celou dobu jsem si říkal, že tentokrát je to řešení nějaké snazší, ale zase mě Bolton dostala :-)

17.09.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

I když není tak dobrá jako Kukačka, je to stále velmi dobré pokračování. I když delší, než by se patřilo

06.06.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Ta zápletka tentokrát dost pokulhávala, ale i tak byl knížka čtivá a zábavná. Těším se na pokračování

17.02.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jsem z toho dost zklamán. Čekal jsem, že když to psal Gaiman, tak to bude vtipné, ale v celé knížce jsem napočítal jen jeden vtipný moment. Co se samotných příběhů týče, nemá to žádný řád, žádný smysl, žádné napětí.

05.09.2018 1 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Vynikající detektivka ze soudobé Británie s krátkou poválečnou dějovou linkou. Poutavý a plynulý děj, který člověka hned od počátku chytne a druhou polovinu jsem přečetl velmi rychle. Těším se na další knihu tohoto autora. Pokud nevíte, co dát k vánocům fanouškovi britské detektivky... ;)

19.08.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Uznávám, že příběh je dobře vymyšlený, motiv vražd zcela neotřelý a hlavní hrdina...no, určité výhrady mám, ale vcelku jsem si ho oblíbil. Za co ale musím strhnout aspoň 2 hvězdičky je délka! Celá kniha by mohla být klidně poloviční, aniž by tam něco důležitého chybělo. Zkrátka příliš mnoho zbytečného balastu, který s příběhem nijak nesouvisí (což je ale obecně autorův nešvar).

22.11.2017 3 z 5

Biggles: Černý kondor Biggles: Černý kondor William Earl Johns

Nedělám to často, ale zase jednou musím strhnout body za nekvalitní překlad. Takhle prostě čeština nevypadá, takhle šroubovaně nepřekládají ani Shakespeara, natož dobrodružný román.
Příběh sám o sobě zajímavý a čtivý s jen malým množstvím hluchých míst. Kazila to jen ta práce s textem na úrovni strojového překladu

07.04.2024 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Na plný počet tahle série asi nikdy nebude, ale bylo to mnohem lepší, než předchozí díl

19.03.2024 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Původní trilogie se mi moc líbila, takže jsem se na Vlka těšil, jenže ve výsledku jsem tak otrávený, že ani nevím, jestli chci ten poslední díl vůbec číst. Co se na tom povedlo je klasicky případ. Ten byl zajímavý a dobře vymyšlený. Bohužel mnohem víc se toho nepovedlo :( Autor se neustále odchyloval od tématu a ztrácel se v nesmyslných vzpomínkách jednotlivých postav, které neměly (ty vzpomínky) vůbec nic společného s aktuálním děním, příběhem, prostě otravný balast. střihy mezi myšlenkami nebo přecházení mezi přímou řečí (mimochodem často ani nebylo poznat, kdo zrovna mluví) a myšlenkovými pochody, připomínali ze všeho nejvíc tourettův syndrom.
Doufal jsem, že když se to bude odehrávat v minulosti, nebudu muset přetrpět vzpomínky na Sigrid a babičku, ale bylo to snad ještě horší, než dřív.

03.03.2024 2 z 5

Zpěv Sirény Zpěv Sirény Val McDermid

Knížka má zajímavou zápletku, ale hrozné zpracování :( Rozhodně se nejedná o detektivku, v knížce je sice hromada policistů, ale nikdo za celou dobu nic nevyšetřil. Ani thriller bych to nenazýval, protože všechny události jsou v podstatě předem známé, takže o napětí se nedá mluvit. Je to takový deníček vyšinutého individua, proložený vzájemnou interakcí nepřesvědčivých postav. Hrozně mě rozčilovalo celou knížku, že všechny prezentované, "zjištění", "stopy" a "dedukce", jsou z 90% naprosto vycucané z prstu a zcela nepřesvědčivé.

12.01.2024 2 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Myšlenka jako taková je celkem zajímavá. Zpracování poněkud pokulhává. Vyprávění je vleklé a velmi tunelově se valící vytyčeným směrem, nechávajíc kolem sebe spoustu logických chyb a nesmyslů.
Slyšel jsem rčení, že "jen pár lidí nic nedluží své reputaci" a Asimov je zářným příkladem, jak pověst dalece převyšuje kvalitu autora. Audiokniha se dala docela dobře odposlechnout. Tištěnou knihu bych pravděpodobně nedočetl

30.12.2023 2 z 5

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Je mi záhadou, jak mohl stejný autor, který napsal případy Lincolna Rhyma a Kathryn Danceové napsat sérii o Rune. Ale to, co z něho vypadlo tentokrát, to jsem si nedovedl ani představit. Tak povrchní a iracionální škvár, bez špetky napětí a plný nesmyslů jsem už dlouho nečetl. Kdybych nechával knihy nedočtené, tohle by rozhodně byla jedna z nich

14.09.2023 odpad!

Menší zlo Menší zlo Timothy Zahn

Rozhodně dobré a důstojné zakončení trilogie. Na múj vkus trochu moc neuzavřených osobních příběhů, ale třeba se Zahn do Chaosu ještě někdy vrátí

25.12.2022 4 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Ne úplně marné, ale ani nijak zvlášť originální ani napínavé. Jedna ze slabších Deaverových serií

23.10.2022 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Můžu říct, že mě pachatel opět pěkně překvapil :) Ale jak řekl Sherlock Holmes: Vyloučíte-li vše nemožné, to co zůstane, byť sebenepravděpodobnější, musí být pravda

04.08.2022 4 z 5

Naprosto cizí Naprosto cizí Megan Miranda

Napínavý příběh s nečekanými zvraty a to už jsem toho přečetl tolik, že mě hned tak něco nepřekvapí :) Zvlášť konec mě docela překvapil. Ale přesto, že se mi knížka líbila, nějak jsem měl problém se dlouze začít.

28.09.2021 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Jako rozhodně to není horor, spíš taková pochmurná pohádka, takže kdo očekával horor...smůla. I když je to rozhodně dlouhé, nebylo to špatné, autor má rozhodně fantazii a pořád se tam něco dělo. Jen ten konec byl už takový hodně zmatený a nejasný

09.09.2021 3 z 5