Florindela Florindela komentáře u knih

Maigret u koronera / Maigretovy paměti Maigret u koronera / Maigretovy paměti Georges Simenon

Dobře napsané. I ty paměti nakonec. Spousta věcí pak dává smysl, nebo se na ně dá pohlížet v jiném světle. Už není jen románovou postavou, ale běžným smrtelníkem.

06.10.2019 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Mně se to líbilo. Pohodové, nenáročné čtení... Zlepšila mi náladu.

06.10.2019 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Moc jsem ji chtěla přečíst a přečetla. Trochu fantasy, není to právě můj šálek čaje. Ale příběh pěkný.

06.10.2019 4 z 5

Hotel Portofino Hotel Portofino J. P. O'Connell

Moje pocity po přečtení knihy jsou poměrně rozporuplné... Od začátku knihy, v každé oddělené části kapitoly, přibývají do děje nové osoby. Podobnost jmen mě nutila se neustále vracet na začátek a ujasňovat si, kdo je kdo. Celý děj knihy se vlastně odehrává během tří týdnů, proto se o spoustě postav nedozvíme nic o jejich minulosti, případně pouze v náznacích, takže je o to těžší pochopit jejich pohnutky, jednání i chování. Konec je v podstatě useknutý (tři týdny v hotelu končí) a překvapující. Jako by to mělo mít další díly...
Vím že je natočený seriál pod stejným názvem, neviděla jsem ho, ale mám pocit, jakoby kniha byla napsaná až podle scénáře. Tak neosobně, nemastně, neslaně...

17.08.2023 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

(SPOILER) Nevím... V porovnání s Cizinkou byl tento díl slabý... děj se příšerně táhl, nemělo to spád a jiskru jako Cizinka. Přišlo mi, že autorka je placená od stránky, jinak přece není možné, aby děj takto natahovala.
SPOILER
Nemůžu si to odpustit, ale pokud přečtu 950 stránek, tak na ně mít názor prostě musím. Takže divoký Skot z drsné skotské vysočiny a najednou ve Versailles? Přerod v uhlazeného úředníka a účetního, spolu s Claire účastnícího se večírků a plesů u Ludvíka? Neee.... Nechce se tomu věřit. Autorka nás zkouší... A pak najednou návrat zpět do Lallybrochu a pak najednou do války..?? Při rychlosti tehdejšího cestování, no nevím jak by to všechno stíhali. A co jedli a kde spali a kde se myli? To je prostě přeskočeno. Nicméně podrobné popisy hnisajících a amputovaných končetin i jiných částí těl z nemocnice v Paříži jsou nechutně detailní. Začátek i konec knihy se odehrává v roce 1968, to znamená, že Claire žije už 20 let v současnosti a vzhledem k tomu, že existují další díly knihy, tak asi zase bude přecházet v čase. V současnosti se mi zdá ještě méně sympatická než v historii. Následující díl se jmenuje Mořeplavec. Nejsem si jistá, že to ještě budu číst. Způsob psaní autorky už jsem z obou prvních dílů poznala a asi nás čekají nekonečně dlouhé popisy toho, jak je Jamiemu špatně a jak trpí, potažmo co a jak zvrací, neboť jak jsme se dozvěděli v tomto díle, trpí mořskou nemocí jen při pohledu na hladinu rybníka, kde plave kláda.
Seriál jsem neviděla a vidět se nechystám.

30.10.2022 3 z 5

Tělo a duše Tělo a duše Marcelle Bernstein

Zajímavý a netradiční příběh, velmi dobře napsaný. Nejenom že se člověk dozví, jak to chodí v takovém uzavřeném řádu, ale i o důvodech, proč mladá dívka do něj vstoupí a také co si prožije za trápení, když začne o svém dávném rozhodnutí pochybovat. Přitom je kniha napsána velmi čtivě, rozvíjí se zde i romantický příběh, byť jsou přítomny i dramatické okamžiky... Stojí za přečtení.

05.03.2022 5 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Skvělé vyprávění o Itálii, typických Italech, jejich zvycích, mentalitě, svátcích i všednodennosti. Mám tyto náhledy do jiných národů moc ráda.

05.03.2022 5 z 5

Co jsem ti udělala? Co jsem ti udělala? Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je pro mě vstupenka do minulých časů. Oddechová, nenáročná, s dobrým koncem. A to mám ráda.

Co skrýváš v srdci? Co skrýváš v srdci? Hedwig Courths-Mahler

Bratrova žena Bratrova žena Hedwig Courths-Mahler

A přece jest štěstí A přece jest štěstí Hedwig Courths-Mahler

28.09.2021

Dcera druhé paní Dcera druhé paní Hedwig Courths-Mahler

Tajemství zámečku Tajemství zámečku Hedwig Courths-Mahler

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Knihu mi půjčila tchýně, jako svou velmi oblíbenou.. Do mých top nebude patřit, četla se mi těžce, některé pasáže jsem jen rychle přeletěla. Na druhou stranu mi poskytla zajímavé historické informace, jak se to ve Španělsku vlastně mlelo a vyvíjelo.

23.06.2021 3 z 5

Láska v knihkupectví Láska v knihkupectví Annie Darling

Taková oddechovka... hodně předvídatelný děj...

23.06.2021 3 z 5

Golfové paničky Golfové paničky Leonie Fox

Přemýšlím, jak začít... mažu to už po čtvrté... Kniha je současná, i když vlastně jakoby z jiného světa, ze světa profesionálního golfu. Jenže tady snad vůbec nejde o sport. Překvapivě, ač je děj čím dál víc nadupaný sexem, tak události mají spád. Trochu zlomyslně jsem ji přibalila babičce do knížek k přečtení - a dnes jsem zjistila, že je do ní zažraná. Takže opravdu stojí za to.

16.01.2021 4 z 5

Starostovic Mařenka Starostovic Mařenka Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je vstupenka do minulých časů. A to mám ráda.

11.12.2020 5 z 5

Hrdá Ruth Hrdá Ruth Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je nejlepší oddechovka a cesta do minulých časů.

11.12.2020 5 z 5

Francouzské hodokvasy Francouzské hodokvasy Peter Mayle

Skvělá kniha se skvělou atmosférou od mého oblíbeného spisovatele. Čtení u mne spouštělo touhu jít si nalít skleničku vína a dát si k tomu cokoliv dobrého.

04.09.2020 5 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Druhá v pořadí od této autorky a maximální spokojenost. Kniha je dobře napsaná, myslím, že bych členkou této mafie chtěla být taky.

09.08.2020 5 z 5