Florindela Florindela komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Když jsem před dvěma lety náhodou navštívila skutečný šikmý kostel, měla jsem to štěstí, že jsem tam potkala naprosto skvělé průvodce, kteří mi povyprávěli spoustu z historie toho místa a zaniklé Karwiné. Když vyšla kniha, musela jsem ji prostě mít. Četla se jedním dechem, moje fantazie mě unášela do tehdejších hornických kolonií, a hlavně, i když jsem obyvatelka Slezska, přinesla mi spoustu nových historických informací. Skvělé. A doporučuji všem.

28.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle je opravdu silný příběh. Chytlo mě to a četla jsem, kdykoliv to šlo. Ovšem někde uvnitř pořád hlodal červíček, že už to stačí, dál nečti, bude to smutné... bála jsem se, kdy dojde na popis období holokaustu, znám se, pak z toho nespím. Je to ale moc dobře napsané, ten příběh se postupně skládá, vyvíjí, všechno do sebe začíná zapadat... Nakonec jsem přečetla až na jednu pasáž všechno. Nedokázala jsem přečíst, co předcházelo odjezdu z Terezína. Knihu doporučuji, je skvěle napsaná.

17.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po přečtení prvního dílu jsem hned navázala druhým. Nedokázala jsem se odtrhnout, protože kniha je psaná velmi poutavě. Bydlím ve Slezsku a spoustu historických událostí jsem nevěděla. Ve škole nás to neučili, evidentně se nebylo čím chlubit. A protože tchán je bývalý havíř, staly se obě knihy vděčným tématem našich rozhovorů. Autorce děkuji a netrpělivě čekám na třetí díl.

28.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krásné čtení. Pohlazení pro duši.
P.S. Nevytrhla jsem ani list

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Krásný příběh. Začátek mě trochu znejistil, jestli to není příliš velká přímočará slaďárna a lovestory, ale po pár stránkách se to rozjelo. Četla jsem zase do noci a neuměla se odtrhnout. Skvělé!

16.01.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemný příběh, pozitivně laděný, i když tuším, jak to celé dopadne, stejně jsem zvědavá jakou zápletku autorka použije. Píše hezky, jsem spokojená.

21.11.2021 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Příběhy Rychlých šípů - v dětství hltán každý komiks, který se tehdy dal sehnat, a v dospělosti jsem tu knihu prostě musela mít. Přečtena mockrát, a nikdy neomrzí.

28.09.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Tajemný, hororový příběh, ale pro mě realističtější než Aristokratka. Ano, bála jsem se. Ale dočetla. Někde mezi nebem a zemí něco bude...

04.09.2020 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Moc dobře napsaná kniha, zasazená do skutečných dobových událostí i tehdejší Prahy. Já jsem vraha v průběhu četby neodhadla, proto jsem na konci byla docela překvapená. A chci další díl!

12.12.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Skvělé. Je to můj oblíbený zpěvák a i kniha je napsaná čtivě. Žádný suchý životopis.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem neviděla, knihu mi půjčila snacha, že prý je to dost dobré.... No - je to skvělé! Chytne a nepustí. Četla jsem pořád a pořád, příběh je napínavý, autorka umí vtáhnout do děje tak, že jsem slyšela řinčení zbraní, cítila zimní chlad i teplo z krbů, za každým rohem očekávala skotského válečníka. Co mi vadilo, tak fotka hlavních hrdinů na obálce. Jak už jsem zmínila, seriál jsem neviděla, ale jsem přesvědčená, že podle popisu v knize Jamie takhle opravdu nemohl vypadat...

28.09.2021 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Pěkný příběh z Paříže, vánoční atmosféra z něj moc nedýchala, ale to ani nevadilo, konec hodně dobrý až trochu naivní... nemyslím že se "to" dalo stihnout... Možná jen přemýšlím po česku... Dobře se to četlo, i když v úvodních kapitolách mi docela vadilo autorčino neustálé přirovnávání podobností k někomu či něčemu.

29.06.2020 4 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Ta kniha je evidentně psaná o mně a o mém sousedovi z osady. Naprosto skvělá!

06.12.2019 5 z 5

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Krásné a milé čtení na deštivý večer. Čapek mě jako obvykle nezklamal.

01.05.2020 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Knížka, u které se vždycky musím smát nahlas. Jinak to nejde. Naprosto skvěle napsaná, opět jsem ji vytáhla z knihovny a opět pobavila.

08.01.2020 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Líbila se mi. Prostě jsem ji musela mít ve své knihovně. Překvapilo mě, jak je kniha útlá, ale dějem nadupaná. Tak teď ještě na vlastní oči to divadelní představení...

18.10.2019 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Krásný silný příběh. Prožíváte to, až naskakuje husí kůže. Fandíte. Chtěli byste být na místě Aurelie, ale ne na místě její babičky. Skvěle napsaná kniha.

04.08.2022 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Líbilo se mi. Návrat zpět do dětství, do doby, kdy se pobíhalo venku a pokřikovalo na rodiče pod okny, do doby kdy tady ještě byli babi s dědou... Jsem spíše ve věku rodičů spisovatelky, takže už mám na co vzpomínat... Kniha je moc příjemná, pohodová, cítím z ní úctu k předkům. Stojí za přečtení a za prohlížení.

05.04.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Za mně lepší než Pekárna v Brooklynu... asi víc tíhnu k francouzským romancím. Příjemné čtení, u kterého mě intenzivně pronásledovala imaginární vůně čokolády, karamelu, vanilky...

20.02.2022 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh, který se klidně mohl stát, a neskutečně mě bavil. Kniha je dobře napsaná, takže jsem četla a četla... a na konci litovala, že už je konec. Myslím, že od této autorky si ráda přečtu i další knihy.