FishMac FishMac komentáře u knih

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Čekal jsem pohádku pro děti a toho jsem se trochu bál ale dostal jsem velmi příjemné fantasy dobrodružství s ponurým a tajemným nádechem. Ta zima byla skoro až hmatatelná !! :-D Nenáročné čtení, které potěšilo....Snad bude další díl :-)

20.08.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Hodně fajn oddychovka :-) Kniha se čte skoro sama, děj odsýpá, není čas na hluchá místa a co je důležité, zajímá vás jak to celé dopadne. :) Líbil se mi postupný vývoj hlavní postavy (Emmet), který ze začátku nepůsobil zrovna jako hrdina, co by mohl utáhnout celou knihu - obyčejný kluk, který dostal šanci zvednout se ze samého dna a dosáhnout něčeho velkého. Ale tím jak stránky plynou, vidíme Emmeta sebevědomějšího, silnějšího a v mnoha chvílích rozpolceného... zbytek postav jsou taky fajn, každá je unikátní a bude vás bavit.... za mě spokojenost - napínavá jednohubka, která Vás svým světem navnadí na druhý díl :-)

14.08.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Super, vše podstatné už tu psali uživatelé podemnou. Jen malá poznámka nebo spíš rada, knihu nečtěte s velkými odstupy (dny), kazí to atmosféru a, specielně u této knihy, zážitek! :-) není to tak úplně odpočinkové čtení ...BTW. Doporučuji !!!!

01.08.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi zajímavá kniha. Sice je psaná spíše pro mladší jedince ale i tak dokáže, staršího čtenáře zaujmout hlubokými úvahami o životě a smrti, jak ubíjející může nesmrtelnost být, nebo jak by se změnilo lidské vnímání života ve světě, kde neexistují nemoci a neduhy spojené se stárnutím atd...prostě "perfektní" svět. Chytlo mě to ! dávám 4 a půl hvězdy ...plný počet si nechávám pro druhý díl !! :-P

27.05.2019 4 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Owen a spol. jsou konečně zpět!!! I když je tento díl víc upovídaný a má pomalejší tempo, pořád se jedná o skvělou, nahláškovanou zábavu, tak jak to máme rádi !! Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování, jelikož tento díl je spíše takovým můstkem k věcem příštím.....a podle všeho to budou věci VELKÝ !!! :-P

14.03.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Petra Stehlíková si jednoho dne řekla "Zahraniční autoři? Pff, ty si namažu na chleba.." :-D a tak se zrodil sebevědomý, maximálně čtivý, parádně promyšlený fantasy/sci-fy příběh, před kterým musím smeknout klobouček... po dočtení jsem si zašel koupit druhý díl...jakmile vás Naslouchač chytne, pustí Vás až na samotném konci ! :-) *****

06.09.2018 5 z 5

Nemesis Nemesis Larry Correia

Hmmmm to byl nářez !! Hodně nasranej Franks, kupa mrtvol, hlášky, pár starých známých...prostě opět zaručený recept na parádní akční jízdu !!

22.10.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první "Nesbovka" a detektivka celkově. A musím říct, že to bylo skvělé čtení, napínavé, spousta zvratů, psané čtivě a s lehkostí. Harry je sympaťák a určitě se si jeho další případy nenechám ujít :-)

24.09.2017 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Příběhově maličko slabší než předešlé díly ale pořád je to obrovská porce zábavy!! Přesně knižní série, kterou by jste chtěli vidět na velkém plátně...Akce střídá akci, všichni trousí drsný hlášky, spousta potvor, krev a humor...to prostě CHCEŠ !!! Za mě opět plný počet a jde se do knihkupectví pro další díl :-D

04.09.2016 5 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Parádní trilogie !

23.06.2016 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Plnohodnotné pokračování, které neopakuje předchozí díl a krásně rozvíjí skvěle vymyšlený svět, který je plný napětí, nečekaných zvratů a dáva přičuchnout k tomu, že v dalších dílech to už bude opravdu zajímavá a propletená jízda... !!! Postavy jsou, opět, skvěle napsané, jejich vývoj je zřetelný (hlavně u Paige) a žádná z nich tu není bezůčelná...kniha se četla rychle, dialogy měly hlavu i patu a lehce detektivní zápletka tomu dávala šmrnc.....hlavně se člověk dozví více o Scionu, ostatních sektorech a jejich vidopánech/paních atd...Hodně jiné než předchozí kniha s velkým příslibem, že další díly prostě budou bomba :-)

12.04.2016 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Earl Harbinger je prostě frajer o tom žádná...Parádní příběh, masitá porce akce a kulervoucích momentů jako vždy...miluju tématiku s vlkodlakama a prohloubení jejich mytologie, ta je zde popsána čtivě a hodně zajímavě...vše prostě klape párádně..ALE malinko mi, ze začátku,vadilo, že kniha není psaná v ICH-formě jako předešlé díly, proto se mi četla trošku hůře než jak jsem byl zvyklý. Absence staré party mi úplně nevadila, jak jsem psal Earl je frajer jak cíp ale přeci jen mám radši Owenuv humor a kompletní sestavu....Každopádně pořád je to rychta jak se patří!!! u dalšího dílu zduř :-P

09.03.2016 5 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Opět originální, neskutečná porce fantazie, napínavé, dospělé a opět hořkosladké jako první díl ale zároveň tak jiné... kdo má rád fantasy, které vybočují z klasických kolejí žánru, rozhodně sáhněte po této sérii....třetí díl bude mňamóznííí :-P

22.12.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

"Co by se dělo, kdyby dospělý Harry Potter začal pracovat u policie".. věta, která se píše na obalu knihy, mně maličko znepokojila v tom, pro koho bude kniha vlastně určena...Naštěstí hned na prvních stránkách je jasně ukázáno, že do bradavic nepojedeme :-P Kniha je psána z pohledu Petera Granta, který pro vtipnou hlášku, popis nebo úsměvné přirovnání nejde daleko...díky tomu má kniha jakýsi pozitivní nadhled, ikdyž je místy příběh docela drsný a krvavý.... postavy jsou hodně fajn, ať už se jedná o různá božstva, čaroděje nebo obyčejné policejní důstojníky...někteří si neberou servítky a nejdou pro sprosté slovo daleko ;-) Příběh je od začáku zajímavý, rychle mě vtáhl a zajímalo mě vyšetřování, jak funguje magie atd...bohužel uprostřed se kniha stala docela překombinovaná a já se ztrácel v příběhu a postavách, ani pořádně nevím zda sem finální rozuzlení správně pochopil :-D Někdy mi vadilo, že hlavní postava, zbytečně odbočuje od příběhu a nechává se pohlcovat zbytečným popisováním, něčeho co mohl shluknout do jedné nebo dvou vět... kniha se četla příjemně a i přes některé nedostatky, mi autor ukázal zajímavý svět a ještě zajímavější postavy, u kterých se nemůžu zbavit pocitu, že o nich chci vědět mnohem víc ! :-) Btw. na netu jsem četl, že první kniha je nejslabší. Další díly kvalitou rostou..takže naschle u druhého dílu :-P Za mě silné tři hvězdy!

03.10.2015 3 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Akce, hlášky, nasraný trpaslíci, zase akce , a totálně boží agent Franks !!! Chcete to a chcete to hned!! :-p

24.09.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Velká reklamní masáž, že se jedná o novou ságu řadící se po bok Harryho Pottera, přirovnání spisovatelky S.Shannon k J.K.Rowling atd, ve mě vzbuzovali spíše pochyby v podobě svezení se na úspěšném jméně.. Přesto jsem si knihu pořídil a....byl jseml mile překvapen!! :-P Rozhodně se kniha nedá srovnávat s čarodějnickým učněm, ptž příběh je naprosto o něčem jiném, žádné vykrádání ale plnohodnotný originální svět promyšlený do sebemenšího detailu... začátek je lehce chaotický ale účelně...po nějakých sto stránkách pochopíte jednotlivé výrazy a zákonitosti světa, který vás pohltí...v rámci young adult literatury je to poměrně drsný svět, kde se s postavami jedná jako se zvířaty, nasílí prováděné na lidech je zde popsáno v celku detailně a celkově syrovost sama mě docela překvapila...samozřejmě opět rámci žánru :-P je to dobře vymyšlené, chytlavě napsané, postavy jsou sympatické a chovají se ve velké většině logicky , za to velké plus! Spousta věcí byla načrtnuta a bude vyřešena dalších dílech a nebojím se říct, že tento svět bude obrovský a sedm knih nebude jen natahovaná vata :-) Jsem hodně zvědavý na filmové zpracování ! těším se na druhý díl

13.09.2015 4 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Skvělá fantasy plná bizarních monster, sympatických postav a hlavně úžasně vymyšleného světa, kde vše ožívá a nutí vaši představivost pracovat na 150% ...Z prvu moderní pohádka, která se postupem času stává temnější, dospělejší, špinavější...nevím k čemu toto dílo přirovnat ptž je to natolik originální svět, který vás okouzlí a zanechá pochmurné až lehce depresivní pocity zároveň ... dostalo mě to! doporučuju všem co si rádi přečtou temnější fantasy, která se liší od všech ostatních YA knih.... Těším se na další díl !!

05.09.2015 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Na doporučení jsem vyzkoušel první díl ze série Lovci Monster a musím říct...Ku*va nááářez !! Od začátku dokonce jedna velká jízda plná krve, hlášek, drsnější mluvy a parádních postav! Už od první kapitoly se jede pěkně z ostra. Akce je popsána neskutečně detailně, energicky, takže se v mžiku přesunete do bitevní vřavy a nakopáváte zadky upírům, démonům, vlkodlákům a dalším šmejdům společně s hlavními hrdiny! Dialogy mezi postavami jsou parádně napsané, správně drsné a vtipné :-) Vynikající záležitost! Boj o osud světa nikdy nebyl tak nasranej! :-D

05.09.2015 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Opět čtivé, děj odsýpá, je to akčnější a zajímavější než první díl a to díky změnám prostředí a tomu, že tentokrát je to psáno z pohledu obou bratrů...autorka přitvrdila, vývoj postav byl ve většině případů zajímavý ale stále mi tam chybělo něco, co by mě donutilo bát se o hlavní hrdiny, být v napětí.. kniha určitě stojí za přečtení a já se těším na další autorčiny počiny, kde už se konečně dočkám té povolené uzdy :-)

01.09.2015 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Hmm, tak tady jsem na půli cesty... mám rád post-apo tématiku a autorka místy přispěla něčím novým v tomto žánru...ale tak nějak tomu chybělo více napětí, škoda, že tady se nešlo více na dřeň, víc emocí, dramatu... Postavy jsou celkem sympatické ale občas jejich chování neodpovídá jejich věku a proto je to méně uvěřitelné...Začátek slibuje velké věci, akce je rozehraná hned na prvních stránkách, seznamování s postavami není špatné ale prostřední část je více méně sterilní, ničím vyjímečná....až konec opět nabere zajimavý směr...Kniha není nudná, čte se v podstatě sama, styl psaní je příjemný, děj odsýpá...jen bych příště víc zatlačil na pilu! I tak jsem zvědavý na další díl, tam už by to mohlo být zajímavější...alespoň konec první knihy tomu naznačuje...za mě 3 a půl hvězdy :-)

19.08.2015 3 z 5