Fenixik Fenixik komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Kniha mě nadchla. Přečetl jsme ji na mé poměry hodně rychle a to už je říct. Můžu jen doporučit. Autor umí vtáhnout do příběhu a držet čtenáře v napětí. Uvidíme co přinese druhý díl.

23.12.2017 5 z 5

Válečná lest Válečná lest Vladimír Šlechta

K této knize jsem se dostal asi rok po dočtení trilogie Gordonova země. A byla pro mě milým překvapením, které mi ukrátilo dlouho chvíle při letním cestování. Knihu můžu dopořučit je čtivá a ukazuje se, že panu Šlechtovi jdou povídky lépe než celé romány.

19.11.2017 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Čekal jsem od celé serie trošku víc. První díl byl skvělý, druhý jsem sotva dočetl a poslední díl jsem četl už jen z povinosti. Kniha má i svá světlá místa. Oceňuji použití husitského stylu boje s vysvětlením v závěru knihy.

02.08.2017 3 z 5

Ploty z kostí Ploty z kostí Vladimír Šlechta

První díl serie Gordonova země mě osobně bavil mnohem víc. Proto jedna hvězda dolů, ale i tak dobrá kniha.

24.01.2017 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha má hodně zdlouhavý začátek příběhu, kdy dlouho nevíte jakým směrem se příběh bude ubírat. Zato konec je dle mého názoru dobrý.Určitě si přečtu další dvě pokračování trilogie Havraní kruhy. Jen těch myšlenek postav bych tam snesl méně.

06.08.2016 4 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Hodnotím s odstupem cca půl roku. Kniha nebyla špatná, měla celkem spát. Určitě přečtu i poslední díl.

13.12.2021 4 z 5

Na ryby podle kalendáře Na ryby podle kalendáře Milan Tychler

Kniha mě bavila, je bohatě protkaná fotografiemi a dobrými radami. Mám rád pana Tychlera pro jeho přístup k rybaření. Za mě kniha pro každého rybáře, který má radost z každého úlovku a nezaměřuje se jen na jeden styl chytání. Na dlouhé zimní večery ideální kniha, která si zasloužila stále místo v mé knihovně.

08.09.2021 5 z 5

Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Vladimír Šlechta

Jelikož se tato kniha nedá momentálně nikde zakoupit dostala se mi do ruky až po přečtení Krvavého pohraničí, Kukaččích mláďat a Zimy v Thonnierice. Bylo zajímavé sledovat jak to vlastně vzniklo a jaké pohnutky vedly Thompsona k jeho činům. Musím říct, že si mi víc líbí děj a styl, kterým psal Šlechta předtím než kam se dostal se svými nejnovějšími knihami z pohraničí.

29.03.2021 5 z 5

Prstenec singularity Prstenec singularity Paul Melko

Příběh nebyl vůbec špatný. Neustálé změny prostředí se mi líbily. Jelikož jde o můj první SF román i tak mi v knize něco chybělo nějaký nečekaný zvrat. Tak snad příště.

08.08.2020 4 z 5

Příkazový řádek v Linuxu Příkazový řádek v Linuxu Pavel Kameník

Knihu jsem si pořídil, protože jsem se chtěl naučit základní a efektivní práci s příkazovým řádkem v systému Linux. A svůj účel splnila. Stručné jasné příklady základní práce s příkazovým řádkem až po specifická řešení. Pro mě ucelený zdroj informací, který si udrží místo v mé knihovně.

15.03.2019 5 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

K Matějovi jsem se dostal, někde na FB úplnou náhodou až když se vracel zpět do Hodonína. To téma objetí světa na kole a v kajaku mě zaujalo natolik, že jakmile bylo možné přeobjednat tuto knihu vůbec jsem neváhal. A právě proto jsem ani nečetl jeho blog, ale jen se těšil na jeho knihu. Moc mě potěšilo, že kniha neobsahuje žádné obrázky a tak mohla moje představivost pracovat na plné obrátky. Celkové se mi líbil styl jakým je kniha napsaná a hltal jsem každý kilometr jeho cesty. Závěr knihy je poetický a to mě potěšilo. Knihu naprosto doporučuji, všem těm kdo rádi cestují ať už to ve své fantazii nebo v reálném světě.

16.10.2018 5 z 5

Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Soumrak templářů – Hledání svatého kříže Tony McMahon

Kniha nebyla špatná, ale stále mi tam něco chybělo co by mě více vtáhlo do příběhu. Čekal jsem nějaký nečekaný zvrat, který bohužel nepřišel. Ale i tak si myslím, že si kniha najde své čtenáře, kteří budou spokojení.

03.01.2018 3 z 5