Felidae Felidae komentáře u knih

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Naprosto skvělá kniha - úžasný příběh, skvostný jazyk, emoce, které jsou skutečné a pravdivé.

28.02.2018 5 z 5

Jacob se odhodlá milovat Jacob se odhodlá milovat Catalin Dorian Florescu

Literární poklad. Nebude se opakovat s hodnocením, jen si trochu povzdechnu - proč je mezi překladovými díly, tak málo podobných skvostů? Stačí se podívat na každotýdenní přehled vydaných "knih"... Nakladatelé, myslete na nás - čistokrevné knihomoly více

22.11.2023 5 z 5

Koniáš kontra Špork Koniáš kontra Špork Jiří Dobrylovský

Konečně neřešíme červenou knihovnu, ale historický příběh, který baví. Ano jazyk je soudobý, ale neuráží a fakta jsou fakta. Pěkně strávené odpoledne u vody.

12.06.2023 5 z 5

Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Ryšavý knihovník a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Další knížka postřehů pana ředitele Bobka, opětovně milá, plná skvělých postřehů.

13.11.2022 5 z 5

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

V současné době víc než povinná četba.

12.06.2022 5 z 5

Rozhovor u Katedrály Rozhovor u Katedrály Mario Vargas Llosa

Skvělý příběh, kompozice, jazyk. Zkrátka tohle není vyprávění, tohle je literatura.

24.08.2021 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Román o Joštovi Lucemburském... Rozhodně velmi zajímavá postava našich dějin, která si říká o literární zpracování. Ale takovou snůšku chyb - jazykových slohových, ale hlavně faktických! To opravdu nikdo nečte knihu, než jde do tiskárny? Např. na Karlštejně je převor jezuitského! řádu?! Pochopitelně se jedná o johanitu.... Dvě hvězdičky jen díky jiným autorovým knihám...

01.04.2021 2 z 5

Světlo ženy Světlo ženy Romain Gary (p)

Nádherný příběh, dech beroucí literatura. Doporučuji

17.02.2021 5 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Nic nečekáš a také nic nedostaneš. Úžasně vyplní čas, když čekáš např. u lékaře.

20.11.2020 3 z 5

Když jsem žila v moderní době Když jsem žila v moderní době Linda Grant

Okolnosti vzniku státu Izrael v přímém přenosu, bez sentimentu a růžových brýlí.

30.09.2020 5 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Velká osobnost našich dějin ve velké době z pera velkého historika. Co dodat? Vřele doporučuji.

13.03.2020 5 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Skvěle a obdivuhodně napsaný historický román o městě Paříži, jejích obyvatelích a francouzských potažmo evropských dějinách. Skládáním chronologických dějinných událostí a rodinných ság dostaneme obraz města světel - Paříže. Jedním slovem skvělé.

10.08.2019 5 z 5

Operace Anthropoid: Epilog. Atentát na Reinharda Heydricha ve světle dobových pramenů. Operace Anthropoid: Epilog. Atentát na Reinharda Heydricha ve světle dobových pramenů. Pavel Kmoch

Skvěle napsaná práce zabývající se "známými" událostmi atentátu na Heydricha. Velmi oceňuji autorovu erudici historika a mohu jen doporučit. Jediná výtka - skvělé rozpitvání událostí by jistě zasloužili i odbojáři a spolupracovníci. Snad v příští odborné práci.

11.07.2019 5 z 5

Krvavý měsíc nad horou Liliavou Krvavý měsíc nad horou Liliavou Josef Špidla

Skvěle napsaný historický román vykreslující malé (Vyškova) i velké (České království) dějiny v letech 1599-1628. Vystupují zde velké postavy - Karel starší ze Žerotína, kardinál František Ditrichštejn, bratři Sarkanderové, Valdštejn, Komenský.... Jediná výtka -trochu bych ubrala moravského nacionalismu...

28.04.2019 5 z 5

Úděl královský Úděl královský Jiří Hanibal

Velmi dobře napsaný román o životě Václava II. Žádné zbytečnosti, plno historických reálií, přesto se čte jedním dechem.

07.03.2019 5 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Zajímavý, čtivý příběh ze Sudet v období 1938-1945. Druhá půlka knížky je lepší, v první části má občas navrch hospodské tlachání, ačkoli hospoda je svým způsobem hlavní postavou příběhu. Nejedná se o žádný literární skvost, ale velmi dobré vyprávění.

03.03.2019 4 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Malý princ a jeho lásky. Úžasný román o životě, láskách a hlavně létání Antoine de Saint-Exupéry. Doporučuji

22.01.2019 5 z 5

Krev nebe Krev nebe Piotr Rawicz

O holokaustu bylo napsáno mnohé, nikdy nebude vše.... Tahle kniha se vymyká - nejde ani o beletrii, ani vzpomínky, ani odbornou publikaci. Básník nevzpomíná, nechává vzpomínky působit na svou duši a ta vypráví. Vypráví neobyčejně lyricky, krutě a přitom ohromně čtivě. Doporučuji

26.07.2017 5 z 5

Probudit lvy Probudit lvy Ajelet Gundar-Gošen

Izraelská literatura je prostě jednička, zrovna jako filmy, seriály. Zkrátka Izrael je nositelem kvalitní kultury. Nakladatelé, prosím, překládejte další díla.

12.02.2024 5 z 5

Splín arcibiskupa Kohna Splín arcibiskupa Kohna Jiří Kamen

Jedna z nejlepších knih za poslední rok, česká určitě.

01.01.2024 5 z 5