Fantasysvet Fantasysvet komentáře u knih

Warren Trinásty a šepkajúci les Warren Trinásty a šepkajúci les Tania del Rio

Warren Trinásty osloví širokú paletu čitateľov. Je rozprávkový. Je dobrodružný. Je rodinný. Je spoločenský. Je strašidelný. Je poučný. Je citovo zafarbený. Je jednoducho taký akurát. Dovolí vám snívať i hrať sa a pomocou jednoduchého príbehu, v ktorom dominuje sila priateľstva, pretože tak to v moderných rozprávkach už chodí, z vás urobí aj lepšieho človeka. A urobí to bez toho, aby vám okato kázal, alebo ťahal popod nos rôzne morálne dilemy či medové motúziky. Veď na to, aby ste v sebe našli silu niečo zmeniť, sa vám stačí pozrieť do zrkadla...

07.01.2018 5 z 5

Stratený zajko v Paríži Stratený zajko v Paríži Diana Mašlejová

Stratený Zajko v Paríži má niečo spoločné s Opicami z našej police či s Jakubom a čarovnou kolobežkou. Hlavným hrdinom je plyšový zajac, ktorému sa podarí stratiť sa v malej posteli v neveľkej hotelovej izbe vo veľmi veľkom meste. A svoj zaujímavý zážitok vám vyrozpráva podobne ako Zuzkin Jakub – pomocou denníkovej formy a vtipnej cestovateľskej horúčky, čo ho zachváti v ten pravý čas!
Stratený Zajko v Paríži dýcha multikultúrnosťou a pokúša sa búrať stereotypy v medziľudských vzťahoch. S pomocou malej plyšovej hračky (dokážu jej rozumieť len zvieratá) vám Diana Mašlejová priblíži kúsok iného sveta. V ňom jazyková bariéra nepredstavuje žiadnu prekážku a inakosť je úplne prirodzená. So Zajkom a jeho novými priateľmi si teda prezriete kúsok z Paríža, spoznáte francúzske móresy, na vlastné oči sa presvedčíte, že všetky nemocnice na svete sú viac-menej rovnaké, a že priateľstvo sa dá nadviazať kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok. Stačí, ak budete stále otvorení novým príležitostiam a nejeden úžasný zážitok si vás nájde sám od seba.

03.01.2018 3 z 5

Jakub a čarovná kolobežka Jakub a čarovná kolobežka Zuzana Csontosová

Najnovšia kniha Zuzky Csontosovej vám pripomenie čosi z Nekonečného príbehu, niečo z Petra Pana, voľačo z Macha a Šebestovej a čo-to z Atramentového srdca. Nie, Zuzka Csontosová nikoho nevykradla, len má rada knihy a nezvyčajné príbehy. Ten o Jakubovi a jeho čarovnej kolobežke, ktorý vydala vo vydavateľstve Albatros koncom minulého roka, má všetko, čo v dnešnej dobe hľadáte: jednoduchú zápletku, bežné dobrodružstvo, normálneho hlavného hrdinu... a predsa ide o knihu, ktorú by ste za žiadnych okolností nemali prehliadnuť.
Tvorba Zuzky Csontosovej ostala verná klasickej autorskej rozprávke. Môžete sa teda tešiť na všetko, čo máte na rozprávkach tak radi – na ich zmyslovosť, hravosť, reálnosť i fantastickosť pri vnímaní a poznávaní skutočnosti. Zuzka Csontosová, tak ako to už raz býva pri nej zvykom, nadväzuje na tradície autorských rozprávok, no zároveň ich šikovne pretvára. Prispôsobuje ich dobe a požiadavkám detských čitateľov, ktorí veľakrát pracujú s ťažkými témami, pretože sa ich bytostne dotýkajú. Aj preto jej Jakub zapadne niekam iba sťažka, hoci, ak by si trošku viac veril, dokázal by si nájsť tých najúžasnejších priateľov na svete!

03.01.2018 5 z 5

Příběhy impéria: Vzpoura automatonů Příběhy impéria: Vzpoura automatonů Kryštof Ferenc

Hry na hrdinov prebúdzajú v hráčoch fantázie, ktoré teraz vďaka vydavateľstvu Mytago môžu konečne rozvíjať i v čoraz obľúbenejšom steampunkovom žánri. Človeka až zamrzí, že tej domácej komiksovej tvorby je stále akosi pomenej. Treba byť preto vďačný za akýkoľvek prínos, navyše, ak sa snaží od toho klasického komiksu trochu odlíšiť. Vzpoura Automatonů preto nemusí predstavovať len komiks snažiaci sa upútať pozornosť na Príbehy impéria, ale aj posun vpred, iskričku nádeje a chuti predstavovať príbehy v tej najvizuálnejšej forme. Zo samotného príbehu vám toho schválne beztak veľa neprezradím, veď najlepšie aj tak urobíte, keď sa proti tikajúcim strojom postavíte sami. Pevne verím, že tak zahoríte zvedavosťou a Vzpourou Automatonů podporíte domácu komiksovú tvorbu, ktorá predstavuje súkolesie nevyužitých možností, vyjadrení a chutí.

16.12.2017 3 z 5

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Rebecca Marie Chambers

Stejně jako se Rosemary seznamuje s jednotlivými členy posádky Poutníka, také čtenář postupně odhaluje universum Galaktického Společenství a jeho historii. A právě tady zaznívají ty temnější tóny, které jsou protiváhou přátelské tváře knihy. Zde se autorka věnuje takovým tématům, jako jsou xenofobie nebo náboženský fanatismus. Což je v dnešní době na místě.

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu je však v první řadě nádhernou oslavou přátelství. Možná na někoho bude působit až příliš sluníčkářsky, ale příběhů kde se všechny problémy řeší klackem, těch máme ažaž.

16.12.2017 4 z 5

Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Deadpool versus S.H.I.E.L.D. Brian Edmund Posehn

Čtvrtý díl Deadpoola se nese ve znamení akce, drsnými scénami se tu nešetří. Tempo je vražedné, nechybí intriky, podrazy, vrazi, a když na to přijde i sem tam nějaké hrdinství a šťastné chvilky. Vtipy a hlášky se střídají se souboji a zároveň nechybí psychologie a rozpracované charaktery. Můžeme skvěle sledovat průběh Deadpoolova šílenství, jeho rány z minulosti zaobalené v tvrďáckém kabátě. Postava už do předchozích dílů dostává nový rozměr po emoční stránce a celý vývoj Deadpoolovy osobnosti je opravdu zajímavý. Scénáristicky opět funguje osvědčená dvojka Gerry Duggan a Brian Posehn zatímco kresbu mají na starost tradičně Scott Koblish a Mike Hawthorne, kteří se vskutku vyřádili.

Nesvatý otec Nesvatý otec Marek Dvořák

Dvořákův hrdina je dost netradiční. Nejen, že se jedná o kněze, ale především o kněze, který si uvědomil, že boží pravidla jsou ohebná a podle toho i žije. Phineas holduje vínu a ženskému klínu, nebo spíš kořalce a kurvám. Zároveň nechodí pro ránu daleko a s palcátem mu to jde také mnohem lépe, než se svěcenou vodou. Zkrátka pokora a umírněnost nejsou jeho nejsilnější stránky a tak je prototypem antihrdiny. Navíc antihrdiny stiženého kletbou. Prostě materiál, ze kterého by Martin či Gemmel uplácali alespoň šesti dílnou ságu.

Zkušenější autor, nebo autor s většími ambicemi by z Phinease Mortimera dokázal vymáčknout mnohem víc. To byste se opravdu mohli bát, jestli hrdinova pouť po pozemském světě skončí od krve a s řevem, tak jak začala. Takhle jen strávíte dva příjemné večery s jednohubkou, která je okořeněná zajímavou hlavní postavou. A za rok se po ní neohlédne ani paní Lotvá.

06.12.2017 3 z 5

Vrania šestka Vrania šestka Leigh Bardugo

Keby som svoje pocity mala stručne zhrnúť, spravila by som to asi takto: Pri čítaní tejto knihy som zažila presne ten pocit, keď knihu nedokážete pustiť z ruky, pretože musíte vedieť, čo sa stane ďalej, no zároveň ju nechcete dočítať, pretože nechcete, aby príbeh skončil. Vrania šestka je kniha, ktorú budete s radosťou čítať hlboko do noci a bude vám úplne jedno, že na druhý deň musíte skoro vstávať. Proste uau. Super príbeh plný napätia a zvratov, úžasné postavy, ktoré som si zamilovala všetky do jednej a najmä ten malý zmrd Kaz Brekker, ktorý je taký prešpekulovaný, až nad ním človek len krúti hlavou a zároveň by ho najradšej vybozkával. Potrebujem pokračovanie!

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Ve stínu Říše na mě zapůsobila jako velice kvalitní antologie s originálním námětem a dobrým výběrem autorů. Ačkoli ani zdaleka neznám všechny autory (ačkoliv hvězd české fantastiky se tu sešlo nebývale mnoho), není žádná z povídek vyloženě špatná. Samozřejmě je mi jasné, že není autor ten, aby se zavděčil čtenářům všem. A i já mám mezi povídkami své favority a outsidery.

Velice mě také potěšil prostor, který editoři poskytli autorům v úvodu povídek. Někteří jej využili měrou vrchovatou. Právě díky nim má z mého pohledu tato kniha svým způsobem i částečně vzdělávací přesah. Pokrytí předválečného období považuji v tomto ohledu za velké plus. Pánové Hokr a Kyša dali autorům dost velké pole působnosti a tak vznikla pestrá směsice povídek a žádné téma se neopakuje dvakrát. To je také věc, kterou se mnoha editorům nepodaří ukočírovat.

Vlastně jedinou výhradu mám. Trochu mě mrzí, že se tak málo povídek zaměřilo na pohled z druhé strany barikády a že i geograficky se autoři drželi na kontinentě. Copak Japonsko nebo Afrika neměly co nabídnout? Taková válka v Tichomoří nebo Tobruk…

Hořící kůň Hořící kůň Františka Vrbenská

Jednou z věcí, která čtenáře na Hořícím koni zaujme, je košatý a barvitý jazyk. Což je něco, s čím se v dnešní době v žánrové literatuře moc často nesetkáme. Nádherně barvité popisy krajiny či měst, ale i počasí nebo bitev nemají daleko k Erbenově Kytici. Autorky nám tím jasně dokazují, jak krásná čeština dokáže být. Mě jejich styl vyprávění okouzlil, někdo jej však může považovat za problematický.

Obě autorky jsou známy svou precizností při přípravě knihy. Historická věrohodnost tedy i z Hořícího koně sálá do všech stran. A ačkoli jde o historickou fantasy, je velice sympatické, že si autorky dali tu práci a vyhledali si nejen legendy o Spin de Mulovi, či jiných mytických bytostech a legendách Pyrenejského poloostrova, ale v postatě vše. Dobovým šatstvem počínaje, přes stravovací návyky tehdejších obyvatel, až po místní zvyky a obyčeje.

Ohnivý kůň přináší do české fantastiky zajímavý příběh z atraktivního a českému čtenáři prakticky neznámého prostředí. Navíc vyprávěný krásným jazykem. Neosloví každého, ale kdo si zamiloval Stín modrého býka, neměl by váhat.

06.12.2017 4 z 5

Harry Potter: Rekvizity a artefakty Harry Potter: Rekvizity a artefakty Jody Revenson

Ako správni fanúšikovia, muklovia či čarodejníci, určite toho veľa o svete Harryho Pottera viete. O tom s vami nebudeme diskutovať. Len vám taktne pripomenieme, že sú tu stále veci, o ktorých ste možno doteraz nič nepočuli, alebo ste na ne jednoducho nesprávne nahliadali. Zaškatuľkovali ste ich. Stáva sa to aj iným tvorom, verte nám. Úlohou expertov, v tomto prípade Jody Revensonovej a Erika Fazekaša (vydavateľstvo Slovart), je aj to, aby vám isté skutočnosti odhalili tak, ako sa po správnosti odohrali. Od roku 2015 (u nás) sú k dispozícii vyššie uvedené čarovné rukoväte, čo hravým pútavým spôsobom rozšíria obzor. Niečo naučia, trošku vzdelajú, stane sa aj to, že sem-tam rozosmejú. Hoci sa obsahom orientujú na filmový priemysel, zažijete s nimi kopu zábavy a tzv. WOW efektov, ktoré každou jednou stranou naberajú na svojej magickosti.

Vo štvrtej publikácii Jody Revensonovej a Erika Fazekaša, Harry Potter. Rekvizity a artefakty, budeme cestovať svetom filmových rekvizít. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že pôjde o jednoduchú výpravu, opak je pravdou. Ak chcete nahliadnuť do kreatívneho procesu výtvarníkov, architektov, dizajnérov, počítačových mágov, a tak trochu aj detektívov a historikov, pripravte sa na to, že najnovšia 207-stranová „Potterovská biblia“ vám nedá dýchať od úvodu. Navyše, ak ju raz prelúskate, svedomito, môžete na hodinách estetiky zabodovať. A nielen to!

05.11.2017 5 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Autorke si v knihe Sníh nebo popel vytvorila vlastný svet - Primoriu, ktorá má svoje pravidlá a tradície. V Primorii existuje osem kráľovstiev. Štyri striedavé, v ktorých má rok štyri ročné obdobia, a štyri stabilné, teda Jar, Leto, Jeseň a Zima, ktorým vládne len toto jedno ročné obdobie. Každé z kráľovstiev má svoj vlastný zdroj mágie, ktorý ho posilňuje a dodáva jeho vládcovi moc.

Zo samotného textu však cítiť, že ide o Sarinu prvotinu. Kniha mala pomerne dlhý rozbeh, chvíľami pôsobila ako akčný román a chvíľami zas ako mierne presladený kúsok, v ktorom hrdinka nerieši nič iné, len to, ktorému z dvoch úžasných chlapcov dá svoje srdce. Našťastie sa však tento ľúbostný trojuholník nestal ústrednou témou knihy a autorka sa s ním zjavne len pohrávala.

Od druhej polovice sa z knihy stalo naozaj dobré čítanie. Síce som nemala pocit, že by som ju nedokázala pustiť z ruky a musela ju čítať do hlbokej noci, ubiehajúce stránky som si naozaj užívala. Vyhovovali mi aj pomerne krátke kapitoly, ktoré som dokázala v pohode zhltnúť aj počas jednej cesty električkou. Zároveň som sa však nemusela obávať, že sa budem v práci celý deň ošívať na stoličke a prsty ma budú svrbieť nedočkavosťou, aby som knihu zase vzala do rúk.

30.10.2017 4 z 5

Falošný bozk Falošný bozk Mary E. Pearson

Autorke sa v knihe podarilo vytvoriť naozaj úžasné postavy, a to nie len tie hlavné, ale aj vedľajšie. Každá má nejakú minulosť, úmysly, túžby, jednoducho sú uveriteľné a vy máte pocit, že čítate príbeh o skutočných ľuďoch. Ich vzťahy sa vyvíjajú postupne, pomaly, sú nútené robiť neľahké rozhodnutia. Najviac sa mi páčilo, že vedľajšie postavy tu netvoria len akýsi nevyhnutný doplnok, ale čitateľ si dokáže poľahky vytvoriť vzťah aj k nim, čo mi v poslednom čase pripadá byť v knihách dosť vzácne. Táto však rozhodne nie je typickým young-adult románom. Aspoň u mňa sa zaradila medzi tie top. Prvá polovica sa síce rozbiehala trochu voľnejšie, no od tej druhej som sa od jej stránok nevedela odtrhnúť a poslednú tretinu som zhltla naraz.

30.10.2017 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Po všetkých tých Hellboyoch, Goonoch a mnohých iných, ku ktorým sa medzičasom pridala i pôvabná bádateľka Lara Croftová či agent James Bond s poradovým číslom 007, sa Comics Centrum znovu rozhodlo na chvíľu odbočiť od osvedčenej značky a zaujímavo zariskovalo. Čitateľ je sám o sebe veľmi náročný tvor a dvojnásobne to platí aj pri komiksoch. Vydavateľstvo Comics Centrum tento raz siahlo po zbierke hororových poviedok pod názvom TEMNÝMI HVOZDY, ktorá svojím spracovaním pripomína oveľa viac umelecký grafický román ako klasický komiks. Atmosféra tohto diela sa nesie v duchu Poea, Lovecrafta, či Erbenovej Kytice a pre vás ju vytvorila iba 34-ročná Emily Carollová.

Cesta vedúca Temnými Hvozdy sa tiahne cez päť strašidelných príbehov, líšiacich sa od seba nielen spracovaním, ale aj zvolenou paletou farieb. Na prvý pohľad pôsobia ilustrácie Emily Carollovej buď priveľmi abstraktne, miestami až detsky, avšak v kontexte s príbehmi a zvolenými rozprávačskými postupmi dávajú vyniknúť atmosfére, ktorá je presne taká, aká by sa od hororu dala čakať.

23.10.2017 4 z 5

Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat Vyber si svou rostlinku a nauč se o ni starat Petra Bartíková

Milé deti (a hlavne rodičia, ktorí stále odolávajú prosbám svojich ratolestí, čo sa rozhodli raz mať doma nejaké to malé zvieratko či veľkú rastlinku), vydavateľstvo Albatros vydalo koncom minulého mesiaca dve hravé a poučné publikácie. Tie zaujímavým spôsobom otestujú vaše zručnosti, schopnosti, ale aj trpezlivosť, ktorú musíte mať, ak sa chcete starať o „živého tvora“. Vysvetlia vám, prečo ešte nie ste pripravení, urobiť istý veľmi dôležitý krok, čo zlepšiť, aby ste sa mohli stať ukážkovým majiteľom domáceho maznáčika či vzorným pestovateľom rastlín od výmyslu sveta, ako aj to, kam si ísť po radu, keď je vám, vášmu zvieratku a rastlinke najhoršie! Oboch sprievodcov svetom starostlivosti, láskavosti, zodpovednosti aj spokojnosti vydala dvojica autoriek Katarína Belejová, Petra Bartíková a ilustrátorka Aneta Žabková. A obe tieto knihy plné hravých obrázkov, kvízov, typov rastlín, druhov zvierat, šikovných vylepšení aj chutných receptov vám pomôžu zorientovať sa v záplave rád či faktov, s ktorými zvádzate boj, ak ste sa už rozhodli, že sa z vás stane botanik či zoológ.

03.10.2017 5 z 5

Vyber si svého mazlíčka Vyber si svého mazlíčka Petra Bartíková

Milí rodičia (a zodpovedné deti, ktoré stále nedokážu svoju mamku a ocka prehovoriť, aby im kúpili mačku alebo bonsaj), vydavateľstvo Albatros si opäť raz pre vás pripravilo krásnu didaktickú príručku, ktorá pomôže vysvetliť vašim ratolestiam, že starať sa o niekoho je veda. A že táto veda vie aj baviť! Pomocou zážitkového učenia ukáže vašim deťom, aký obohacujúci môže byť deň so šalviou, mini prasiatkom, vodným dráčikom alebo kávovníkom, pokiaľ sa o ne pravidelne starajú. Ilustráciami, ktoré sprevádza vtipný a zároveň poučný text, názorne predvedie a zopakuje dôležité body, ktorými sa majú deti denno-denne riadiť, aby ich práca priniesla žiadaný efekt a rastlinke či zvieratku vytvorila vhodné milujúce prostredie pre rast. A čo je najdôležitejšie, všetkým deťom, a aj vám, veľkí rodičia, ukáže, že rastlinka či zvieratko sú živé, a teda si zaslúžia nielen vašu úctu a lásku, ale aj pozornosť, empatiu i obetavosť.

03.10.2017 5 z 5

Lišiak Pax Lišiak Pax Sara Pennypacker

Zákony džungle, ktoré vo svojich poviedkach po prvý raz predostrel Rudyard Kipling, ako aj odkaz Jacka Londona, ktorý hovorí o tom, že život človek má zmysel len vtedy, ak musí bojovať o určitý cieľ, sú v próze Pennypackerovej prítomné, viditeľné a majú na čitateľa silný dopad. Lišiak Pax tak trochu tratí na menej cieľavedomých, pragmatických a individuálnych povahokresbách nosných hrdinov, na druhej strane prirodzene vyzdvihuje pomerne silný stret jednotlivca s prírodou a spoločnosťou, ako aj boj o vlastnú existenciu.

Príbeh o lišiakovi a jeho chlapcovi možno vo vás nezanechá takú silnú stopu, akú do vás odtlačili knihy autorov dobrodružných románov predminulého storočia. Z pohľadu konzumenta súčasnej literatúry pre deti a mládež sa táto malá avantúra vymyká spod priemeru a ponúka decentný pohľad na problémy súčasnej spoločnosti, ktorá v konečnom dôsledku sama utvára a formuje medziľudské vzťahy. Ide o citlivú výpoveď dieťaťa, predčasne dospelého mladého muža a jedného lišiaka, ktorý opúšťa bezpečie, aby sa vrátil do lona prírody, teda tam, kam patrí a vždy patriť bude.

02.09.2017 4 z 5

Hodný, zlý a ošklivý Hodný, zlý a ošklivý Brian Edmund Posehn

Čtvrtou komiksovou knihu, kterou nám přináší nakladatelství Crew, si bezesporu užijete stejně jako ty předchozí, ačkoliv se tu objevuje nemálo vážnějších témat a pochmurnější atmosféra. Deadpool zde není jen v roli humorné postavy, dozvídáme se mnoho o jeho minulosti a pro znalejší ostatních marveláckých komiksů je zde také plno dalších odkazů na jiné souvislosti. Vážnější situace prohlubují Deadpoolův charakter a staví ho do jiné role, než jsme běžně zvyklí. Řeší se tu také válečné konflikty, otázky pokusů na lidech a úlohy jednotlivců. Přitom to není na úkor akce, protože ani o tu zde není nouze. Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý přináší to, co člověk očekává a nejen to, zároveň zase zvedá laťku trochu výš.

21.08.2017 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

Kniha se sice nese v noirovém pomalejším tempu a dokáže stavět na atmosféře, přesto je poměrně přímočará a ani o akci zde není nouze. Autorův zprvu těžkopádnější styl se záhy lepší a nutno mu přiznat, že je čitelný s minimem rozptylování. Popisy jsou zde účelně pro navození atmosféry a zároveň velmi umírněné. McLean se nevyhýbá drsnějším naturalistickým scénám, nemaluje si krásný fantasy svět, ale řádně přitvrzuje a zároveň kombinuje osvědčené prvky. Svižně umí podat i klišé v podobě andělských bytostí, souboje dobra a zla a mnoho dalších. Humoru je zde poměrně málo, a především se jedná o ten černý a sarkastický, spočívající především v Donově komentování situací.

Drake je zajímavá oddechovka, která sice není žádným vybroušeným knižním skvostem, ale svou funkci splňuje – baví, příjemně se čte a čtenáři přinese dostatečně zajímavý mix akce a fantastiky. Bonusem je, že první kniha z této série má uzavřený příběh a druhý díl vyjde v příštím roce.

21.08.2017 4 z 5

Tomb Raider: Archivy S.1 Tomb Raider: Archivy S.1 Dan Jurgens

ž samotná obálka vám napovie, že pôjde o majstrovský kúsok výnimočných grafikov. Kresba je úžasne prepracovaná a Lara na nej pôsobí nesmierne sexy a zároveň žensky. Jednotlivé príbehy, napriek pôvodného roku vydania, sa nedržia pre komiksy známej vnútornej kompozície. Rozmiestnenie panelov, textu či obrázkových polí je uvoľnenejšie, nepodlieha stereotypu, naopak, ilustrátori s nadšením využívajú celú plochu, ktorú im arch ponúka. Pred očami sa vám tak v priebehu niekoľkých sekúnd bude prehrávať jeden dokonalý grafický výjav za druhým. Celoplošné ilustrácie, plastická kresba prechádzajúca z jedného obrázkového poľa do druhého bez toho, aby pôsobila rušivo, a to vrátane jej textovej časti, alebo len nádherne farebné stránky, kde sa tón snúbi s tónom, vám na tvári vyčarujú úsmev. Toto vydanie je naozaj určené pre fajnšmekrov a Lariných fanúšikov, ktorí si s ňou čo-to odžili a dokážu oceniť aj grafické umenie. Veru, Lara vás očarí a jej pôvab vás neopustí na žiadnej stránke tejto výnimočnej zbierky, ktorú som si priam zamilovala a prečítala ju hneď niekoľkokrát, kým som sa pustila do písania recenzie.

Ako už bolo povedané, zbierka obsahuje komiksové zväzky 1 až 15, ktoré dokopy tvoria 6 príbehov. Niektoré z nich boli mimoriadne napínavé, niektoré zase trošku hraničili s klišé, pretože Lara v nich pôsobila až príliš dokonalo. Mám na mysli situácie, kedy hrdina vraví, že niečo dokáže len a jedine on a nik iný na svete. No uznajte, to znie trošku namyslene. J Avšak Lara má byť na čo pyšná, čo nám napokon dokazuje na každej stránke. Len jej nepriatelia občas pôsobia ako Stormtrooperi. Trafia všetko možné, len nie svoj cieľ. Čo sa ale Lare nejedenkrát hodilo. Zato jej muška bola vždy presná a jej jazyk ostrý ako britva, a to som ocenila najmä v niektorých scénach s Chaseom Carverom, ktoré boli fakt famózne.

16.08.2017 5 z 5