Ewilka Ewilka komentáře u knih

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Párkrát jsem se zasmála, je to příjemná oddechovka, ke které se můžete kdykoli vrátit, ale na první díl to nemá ani zdaleka.

18.08.2018 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížku jsem četla v originálu, a pokud někdo váhá, zda si ji má přečíst v češtině, nebo v angličtině, musím říci, že to není psané nijak těžkou angličtinou a určitě to zvládnete.
Co se básní týká, některé se mi líbily více, jiné méně. Poezii jsem nikdy nijak nevyhledávala, protože mě nijak zvlášť neoslovila, a i když Mléko a med asi nebude patřit mezi mou topku, musím říci, že to nebylo špatné a nejspíše si přečtu i další autorčinu knihu.

14.06.2018 3 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Knížka mě příjemně překvapila. Moc jsem od ní neočekávala, a i když je psána především pro mladší čtenáře,čemuž odpovídá i propracování zápletky, četla se mi dobře.

09.09.2017 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Knížku jsme dostali jako povinnou četbu a moc jsem se na ni netěšila, protože se mi většinou staré knížky špatně čtou. Nicméně mě opravdu překvapila. Neříkám, že by to byla moje nejoblíbenější, ale četla se dobře. Viděla jsem i film a ten se mi líbil o trochu více.

09.04.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Siréna je opět skvělá romantická oddechovka. Neočekávejte od toho nějaké hluboké čtení. Ze začátku jsem si sice myslela, že Kiera šlápla vedle a do fantasy se pouštět neměla, ale poté mě knížka chytla a přečetla jsem ji velice rychle.

28.02.2017 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

I když jsem viděla jako první seriál, kniha se mi velmi líbila.

25.02.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Skvělá kniha. Určitě doporučuji.

22.08.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi líbila méně než Selekce. Jak se America nemohla rozhodnout, mi hrozně vadilo. Celou knihu jsem čekala nějaký převrat nebo něco takového. Ze začátku super, pak dlouho nic a pak skvělý konec. Zajímavé mi přešly zápisky Gregoryho Illeá. Nemohla jsem uvěřit tomu, co udělal. Knize bych dala 3 hvězdičky, ale Maxona mám hodně ráda, takže dávám nakonec 4.

04.07.2016 4 z 5

Hra o trůny – omalovánky Hra o trůny – omalovánky George R. R. Martin

Hezké obrázky a moc se mi líbí citáty k nim.

12.05.2016 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Čtu hlavně fantasy, proto jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit. Kniha mě chytla a měla jsem ji rychle přečtenou.

07.05.2016

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Kelsey mě na začátku dost štvala, jak si pořád říkala, že musí být s Kišanem. Konec mi to ale vynahradil. Fandila jsem Renovi, ale Kišana mi bylo líto. Autorka si s celou sérií musela dát strašnou práci. Dokonce i detaily na svatbě byly z Indie. Jedna z mých nej sérií.

07.05.2016 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Asi nejslabší díl série.

27.05.2021 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Otka v sobě spojuje snad všechny klišé young adult literatury, která ovšem v tomto případě úplně nefungují.

03.05.2021 3 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Komiksy moc nečtu, ale Harleen se mi líbila. Naprosto úžasná kresba, a to musím říci, že jsem dost vybíravá.

14.08.2020 4 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Máte-li rádi Krásku a Zvíře, knížka se vám pravděpodobně líbit bude. Za mě je to fajn oddechový retelling, napsaný opravdu pohádkovým stylem. Ostatním nejspíše přijde knížka spíše průměrná.

11.08.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Autorčina první kniha Uvnitř mé hlavy se mi líbila o trošičku více, nicméně ani tato mě nezklamala. Kdo čeká příběh plný romantiky, bude nejspíš zklamaný, protože Eliza je hlavně o hlavní hrdince, jejích pocitech a myšlenkách, o chvílích strachu, úzkosti i odpovědnosti k něčemu, co jste stvořili. Těžko se to popisuje, kdo ale někdy něco podobného zažil, ten pochopí.

01.07.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Lou je skvělá hlavní hrdinka. Svérázná, prostořeká, drzá a našlo by se toho ještě mnohem víc. Je zkrátka svá. Nejvíc se mi na ní ale líbila jedna věc. Nehraje si na hrdinku, která má všechno pod palcem a která zvládne překonat jakoukoli překážku bez cizí pomoci.

17.05.2020 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Skvělá oddechovka.

05.10.2019 4 z 5

Pink Floyd: Velkolepé soužení Pink Floyd: Velkolepé soužení Sean Egan

Hodně obrázků a textu málo. Spíše taková jednohubka se základem o Pink Floyd na jeden večer.

21.07.2019 3 z 5

Sto – naše rodinné album Sto – naše rodinné album kolektiv autorů