Ewilka Ewilka komentáře u knih

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Poslední díl mě nevtáhl tolik jako ty předešlé. Nevím přesně, čím to bylo. Lara řeší stále dokola školu a od toho se odvíjí celý děj knížky. Zároveň už není v knížce ani tolik romantiky. Třetí díl není špatný, ale předchozí dva se mi zdály lepší.

16.07.2018 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tak tahle knížka mě opravdu zklamala. Určitě si všichni pamatují, jaké kolem ní bylo minulý rok haló. No, já teda nevím proč. Příběh byl opravdu hodně jednoduchý, čas do času prokládaný emaily, které sice ze začátku oživovaly děj, ale po chvíli mi přišly zdlouhavé a nudné. Simon je celkem fajn postava, každopádně jsem si ho nijak zvlášť neoblíbila. Hodně lidí psalo, jak u knížky popadali záchvaty smíchu, ale já jsem se ani moc nesmála. Jednou možná, ale pak už nic. Nevím, asi mám zvláštní smysl pro humor. Každopádně knížka se čte celkem rychle, ale čekala jsem, že se do toho autorka pustí trochu hlouběji. Pro mě je to klasická průměrná knížka.

13.05.2018 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Ani druhý díl mě nezklamal. Jenny prostě umí psát čtivě. Celá knížka se opět veze na sladké a vtipné vlně. Oblíbila jsem si Petera, ale po tomhle díle nevím, co si o něm mám myslet. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne v posledním díle.

12.04.2018 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Knížka se mi moc líbila, ovšem první díl o trochu více. Je to opět vtipné, skvěle nakreslené a spousta lidí se v komiksech najde.

25.12.2017 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Knížku mi doporučila kamarádka, a tak jsem se na ni hodně těšila. Pak ale přišlo zklamání, jelikož mi přišla úplně průměrná. Četlo se to dobře, ale dobrodružství v Říši divů mi přišlo jako procházka pohádkou. Když do děje vstoupil Morfeus, všechno se změnilo. Říše divů začala být mnohem temnější a příběh mě začal opravdu bavit.

15.07.2017 3 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Naprosto skvělá knížka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. Sarah dokáže i z obyčejné situace udělat něco, co hltáte slovo po slově, či obrázek po obrázku.

07.07.2017 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Opět čtivý příběh. Musím ale říci, že jsem konec trochu předvídala, ale líbí se mi, že autorka ,,nestaví" celou knihu pouze na jednom vztahu mezi postavami, ale prolíná se to ještě s něčím.

06.06.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Wow. Uvnitř mé hlavy mě úplně dostala. Čekala jsem nějakou romantickou ,,young adultovku", ale příběh mě naprosto pohltil. Rozhodně doporučuji.

21.04.2017 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Wow. Jednoznačně nejlepší díl. Plná akce, napětí a konec prostě úžasný.

26.01.2017 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Temná hrdinka je přesně ta kniha, u které víte, jak to celé skončí. Ale i přes to je čtivá a vtipná. Dávám 4 hvězdičky, protože mi Kaspar na začátku nebyl moc sympatický a Violet byla strašně ufňukaná.

28.05.2016 4 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Velmi čtivě napsaná kniha. Autorka poodhaluje osobní život královské rodiny, přičemž velký prostor dostává princ Philip, o němž toho lidé zas tolik neví.

07.06.2021 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Očekávala jsem něco úplně jiného, ale i přesto se mi knížka moc líbila. Ve stínu hvozdu bych neoznačovala za úplný retelling Krásky a Zvířete. Začátek se tak sice jeví, ale tenhle příběh není o přeslazené romantice. Právě naopak, převládá spíše dobrodružství, napětí a akce.

02.04.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Ačkoliv mám raději klasické pohádky a tyhle moderní pohádky moc nemusím, ze začátku se mi knížka líbila. Smála jsem se, až mi tekly slzy, a čtení si užívala. Říkala jsem si, že by to nemuselo být tak špatné. Konec mi ale přišel takový nedořešený. Všechno se událo strašně rychle. Proto hodnotím 7/10.

24.01.2020 4 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Poseroutkové už nejsou, co bývali.

27.11.2019 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Trošku mě mrzí, že se z knížky vyklubal první díl celé série, ale i tak je tohle hodně povedený retelling, který je tak sladký a miloučký, jak to jen jde. Rhen je zkrátka ztělesněním dokonalého a galantního prince na bílém koni.

05.09.2019 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhému dílu chyběla vyváženost. Až moc se řešila politika, naopak romantika nebo vtipné scénky byly v útlumu. Zradě vítězů chyběl ten wow moment překvapení, sice nám autorka naservírovala pár tajemství, a ač to říkám nerada, knížka na mě působí dojmem ,,výplňkového dílu". Nic to ovšem nemění na tom, že mě knížka bavila, stránky ubíhaly jedna radost a nemůžu se dočkat finále.

10.07.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

31.12.2018 3 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Knížka se mi líbila především svým temnějším nádechem. Archiv je čtivě napsaný a hlavně, autorka to má opravdu dobře promyšlené.

15.09.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl mě nezklamal. Oproti prvnímu dílu se tu střídají kapitoly z pohledu Elly a Reeda. Mnohem více se řeší pomluvy a intriky ze školy i mimo ni a věci, které se zdály být samozřejmé, dostanou úplně jiné obrátky.

31.08.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Jak velké očekávání jsem měla, tak velké bylo moje zklamání. S knížkou jsem se dost trápila, nemohla jsem se sžít s autorčiným stylem psaní a stránky mi vůbec neubíhaly. Teprve poslední dvě nebo tři kapitoly se četly samy. Je to typická sladká young adultovka. Tisíc polibků se zapsalo do spousty srdcí, ale bohužel mě si knížka příliš nezískala.

27.08.2018 3 z 5