Ewiczka Ewiczka komentáře u knih

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Jsem na tenhle žánr mnohem víc adult než young (ačkoliv koukám že jsem ročník jako autorka, což snad omlouvá mojí zálibu v YA literatuře), možná i proto tohle hodnocení... Mně se to vlastně celkem líbilo, ALE do očí bilo docela dost věcí a to mne dřáždilo a vlastně ještě víc mrzelo. Třeba některé situace popisované podrobně a popisně jak operace, hádky dopodrobna a dokola, ale pak třeba kde se nám Lea zaběhla z trhu do uliček, tak to bylo vylíčené podivně a mnohde zbytečně stroze. Možná to mělo podtrhnout tu atmosféru, ale mne to iritovalo, stejně jako v dalších pasážích, často u popisu záporáků a jejich "světa"... A že jí ten namyšlený zmetek nedal k sňatku vylovený meč od otce mne překvapilo, úplně jsem to čekala :D Lea je navíc na svůj věk dost fracek, v YA literatuře většinou v tomhle věku mění svět a vedou války a povstání, navíc slečinka žila na vesnici a pracovala asi rukama, ale jinak je věčně unavená a vadí jí spát na zemi, just saying... Některé části knihy vyznívají hodně povídkově, třeba ledová kráska nebo příhoda s ustřižením copu, úplně jsem měla pocit že další kapitolou začne úplně jiný příběh, možná tím že děj byl podivně rozvleklý a pozornost se soustředila na ty drobné příhody. Každopádně nelituju že jsem četla a koupím si další díl, jen u něj možná zase nebudu úplně spokojená, ale i tak se těším :)

17.05.2020 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Už nejsem teen ale i tak ten žánr mám obvykle ráda, ale tohle není dobře napsané, úplně to křičí nevyužitým potenciálem :( škoda že jsem si rovnou pořídila i druhý díl, půjde do bazaru rovnou :D

10.02.2019 1 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První půlka knihy tak na 4 hvězdy a druhá max na 2 s přivřeným okem... Jak se takový našlápnutý příběh zvrtne v polízanici s démonama a kouzlama kde to lítá páté přes deváté :( plus mi vadí v té druhé půlce jak hromadu témat nakousnou ale vůbec je nerozeberou a nevěnujou se jim a to VČETNĚ dialogů :D takže se zmíníme o mrtvých rodičích ale už se nedozvíme co se stalo, totéž mrtvý expřítel - ale taky se to vlastně vůbec neodvypráví, někdo jí pár minut před smrtí zachrání ale vůbec neproběhne konverzace o tom jak jí zachránila a odkud to uměla?! a takových věcí tam bylo mnohem víc... Za mě nevyužitý potenciál, ale už nejsem úplně cílovka young adult takže možná jsem prostě příliš náročná.

23.11.2018 2 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Kniha mi přišla slabší než předchozí, hlavně to rozuzlení a závěr, přišlo mi to málo propracované a zůstalo tam pár nejasností... což mě mrzí, protože jinak v rámci žánru série skvělá, trvala mi pět dnů nebo spíš večerů a nocí :D

10.11.2018 3 z 5

Eva Eva Wm. Paul Young (p)

Nějak se mi kniha netrefila do vkusu, špatně se mi četla, několikrát jsem začínala a některé části četla opakovaně... K té se celkem jistě už nevrátím :)

28.10.2018 3 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Koho nerozesměje úvodní popis knížky na obalu - nečtěte to. Koho ano - musíte to přečíst, protože kniha je zábavná prakticky v celé své délce a krom očekávané zábavy, nadhledu, sprosťáren a krve to má i dobrý příběh :)

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Kniha hodně podobná stylem knihám o Vandrovcovi, mně se moc líbila, včetně nostalgie, rýpání do upírského a vlkodlačího trendu a všeho dalšího ;)

05.03.2013 5 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

(SPOILER) Ve výsledku jsem si knihu užila, ale bylo tam pár míst kde jsem nepochopila proč se ta holka chová takhle ujetě... Zvlášt konec když nezabila bílého vazače a uvěřila že je strážce zrádce bez střípku pochybností? Uf uf. Konec knihy byl trošku zmatený, asi jak se snažila pořešit více věcí rychle, ale jinak to bylo čtivé, moc se mi líbí jak se příběh vyvíjí a mění a těším se na další díly. Doufám, že na ně snad nebudu muset čekat dalších deset let :)

28.04.2024

Pandemie: Anatomie krize Pandemie: Anatomie krize Michal Kubal

Kniha mě zklamala. Možná tím, že převážně sleduji zahraniční média a mám o pandemii asi trošku jiné informace a vjemy, tudíž mne toto moc neoslovilo.

11.01.2022

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Kniha mne neoslovila, možná jsem očekávala příliš, ale ve výsledku jsem zklamaná...

05.02.2019 2 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Vzhledem k tomu jak se kniha prezentovala jsem očekávala trošku něco jiného, ne psycho detektivku s trochou erotiky :) ale špatné to nebylo, byla jsem napnutá až do konce...

05.02.2019 3 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Kniha se mi opravdu líbila, v rámci žánru hodně dobré. Jen tam bylo pár nejasností nad kterýma stále přemýšlím - proč jí vybrali ke kouzlobraní tak pozdě že už byla skoro dospělá? Nějak mi ten důvod uniknul, když věděli že by mohla být užitečná jako bratr, že tak dlouho čekali...?

20.11.2018 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Mně se tenhle díl líbil, pokračoval podobně jako předchozí, tudíž: některé věci mi tam stále a opakovaně odporují logice, něco zůstává podivně nevyřčeno (jako třeba když spolu někdo týdny spí v ložnici a první sex se seběhne až o půl roku později?!?) ale celkově mě to stále baví.. Nejvíc mě na tom naštvalo to že musím čekat na poslední díl, ale DÍKYBOHU jen pár týdnů, mám zprdele kliku, že jsem tuhle sérii objevila až před pár dny a ne před pár lety :)

28.10.2018 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

jedna z mých oblíbených, co pár let se k ní vracím a vždy se dobře pobavím. Za mne typický Rollins před érou upírů a psů :)

30.09.2018 5 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Kniha se dobře čte, ale je velmi krátká, určena je vyloženě pro laiky a obsahuje nepřesnosti až dezinformace - zejména část s očkováním. Jako brožurka do porodnice fajn, ale jako knížka kterou by člověk při mateřství ocenil opravdu ne.

14.03.2017 1 z 5

Štvanice Štvanice James Rollins (p)

Na to že autora miluju už léta, tak to byl teda slabší kousek :(

13.03.2017 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Kdo se pročetl celou sigmou až k této knize, tak ani nečeká nic jiného.. Super zakončení, přečetla jsem jí jedním dechem a DOPORUČUJU! Rollins píše thrillery jak mají být!

Štvanice Štvanice Zdeněk Řehák

S lehkostí a vtipem psaná detektivka z budoucnosti, super čtení!

Penzión Ružový prístav Penzión Ružový prístav Debbie Macomber

V rámci žánru výborný kus :) na dovče posloužila, doporučuju

18.08.2013 4 z 5

Souboj Souboj Matthew Reilly

Skvělý nápad ohledně děje i místa, knihu jsem si půjčovala tak nějak náhodou a naprosto mě nadchla.. Prvotina ve dvaceti letech - je to těžký frajer :) Kniha zaujme a vtáhne do děje, přestože dobrý konec očekáváme, takže moc nepřekvapí :)

28.11.2012 5 z 5