Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313090/bmid_stvanice-tKE-313090.jpg 4 163 24

Tucker Wayne série

< 2. díl

Ve víru celosvětového spiknutí. Bývalý armádní ranger Tucker Wayne a jeho pes Kain cestují od opuštěné plantáže na Jihu USA po pláže občanskou válkou sužovaného Trinidadu, aby odhalili pravdu ukrytou za tajemstvím sahajícím k druhé světové válce a ke skutečné události, která ještě dnes ovlivňuje svět… a dává nový význam tomu, co znamená být člověkem. Jsou nuceni porušovat zákon, odkrývat státní tajemství a riskovat vše, aby zastavili šílence odhodlaného kvůli vlastním ďábelským úmyslům ovládnout podobu moderního válčení. Mohou ale odolat síle, která je tak mocná, že ohrožuje naši budoucnost?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

War Hawk , 2016

Kodetka
04.01.2024 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, ale první kniha se mi líbila více. Jak je do akčního příběhu zamotaná romantika, ztrácí to šmrnc. Jinak pejsek je skvělý hrdina, ten se mi v této sérii líbí nejvíce.

hana4834
16.10.2021 3 z 5

První kniha od autora co jsem četla a nevím jestli půjdu do další. Podle me to bylo hodně natahnuty

CharlesWard
16.01.2021 2 z 5

Zaujme, ale nesmíte u toho moc přemýšlet nad dějem.

Atak
09.02.2020 5 z 5

Super příběh člověka a psa a k tomu spousta moderních udělátek.

Roscata
21.11.2019 5 z 5

Kdo by si nezamiloval sympatického rangera a jeho věrného psího společníka. Tucker a Kain jsou bezesporu tou nejzajímavějsí knižní dvojicí se kterou jsem měla co kdy tu čest se setkat.
Ani nevím jestli si víc užívám časti vyprávěné z pohledu Tuckera nebo ty kraťounké části z pohledu Kaina. Nikdy jsem moc nebyla na detektivky ale tohle mě naprosto dostalo.
V prvním díle, Počátek zkázy, se tahle dvojice snaží odvrátit globální apokalypsu, v tom druhém, Štvanice, zase hrozbu moderního válčení. Oba díly jsou navíc protkané střípky z jejich minulosti a tak se postupně dozvídáme co se stalo s Kainovým bratrem Ábelem nebo proč už není Tucker u armády.
Věřte mi, tohle si zamilujete.

Michaela999
22.08.2019 4 z 5

Za mě super.

sorceress15
23.06.2019 5 z 5

Na Rollinsových knihách se mi líbí popis časových a polohových údajů, na kterých jde vidět, jak děj plyne z minuty na minutu, z hodiny na hodinu. Děj je pak více svižnější a to tempo nechybí ani v tomto případě. Je propracovaný do nejmenších detailů a jako živý. Námět u předchozího dílu se mi líbil více, ale to nic nemění na celkovém hodnocení, protože z prvního dílu tento neztratil nic, co mě bavilo, tedy akce, napětí, ale taky vtip. Velmi příjemným zpestřením jsou opět části, které jsou psané z pohledu Kaina. Prostě úžasné pokračování úžasné série.

Ferry9
05.06.2019 5 z 5

Kniha super, četla se skvěle.

Fondis
27.05.2019 4 z 5

Čtivé jako vždy. Rollins mě ještě nezklamal. Jen první díl se mi zdál o chloupek lepší. Ale je to skvělé....

tygřík2
30.01.2018 4 z 5

Tak jsem se bála o Kaina, že jsem se, ačkoli to opravdu jindy nedělám, musela juknout na konec, jak to s ním dopadne. Teprve pak jsem se mohla v klidu věnovat spiknutí, zlounům i zachráncům.

soukroma
17.11.2017 3 z 5

Docela zajímavý thriller, čtivý, s dobře vyváženým "vojenským" a mocenským pozadím a souvisejícími akcemi, zabydlený přijatelnými hrdiny, včetně hlavní role čtyřnohého vycvičeného belgického ovčáka Kaina (jak mu mohli dát tohle jméno ale nikdy nepochopím, navíc to byli také původně dva psí sourozenci - Kain a Ábel) a s moderními drony, kam se podíváš. Zpestřením byl odkaz na Alana Turinga s připomínkou jeho zkoumané teorie chaosu (nějak se na Turinga a jeho přínos i počítačovým vědám trochu pozpomíná).

Pav
13.11.2017 3 z 5

Je mi líto, ale tato odnož Sigmy mi nepřirostla k srdci, ačkoliv mám zvířata moc ráda. Nemá to ten správný spád jako původní Sigma force.

Peťulka3
22.08.2017 5 z 5

Chviličku mi trvalo než jsem se začetla. Ale pak jsem to zhltla na jeden zátah jako vsechny Rollinsovy knihy. Já jen doufám,že nám nikdy neudělá to,že to Kain jednou nezvládne. To by mi utrhlo srdce.

jindrich7442
06.06.2017 4 z 5

Tak z druhého pokračování jsem byl ještě víc nadšený než z toho úvodního. Jak jsem již poznamenal u prvního dílu, tak farmacie není téma pro mě. Druhý díl to jen potvrzuje.

Elea
08.05.2017 5 z 5

Další vynikající Rollins - napínavý, rychlé akce, nebezpečí a mimořádně sympatický hlavní hrdina - Kain.

derminator
01.05.2017 5 z 5

Tato kniha byla pro mě lepší než předchozí ze série. Byla napínavější, lepší příběh i když několikrát Kain i jeho pán uniknou smrti jen o vlásek ale i to ke knihám tedy dobrým knihám patří. Za mě 80% hodnocení a doporučuji přečíst milovníkům psů jako jsem já!!

Ewiczka
13.03.2017 3 z 5

Na to že autora miluju už léta, tak to byl teda slabší kousek :(

čef
06.03.2017 5 z 5

Globální zloduchové sice pořád existují, ale mají již dnes jinačejší nástroje než za časů Jamese Bonda. Inteligentní samoučící drony dokáží nadělat pořádnou paseku a splnit tak všechny sny padoucha. Naštěstí máme vynalézavé agenty, kteří s řádně vycvičeným psem dokáží zázraky mj. nás pěkně pobavit při čtení této zajímavé akční knihy.

lampernaqui
09.02.2017 3 z 5

Nejedná se o žádné zklamání, jaké mě teď často potkává u posledních románů Preston-Child. Jen příběh mě nějak extra nezaujal... jinak to Rollinsovi šlapalo jako v každé knize. Vytvořil zajímavou akční dvojici, kterou však přítelkyně (mající ráda Rollinse) nikdy číst nebude, protože "pejsek bývá postřelen a může se mu něco stát". :) Je pravda, že teď hlavně čekáme na další Sigmu a na to, co se vyvine ohledně Kowalského.

HonzaT
08.02.2017 4 z 5

Nepřemýšlejme tak že: " Kurde ten Tucker má ale štígro..." Vždyť vo tom to je.